Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • triklin

    tag

    Sziasztok.
    Nemtaláltam megfelelőbb topicot így ide írok.
    Van egy acer 5755g 2674G75MNKS notebookom i7 2670 procival és egy gt540m el.
    "Meglepő módon" ( :DDD ) melegszik...
    Ha csak a proci van terhelve egész elfogadható hőfokokat produkál, de ha a vga is ráfűt akkor 90-92 fokosak a magok. (gpu 78-80)
    Ez nem egészséges, de látom ennek a szériának ez a hibája

    Kérdésem: Jól érzem, hogy 90 fok felett a hővédelem bekapcsol? Mintha throlttingolna a proci. :(

    Néztem alá notebookhűtőt de hatalmas meglepetésemre szinte kivétel nélkül mind szív ! :Y

    Ha ez a noti alulról szív akkor nem olyan kellene ami fúj? Tudnátok nekem ajánlani egyet?
    Használ valaki ilyen notit hűtőpaddal? Ér valamit neki?
    Köszönöm

    Üdv.

  • triklin

    tag

    Sziasztok

    Van egy acer aspire 5755g notim i7 2670qm-el.
    A problémám nem újkeletű, melegszik és gyorsan merül. Ennek szabályozására keresnék én alternatívát, de nem találtam semmi használhatót. Milyen programmal tudnám szabályozni a processzor órajelét, turbót, ht-t ki/be kapcsolni stb? Van erre lehetőség?
    Amikor kell (renderelés stb) jól jön a 8 szál+turbó, de olyankor töltőn van, nem számít a fogyasztás (bár ilyenkor nyalja a 100 fokot még hűtőpadon is... :( ) viszont amikor csak filmeznék stb, nagyon hátráltat az alig 1,5 -2 órás üzemidő.

    Próbáltam az epowert -de feltelepítés után nem működött, el sem indult. Bios nagyon le van korlátozva, más erre használható programot meg nem ismerek.

    Tudnátok nekem segíteni?

    Köszönöm
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák