Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FerNandor

    őstag

    válasz Tamas1982.1 #45655 üzenetére

    Én biztos beszélnék telefonon az osztályvezetővel vagy valami főnökkel, ha NAV-ról van szó, mert bár én nem értek hozzá, ez eléggé földtől elrugaszkodottnak hangzik. Ez olyan, mintha a rendőr légmintavételkor 0.11-et mérne, de büntető feljelentést akarna tenni ellened, mert amikor megittál egy sört, volt még a polcon egy pálinka is...
    ha te x dollárt fizettél érte, akkor annak annyi volt az ára... de ez csak az én véleményem.

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

  • V/

    Topikgazda

    válasz Tamas1982.1 #45655 üzenetére

    Tisztázzuk már, van a 3 csomaghoz 3 db külön vásásárlásod, rendelésed az a AliExpressen?
    Vagy vettél 150 $-értékben valamit amit az eladó teljesen érthetetlen megfontolásból
    3 külön csomagba tette, feladata és ezek egyszerre megérkeztek.
    Ha az Aliexpressen ez egy vásárlás és 150-ről szóló vásárlási igazolásod van, akkor hiába 3 külön csomag és hiába 50 $-ra szeded valami logika alapján (mert 40,8 $ felett mindenképp áfafizetős) akkor ez egybe tartozik, a 3 küldeményt egyben kell kezelni, a bruttó 150 $ nettóra csökkenését a kuponokkal, amit nem vásároltál, hanem az AliExpress és az eladó adta kedvezményként kell az egybevett dolognál elfogadtatni.
    Ezután nem 3-szor számolják fel az áfát 50 $ után és 3* a vámeljárási költséget, hanem lenne a 150 $ - X kedvezmény = nettó összeg utáni áfa és 1 vámeljárási kedvezmény.
    Az gond hogy nem tudod igazolni 1 db csomag tartalmának az értékét, ezért 3*50 ami 150 lenne figyelembe véve.
    Nincs különösebb probléma legfeljebb nem megfelelően magyarázták el hogy miért annyit vesznek figyelemebe.
    Ha tovább bonyolódik a helyzet, akkor mivel nincs egyértelmű értékigazolás ezért a vámosok fognak meghatározni értéket az itteni termékforgalmi dolgok alapján.

    A kuponról az AliExpress My orders, My My Coupons, Used oszlopnál van nyilvántartás. Az a kupon számít, amit nem te vettél pénzért, AliExpress coupon vagy Seller coupon.
    Én már elküldtem volna és kértem volna hogy egyben kezeljék a 3 csomagot.

    Ja és "megdicsértem" volna az eladó az egy vásárlás 3 csomagba pakolása miatt :W mert ezzel több kárt okozott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák