Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz ollie #30254 üzenetére

    Csakhogy a kettő összefügg. Én óvodás korom óta focizok. Most vagyok 36. 79 kiló vagyok 184 centihez,makk egészséges és ha le kell futni 10 sprintet nem halok meg (a mai napig edzek rendszeresen).

    A bátyám ugyanennyi idősen volt 176 centi 110 kiló. Mellé Asztma, szívbetegség, pánikbetegség A különbség: soha nem sportolt (igaz színházba gyakran jár).

    Ha nincs a foci, valószínűleg én is hasonló sorsra jutottam volna.

  • Kékes525

    félisten

    válasz ollie #30254 üzenetére

    Egy adalék ehhez. Az átlagembernek Magyarországon gyakorlatilag nulla a biológiai ismerete. Sőt sokaknak annál is rosszabb. Azt hiszik hogy tudják, de az alapfogalmakkal sincsenek tisztában. Ilyen "tudással" nem lehet az egészséges életmódot megtervezni. Mindez azért mert az oktatásunk körülbelül 2000 óta egyre romlik. Az egyik oka a sok közül az oktatás finanszírozása. Nemcsak kevés, hanem annak az elosztása is nagyon rontja az oktatás minőségét. Ez a fejkvóta. Ez miatt az egyetemeken a tanároknak át kell engedni a rendkívül gyenge hallgatókat is, mert a központi támogatás egy része a hallgatók száma után van megállapítva. Másrészt ha nem engedi át a gyenge hallgatót, akkor a felsőbb évfolyamon tanító tanárokra sokkal kevesebb hallgató jut és máris megkérdőjeleződik az ott oktatók pozíciója. A kevés hallgató miatt is kevés az oktató, aminek az egyik következménye a tanárok oktatott tárgyainak az ugrásszerű megnövekedése. Olyan tárgyakat is kénytelen oktatni, amihez ő maga sem ért igazán.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák