Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pubwart

    aktív tag

    válasz sasa311 #607 üzenetére

    Egy nagy problémám lenne ami már évek óta kitart: a növények
    Valami oknál fogva nekem nem nagyon akarnak nőni. Ez igaz, hogy a hézunk felépítése miatt, sajnos nagyon kevés eredeti fényt kap. De ezzel nem tudok mit csinálni, hiszen ilyen a kéró.

    De kezelem minden fasszommal, már bocs, de néha annyira idegesít. tápsó, tabletta Sare fénycsővek és még így sem az igazi. Valahogy nem látom azt az elsöprő növést... Pedig minden megtezsek. A halak nem eszik meg a növényeket, szl nem tudom mi lehet. Diszkosos a hőfok, de ezért olyanfélék a növények is, amik bírják a hőt! pl. Aponogeton, Anubias, meg van egy másik is, de annak nem tudom a nevét. meg Vaillsnéria (ez szereti a hideget, de itt jól elél)

    Szal nem tudom mi lehet

    Where you go how is up to you

  • zsborbas

    aktív tag

    válasz sasa311 #607 üzenetére

    Először is köszi a válaszokat.
    Ez a mostani aki amit berendezek szerintem csak a kezdet :) ha jól sikerül indítani a dolgot, akkor nagyon nagyon valószínű hogy lesz egy másik, kb 150L-es is.
    A szűrő is le lesz cserélve, csak minden az Anyegin múlik.
    A 4 harcsa most per pill átmenetileg abban az akiban van amit kaptam velük, egy kb 20L-ben. A többi csak jövő héten valamikor fog érkezni, olyan szerda csütörtök körül. Olvastam valahol hogy az új halakat mielőtt a többi, régi hal közé raknám érdemes 'fertőtleníteni' ha jól emlékszem metilénkékkel. Ez mennyire igaz, és ha igen, hogy csináljam?
    A világításra nem írtál semmit. Megfelelő lesz az nekik?
    Növények is csak kedden kerülnek az akiba.
    Van ilyen kerámia cső is az akiban. Az anci szinte mindig benne csücsül. Előző tulaj mondta hogy voltak kicsik is, csak felzabálták őket, már több alkalommal is. Remélem nem most akar piciket nevelni a költöztetés előtt. A répát mindjárt megpróbálom nekik. Meg majd beszerzek a többi dologból is amiket írtál. Egyébként az aljzat egyáltalán nem koszos, bár a szűrőt így is hetente takarítom, mert elég koszos és látom rajta hogy nem tud annyi vizet megforgatni, meg a hangja is jelzi már ilyenkor.
    Na akkor mindjárt nekifogok az 50%-os vízcserének az új akiban.
    Majd még jelentkezem :D
    Kiállításra sajna nem fogok tudni menni mivel Egerben lakom, autó nincs és sokba van az út (már kiestem mindenféle kedvezményes dologból, nem vagyok már fiatal :D ). :(


    MOD: helyesírás :D

    [Szerkesztve]

    ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

Új hozzászólás Aktív témák