Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    Mindig azt szoktam mondani hogy akinek játékra kell gép és nem feltétlenül akar indokolatlanul sokat költeni rá és/vagy nem engedhet meg magának akármit, teljesen felesleges i5/i7-et venni.

    A procim 34k volt tavaj, alapfeszen megy 4.5ön.. :U
    Persze össze lehet hasonlítani i7-el vagy akár egy 4670k-val de minek? Előbbi a triplájába kerül, utóbbi "csak" a duplája. Játékban jó esetben azonos vga mellett hoz az i7 egy 15-20%-ot, hurrá? ;]
    Mikor meglett a proci/vga páros, utóbbit átvittem a szomszédomhoz hogy megnézzem mit teljesít egy 4770k mellett. Crysis 3, Farcry3, Arma 3 ilyenekkel teszteltem, elégedetten kummantam vissza a AMD procim elé.
    Nem vitatom hogy jobb egy jófajta i5 / i7, nade huh, ilyen árkülönbség mellett? Ki van zárva.., nálam.
    Nyilván más a leányzó fekvése ha adott esetben dolgozik is a gépén az ember, ott már adott alkalmazások mellett van/lehet olyan teljesítmény különbség, ami talán megér ilyen összegeket.

    Nyilván ha valakinek aktuálisan i5-je van én sem javaslám neki hogy "visszaváltson" FX-re (ugye tailor74 esete..), ebben teljesen egyetértek veletek. Maximum akkor érné meg ha a játékok legalább 25-30%-a profitálna a "8 magból", de ettől még sehol sem vagyunk, talán nem is leszünk, 4mag többnyire elég minden játékhoz, többet nagyon nem is használnak, hiába van és ugye ebben (is) erősebb az intel.
    Meglátjuk a Mantle mennyire "terjed el", ha csak a felét hozza annak amit az emberek várnak tőle, még ennyi értelme sem lesz összehasonlítani egy húzott FX-et egy majd 100k-s i7-el, de még egy top haswell i5-el sem. :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák