Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz snpetit #3400 üzenetére

    A Fire OS és a CE sem tökéletes, mert SDR esetében az anyagok 99%-a 8 bites, de CE alatt "erőltetve" van arra, amit előre beállítasz, pl. 10 bit, HDR esetében is hasonló, nem 100%-ban tökéletes, de az inkább jó, mint az SDR. Fire OS-nél nincs semmilyen automatikus váltás, legalábbis én nem láttam, hogy az a része jól működne, amit beállítasz, azon marad, én 12 bitre állítom és mindig azon dolgozik.
    444 vs. 422 vs. 420, CE és Fire OS esetében SDR-nél ugye adott, azon dolgozik, amit beállítottunk, HDR esetében a CE jól vált, 4K HDR 30 fps-ig 10bit 444, felette már 12 bit és 420, ha nem tévedek így vált, ami nem feltétlenül jó, de nem is rossz. A 422 és a 444 között nagyon apró különbségek vannak, szerintem "sima nézés" során senki nem fog tapasztalni eltérést, sőt. Egyébként a Fire OS valamiért nem is akar 444-re váltani, legalábbis 4K HDR/Dolby Vision TV-n.
    Ezek mind szoftveres dolgok ahogy a hangra vonatkozóan is hasonlóak az eltérések, problémák, de megoldható. Én csak 2 hónapja vagyok Fire Stick felhasználó, állítólag ezek korábban sokkal rosszabbak voltak, nekem konkrétan semmi problémám, minden nézhető, hallgatható és röccenés, fagyás mentes minden lejátszás.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • snpetit

    aktív tag

    válasz snpetit #3400 üzenetére

    Amit találtam eddig infót, hogy az LG 4:2:2-on a HDMI service menüben mindig 8 bitet ír akármit kap a lejátszótól, ezért lehet 4:4:4-en 10 bit a CE félén. Mivel a stick felől nem tudom kiíratni, el kell hinnem, hogy kiadja rendesen, mert a képen nem látszódik semmi ami feltűnne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák