Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz WN31RD #28 üzenetére

    Erkölcs... nem tudom, mennyire emlékeztek még. Pár éve volt egy ilyen eset. A kiscsaj lehetett talán max 13 éves. Így a magzat jogai, úgy a magzat jogai. A kislány meg nem a legjobb sorban élt, és szerintem ilyen fiatalnak maga a terhesség sem egyszerű, és egyszerűen nem lenne képes nevelni. Kötelezni akarták, hogy szülje meg... végül az utolsó pillanatban mégis sikerült engedélyeztetni az abortuszt. Tegyük föl, megszüli. Kínlódik vele rengeteget, és mivel meg nem tudták volna tartani, mehet államiba... de hány gyerek az, aki ezekből a gondozottakból még időben normális nevelőszülőkhöz kerül, esélyt kapva a normális életre. Igen kevés. Az örökbefogadás folyamata egyenesen katasztrofális, sokáig tart, túl sokáig. Amikor a gyerek megnőtt (pl. 10 éves), akkor az esélye, hogy örökbefogadják, gyakorlatilag nulla. Innentől kezdve csak a jóisten tudja, hogy mi lesz vele. Rossz társaságba kerül, beletörődik a sorsába, és pár éven belül ismét állami pénzen él. Vagy összeszedi magát, és megtesz mindent, hogy kitörjön. Mivel azonban nincs, aki ilyenkor mellette álljon, ez az út a nehezebb...
    Ez a kérdés túl komoly ahhoz, hogy jólétben nevelkedett, hájas, jogszabályokat lobogtató, nagyon ráérő, magukkal mitkezdeni nem tudó, mindenbe beleugatós f@szkalapok döntsenek róla.
    Csak egyszer lenne rá hatalmam, mindet beraknám csak 1 kis időre a szegénynegyedbe 2 testvér közé, apa nélkül, terhesen... majd meggondolná ezután, mit mond.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • tildy

    nagyúr

    válasz WN31RD #164 üzenetére

    ''- egy nem kívánt gyerek hatása a nő, illetve a család életminőségére'' az még semmi, de hogy utána annak a gyereknek milyen pszichés problémái lehetnek.
    Feldmár András pszichológus vizsgált annak idején olyan embereket, akik minden évben egy egy adott hónapban öngyilkossággal próbálkoztak.
    Ezekkel az emberekkel elbeszélgetett, majd behívta az édesanyjukat, egy pár kérdés megválaszolására.
    Meglepő volt, hogy nagy részüknek megfordult a fejében , hogy elveteti gyermekét, és a születési időpontokból visszaszámolva kb. oda esett az öngyilkossági kísérletek helye, amikor annak idején az anyjuk el akarta vetetni őket...
    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkinél így van, csak ezen annak idején kicsit meglepődtem...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • bcs

    aktív tag

    válasz WN31RD #172 üzenetére

    bocs, nem flame, meg baszogatás, hanem tényleg csak érdeklődés.
    nem vagy te látens náci?

  • QuarK

    senior tag

    válasz WN31RD #172 üzenetére

    Félreérthetően fejeztem ki magam. Ez az érzelmi része, de vannak esetek, amikor igenis más nézőpontból kell figyelni a dolgokat.

    Ez ilyen eset. És valóban az utóbb említett mód a szükségszerűen ''jó'' (faxba, erre nem tudok jó jelzőt írni).

    Lehet, hogy anyám a föld alatt lenne, ha nem tesz amit tett, én pedig valahol napszámosként tengetném az életem, hogy mindenapp meglegyen a doboz Kossuth-om. És írtam, hogy ezt a párnak kell döntenie, és a pár hozáállásától függ, hogy mit dönt. Hidd el, én is a fejem fogom, mikor egy magatehetetlen 20 éves embert mutatnak, akit a szülei pelenkáznak, és mindkettő egy idegroncs, a gyerekeik meg egyetlen pár ruhában visznek végig egy iskolai évet. És mindez, mert egy kritikus időszakban a szívükre (?) hallgattak. Ennek ellenére nem tudom, hogy szólhatnánk bele; illetve mi hogyan cselekednénk, ha ide kerülne a sor. Én valószínűleg az eszemre hallgatnék; de a másik oldal erőssége miatt jönne amit elsőként felsoroltál: a bűntudat. Adja ég, hogy ne kerüljek ilyen döntéshelyzetbe.

    [Szerkesztve]

  • RIV

    tag

    válasz WN31RD #182 üzenetére

    Azért ne állítson senki olyat, hogy az abortusznak nem lehet veszéye a társadalomra! Ha minnél jobban elharapódzik az abortusz óhatatlanul is csak fogy és öregszik a társadalom. Na meg bizonyos görbe tükröt is állít elé, hisz nem mondható el egy olyan társadolomról, hogy felelős volna, ahol túl nagy számú a terhesség megszakítás. Mit is értek ez alatt, elsősorban két dolgot.
    1. a társadalom nem képes megfelelő megelőzési stratégiát felépíteni!
    2. ez a közösség nem érez elég életerőt magában, hogy gyerekeket neveljen!
    Na viszont ezt más államok is látják, és szerintem le is vonják belőle a hasonló tanulságaikat.

    Az álltkinzást meg nem kellene ebbe a dologba belekeverni. Ennek szerintem itt semmi helye!:( Meg nem is említhető egy lapon a két eset!

    A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

Új hozzászólás Aktív témák