Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Met

    nagyúr

    válasz repvez #26549 üzenetére

    Ha rossz a blueprint nem fogod tudni "megigazítani".
    Autómodellezésnél szoktam ezzel szívni, ránézésre minden ok, a 3 nézet printje méretre ok, Max-ben a plane mérete amire ráteszem ugyan az és akkor pl. az A oszlop és a motorháztető találkozása elcsúszik.

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

  • BonFire

    veterán

    válasz repvez #26549 üzenetére

    Az auto-trace-szel az a baj, hogy saccolgat. Lehet finomkodni, hogy ennyi és ennyi zajt mosson össze, és ennyi és ennyi részletet hagyjon figyelmen kívül, de sosem lesz tökéletes a vektor. Ráadásul iszonyat módon megnövekszik a alakzat csomópontjainak és vektorainak a száma, tele lesz fölösleges vektorral, ami rettentő módon növeli a fájlméretet.

    Két járható út van, az egyik drágább, a másik hosszabb. Vagy keresni kell valakit, aki meg tudja csinálni a kért grafikát vektoros állományban, vagy önállóan nekiállni megtanulni a vektorgrafika elsajátításának.

    Jó dolog a Photoshop, én is azon szocializálódtam, csak az a baj vele, hogy most már mindenki mindent abban akar megoldani, a könyv, szórólapkiadványon keresztül a 3D modellezésig. Pedig amiben verhetetlen, az a pixelgyúrás és manipuláció. Képfeldolgozás, kötegelt fotófeldolgozás, panorámaképek és egyéb különlegességek. Esetleg digitális festészet Wacom táblával és egyéb művészi eszközökkel.

    De ott, ahol már határozott vonalakból álló ábrák kellenek, ott már Illustrator szükséges, ha pedig a nagy terjedelmű szövegek tördelése is szerepet kap, akkor InDesign. Ha meg weboldal kell, akkor Dreamweaver. Videóvágásra a Premiere Pro, a videók különleges effektezésére meg AfterEffects.

    Kicsit szar dolog, hogy mindenhez érteni kell egy kicsit, de nem lehet minden feladatot Photoshoppal elvégezni. Régen én is mindent azzal csináltam, és akkor becsukott szemmel is ment, de idővel minden feladat szétoszlott a maga megfelelő helyére, így amit ma már Ps-ben csinálok, az tényleg afféle fotós rutin.

    Nem lehetetlen komplett vector artot összedobni benne, de Illustratorhoz képest olyan élvezet, mintha egy életlen kanállal kéne felvágnod a pörköltnek való húst.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák