Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ádyka

    őstag

    válasz Gh0sT #9822 üzenetére

    A conrad akksikat - ha már megvan - használd amíg működik / ahogy működik, csodát ne várj tőlük.
    Vegyél bármilyen LSD akksit és a fejed sem fog fájni sok sok évig.

    Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Gh0sT #9822 üzenetére

    Nem árt azért odafigyelni, méréseket végezni, lehetnek hátulütők is. Ezek a szerkezetek nem úgy vannak tervezve, hogy cellánként 0,9 V alatt leáll a működése.

    Vegyünk példának egy 2xAA egeret, vagy bármit. Van olyan, hogy akár még 1 V-on is működik, ami azzal jár, hogy a két soros cella egyike már 0 V-ig kisülhetett, vagy már át is fordult negatívba, mert a soros körben a másik (ami még bőven 1 V felett is járhat), fordított irányban rátölt a gyengébb cellára.

    Szárazelemnél ennek nincs jelentősége, ott épp az a cél, hogy minél jobban kiszipolyozza a készülék, utána úgyis eldobásra kerül. Akkunál azonban néhány ilyen baleset után állagromlás lehet, nem fogja tartani a töltést.

    Gyakorlatban ez úgy nyilvánul meg, hogy használom az egeret, egyszer csak megáll. Rámérek a cellákra, kettő közül az egyik már káros mélykisülésben van. Hamarabb semmi jele a dolognak, így nem tudom kivédeni, rendszeres mérésekkel lehetne követni, azt meg úgyis elfelejtem.

    Négy elemről működő vezetékes, számkijelzős telefonokkal is megjártam, szintén vágta tönkre az akkukat. Megoldottam másképp, régi mobiltöltővel (amelyik nem melegedős fajta, villanyórát meg sem bírja mozdítani) + alkáli elem a backup.

    Egycellás szerkezet még a legjobb ilyen szempontból, mert 0,8-0,9 V alatt már nem nagyon működnek a félvezetők, illetve innen kezdve amúgy is letörik a feszültség, nem bír jelentős áramot leadni az akku, megáll a készülék.

    Ebből adódott a gondolat, hogy kétcellás egeret egyetlen akkuról járassak, így nem tud tönkremenni, csak ehhez persze olyan egér kell, ami működik is 1 db akkuról.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák