Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz HoneyBunny #187 üzenetére

    Tény, hogy a hörik élete nagyon egyszer. :) Most alszik Hóbogyó, éjfél után kel és reggelig szórakozik a kerékkel.
    Talát át kéne nevezni a topicot, mondjuk, ''kisállatok''?

    Reggel kiszórtam az ablakpárkányra az ennivalót a madaraknak; rigóknak apróra vagdalt felvágottat, cinegéknek napraforgót. Fél óra sem telt el, és jött néhány rigó.
    A legjobb az volt, hogy leültem a konyhaasztal mellé ebédelni, és mikor kinéztem az ablakon, a párkányról egy feketerigó hím nézett fel. Csak fél méterre voltunk egymástól, és mind a ketten ettünk. Annyira örültem neki. Nem tudom miért, de boldoggá tesz a közelségük.
    Szeretem az apró madarakat. Olyan kis védtelenek, annyira fáznak télen, és alig van mit enniük itt a városban. Holnap veszek lisztkukacot. Na, ez a kukac igazi csemege lesz a rigóknak. Ôk rovarokat és férgeket esznek, a napraforgóra rá se hederítenek.
    A cinegéknek kiakasztottam a galagonyára egy mézes maggömböt. :) Igyekszem bôségesen ellátni ôket. Vizet is adnék nekik, de túl gyorsan megfagy.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák