Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sped

    aktív tag

    válasz lacos001 #37917 üzenetére

    Sok jele van annak, hogy az emberek nagy része (nemcsak itthon) egyre inkább elfogadja/beletörődik, hogy van egy új vírus és együtt kell vele élni. Az ún. második hullám hiába van itt, sokkal enyhébb intézkedéseket hoznak a kormányok, mert a tavaszi események után még egy 5-10%-os gazdasági visszaesést nem lehet felvállalni. Akkor politikailag az volt a helyes lépés, most pedig az, hogy ne csináljunk semmit vagy csak látszatintézkedéseket hozzunk, amivel lehet demonstrálni, hogy kezelve van a járvány, de komoly gazdasági károkkal nem jár. Az emberek pedig alkalmazkodnak ehhez külföldön is (leveszik a maszkot ott ahol nem kötelező lásd ez a példa) és itthon is. Nálunk a cégnél ugyan egy hónappal elhalasztották a full HO megszüntetését, de attól egyre többeknek kell bejárni (pl. az én részlegemen új hitelezési rendszer került bevezetésre, aminek a betanítása személyes jelenlétet igényel). Már azok a kollégák is bejárnak akiknek nem is lenne kötelező, pedig volt köztük nagy rettegő is, de már annyira f.szuk televan az otthonüléssel, hogy igénylik a társaságot. (A gyerekes kollégák most attól rettegnek inkább, ha bezárják a sulit megint, az szerintem óriási felháborodással fog járni).

    IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

  • #75376384

    törölt tag

    válasz lacos001 #37917 üzenetére

    azert erdemes utanajarni, mert kantononkent eltero. a tomegkozelekeden orszagos szinten "kotelezo", de boltokban pl nalunk nem kell, mig zurich-ben igen. van ahol meg a szorakozohelyek is nyitva vannak.

    alapvetoen szerintem jol kezelte a vezetoseg a jarvanyhelyzetet es az emberek is, pedig fullon megy a suli is, de ezt a krva nyitott szorakozohely dolgot keptelen vagyok megerteni. ertem en, hogy gazdasag meg kapitalizmus es tarsai, de ez akkor is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák