Hirdetés

Aktív témák

  • simoncsa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy abit bh6+celeron600@700 win XP oprendszerrel.

    A gép csak akkor kapcsolja le a házat leállításnál, ha be van kapcsolva a energiagazdálkodásnál (startmenü-vezérlőpult-energiagazdálkodás) a speciális energiagazdálkodás. Viszont ha be van kapcsolva a spec. energiagazd., akkor nem müxik a hibernálás. (APM nélkül müxik) Leáll szabályosan, elkészíti a hibfil filet, de ha utána bekapcs, hogy ebből a fileból álljon fel a rendszer, akkor annyi történik, hogy az elején azt a csíkot a képernyő alján feltölti teljesen és ott megáll, innentől kezdve nem történik semmi. Csak a reset segít.

    A másik probléma, hogy nekem olykor elég lenne a készenléti állapot is, de ezt a lehetőséget fel sem ajánlja.

    Átnéztem a Súgót is, de csak annyit találtam, hogy ha a gép ACPI kompatibilis, akkor az energiagazdálkodásnál fel sem ajánlja a spec. energiagazdálkodást, hanem eleve enabled. Átnéztem a bios beállításaimat. A Biosban be van állítva az ACPI enabledre.

    Két dolgot szeretnék elérni igazából: Működjön APM esetén is a hibernálás, vagy ami még jobb lenne a készenléti üzemmód kiválasztási lehetőség is szerepeljen.


    Van egyébként még egy érdekes problémám. Ha a gépet beállítom, hogy CDről bootoljon, és beteszek egy bootable cd-t, például a win XP telepítő cdt, akkor rá se néz a cdre, rögtön a HDDről kezd el bootolni. Mi lehet a probléma? Miért nem tudok cdről bootolni?

    Köszönöm a segítséget előre is.

    üdv: Csabi

  • simoncsa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sikerült megoldanom a problémát. :DD

    format C:/s

    win XP install és véger működik az ACPI

    üdv: csabi

Aktív témák