Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • section9

    őstag

    válasz Jhonny06 #10470 üzenetére

    Ha vannak "kapcsolataid" akkor valoszinu, hogy kabe elsokent ertesulsz a jobb cegek jobb allasairol ismerosoktol. En egy eve leptem ki amerikaba es egyaltalan nem volt problemam az itteni (info/appsec) networkinggel. Elmentem par konferenciara, beszelgettem arcokkal es megismert a helyi szakmai kozosseg.

  • opr

    veterán

    válasz Jhonny06 #10470 üzenetére

    Munkakeresessel van a legkisebb gond, ez nem csak errol szol.
    Kapcsolatepitesnek ezer mas dolog szamit.
    Pl Amikor kellett egy egyedi akvarium, ket telefon volt, es egy heten belul kesz volt, bolti arhoz kepest nagyon olcson. Amikor kellett ugyved, egy telefon, kaptam ingyer fel orat. Amikor vettem mosogepet, ami rohadt nehez volt, volt imseros platos kocsival. Amikor villanyszerelesrol volt szo, szinten. Asztalos, viz-gazszerelo, autoszerelo, de szakman belul maradva is van ezer olyan ismeros, aki olyanhoz ert, amihez en nem.
    Ez majdnem mind valamilyen egyetemi ismeretsegbol jott. Baszki, meg lotenyeszto/lovakkal foglalkozo ismeros is van, ha epp ugy alakul.
    Ezek vagy kozvetlen kapcsolatok, vagy valakinek a faterja, vagy valami hasonlo. Termeszetesen amikor nekik kell valami, azonnal ugrok en is, meg a kapcsolat nyilvan nem csak ennyibol all, hogy "hasznaljuk egymas skilljeit", alapvetoen is jo haverok/baratok vagyunk, de erted, na.
    Mostani felesegemnek is egyik egyetemi cimbora mutatott be (azota se bocsatottam meg neki :DDD)

    De ezen felul igen, ott van a munka is. Egyreszt nekem is szoltak, masreszt ha az En cegemnek/csapatomba kellett ember, alalaban tudtam valakit, es akkor olyannal tudok dolgozni, akirol tudom, hogy jo munkat vegez, emberileg megbizhato, stb.

    Az emberi kapcsolat hihetetlen ertek, csak ez is olyan, mint a levego. Akkor veszed eszre igazan, hogy milyen jo, ha van, amikor eppen nincs. :K

    ui.: Meg egy fontos dolog, Magyarorszagon volt par olyan fejvadasz kapcsolatom, akirol tudtam, hogy rendelkezik konkretan mukodo aggyal, ami igy a szakmajanak a felso 0,001%-aba helyezte. Ez itt nagyon nem trivialis, hihetetlen mennyisegu ketbites majommal kellett beszelnem, mikor munkat kerstem. Persze, Magyarorszagon is, csak idovel ott kialakult az a par ember, akinek nem nyomtam ki reflexbol a telefont.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Tapsi

    veterán

    válasz Jhonny06 #10470 üzenetére

    Vezetői szinten is kifejezetten jól jön a kapcsoltrendszer. A szakma zárt, jobb, ha kapásból ismersz pár nevet.

Új hozzászólás Aktív témák