Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7600 GS

    addikt

    Sziasztok!

    Jól megviccelte öcsémet(7600 GS) és a szüleit a Volvo :DDD ... de végül jó vége lett.

    Szóval elindultak síelni Ausztriába szombat reggel fél nyolckor, én persze felkeltem, búcsúzkodás meg minden, mert ugye engen itthonhagytak dolgozni :D.

    Alig fekszek vissza az ágyba, elindulásuk után 2 perc múlva csörög a telefonom. Mondom magamba hogy ki mer engem szombat reggel fél nyolckor zaklatni, látom a kijelzőn hogy a fater az, mondom bocsika. Felveszem a telót, erre azt mondja a fater, hogy a Volvo fedélzeti számítógépe ilyet ír ki a műszerfal alsó felének a közepén felgyulladó narancssárga színű felkiáltójel kíséretében: "Engine system service urgent" Magyarul motorszerelés sürgős. Mondom passz, jöjjenek haza. Nézegetem én is a hibajelzést, próbálom lenullázni az olajcsere-intervallum esedékességét jelző számlálót, ami sikerül is, de semmi haszna, az előző hibaüzenet ugyanúgy fennáll.

    Telefonálás a Jansik autóházba, senki nem veszi fel a telefont. Ivanics Kft Budapest, szintén semmi. Kedvenc szerelőnket hívjuk, ő sem veszi fel. Fasza. Majd úgy negyed kilenc, fél kilenc táján felveszi a Jansik autóház, majd közlik, hogy hétvégén nincsen szervíz. Hurrá. Na mondom ebből már nem lesz autó, menjenek az öreg 26 éves 426.000 km-t futott 1,6D Passattommal, mert mondom abban szinte nincs is elektronika, igaz hogy csak kb. éjfélre érnének oda vele:DDD. Faterom valamiért ezt hevesen visszautasította;].

    Mégegyszer megpróbáljuk a szerelőnket, ő már végre felvette, elmondta a fater neki a hibaüzenetet, azt mondja oké, hozza a laptopját, és rárakjuk akkor a Volvót a computerre, hátha eltárolt valami hibakódot. Ok, akkor mondom addig én beröffentem a gépet mégegyszer, hátha elfelejtette már a hibakiírást. Kocsi gond nélkül beindít, hiba még mindig ott van.

    9-re megjött a szerelő, akarja indítani a Volvót, önindítózás helyett csak az önindító kattogott, és annyi. Erre azt mondja a szerelő, hogy szerinte akkumulátor. Elrohanok akksit venni, kidobjuk a régit a kocsiból, be az újat, kocsi indít, gyönyörűen beindul, hibaüzenetnek nyoma sincs. Mondom hurrá, de ne igyunk előre a medve bőrére, mert lehet hogy csak a computer felejtette el a hibakódot az áramszünet miatt. Még aznap este írtak egy SMS-t, hogy épségben kiértek Ausztriába, a Volvónak is kutya baja szerencsére.

    Érdekes történet, mert már volt néhányszor olyan, hogyha hangosan hallgattam a rádiót sokáig a kocsiban álló motornál, akkor kiírta a fedélzeti számítógép, hogy "Battery voltage low", olyankor gyorsan beindítottam hogy töltse az akksit. Akkor itt most miért nem azt írta ki? Lehet, hogy az akksi menetközben ment tönkre, és csak azt "érezte" a fedélzeti számítógép, hogy nem tud annyit tölteni a generátor, mint amennyit kellett volna, és ezért írta ki ezt az "Engine system service urgent" hibaüzenetet?

    Üdv.: Márk

    Közlemény: Most látom, hogy hülye fejjel az öcsém nevében jelentkeztem be. Szóval én nem 7600 GS vagyok, hanem Márk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák