Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tataniko

    tag

    Sziasztok.
    A következő gépekhez tudok hozzászólni:
    Acer 2451Nlmi
    Acer 2492Nwlmi
    Acer 3103Nwlmi.

    2451: Nagyon jól over ill downclockolható, a systool program tökéletesen felismeri az ati kártyát is, ami 40- 500 mhz között jól müködik. A cpu fsbje 66-180mhz szintén ezzel a programmal. Downclockolva 15 watt alatt fogyaszt.

    2492: Nagyjából ugyanaz a kategória, kivétel annyi, hogy nem atis, hanem inteles.Sajnos egy programmal sem tudtam komoly szinten állitani rajta, előnye, hogy nagy akkumlátorral és 512 rammal árulják. Ideális Vistás gép,de nemtudtam down-overclockolni, igy a fogyasztása több mint a 2451-esnek.

    3103. Ezt a gépet nem lehet az előzőkkel összehasonlitani cpu tekintetében, mert más kategória. Az új S1-es amd procik (sempron-turion) egyenlőre verhetetlenek, mind teljesítményben, mind fogyasztásban, talán a dual magos intelek hozzák ezt a teljesitményt, bár kétlem a tesztek alapján. Lecseréltem benne a ramot két ddr2-es 667-esre, és átállitottam az időzitést ddr2-800 ra. Ennek következtében ddr2-720 at értem el. Majd állitottam az fsb-én 2 mhz-t, és igy lett ddr2-733. Olyan teljesitmény növekedést értem el, amiről álmodni sem mertem.
    Írás:5752 Olvasás:5090 Copy:6252 Latency:59.3

    Ez a ram sebesség kezdi megközeliteni az l2 cache sebességét ami 7 giga/sec Azért ez nem semmi!. És ez persze nagyon megdobja az Ati kártyát is. Természetesen a legujabb everesttel testeltem le, és a legujabb asztali gépeket verte le ram sebességet tekintve mindenképp, de cpu sebesség is az asztali gépek szintjén van. Ez azért szép egy semprontol.
    Ram állitás: Systool (400mhz)
    Vga: Powerstrip 66-500mhz
    Fsb: Clockgen 196-230
    Cpu hömérséklet,szorzó, stb: RMclock

    A cpu 32-41 fokos, és teljes terhelés mellett mondjuk Cod2, Bfield2 megy csak fel 49-59 fokra. Egyébként elkell még mondanom, hogy a dualmag egy ugyanolyan kacsa, mint annak idején a megapixel volt a fényképező gépeknél. Ugyanis sok esetben a dualmagosban és a szimplában is ugyanannyi tranzisztor van, ami azt jelenti, hogy csak egy utasítás készlet többletről van szó, és csak akkor használható ki, ha arra írtak egy programot. Az új sempron és és az új turion egyenlőre verhetetlen notebookban, bár hozzá kell tennem, hogy asztali gépben még mindig az Intel az erősebb.

    nincs kanál --> nincs test --> nincs tudat --> nincs halál --> nincs probléma

Új hozzászólás Aktív témák