Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elf

    aktív tag

    válasz Kékes525 #33079 üzenetére

    Kérdés: Az agyatlan nyitás miért rossz a gazdaságnak?

    1. Ha felerősödik a járvány a turizmus csökken.
    De a nyitás miatt tud egyáltalán csökkenni. Zárásnál meg ugye nem csökken hanem nulla.

    2. A gazdaság szereplői betegek lesznek. Esetleg üzemek zárnak be.
    Esetleg. A munkaképes korosztályt nem vágja nagy százalékban haza ez a vírus, bár esetleg lehet ebből gond. Oké. Egy pont oké.

    3. Az egészségügy leterhelődik, finanszírozása sokkal több kerül.
    Kétségtelen. De egy nyugati államnak ez aprópénz. Sajnos ezt az aprópénzt is sajnálják kiadni de ettől még aprópénz. De a gazdaságra ez nem gyakorol jelentős hatást.

    4. A vírus szövődményei a jövőben is lefogja terhelni az egészségügyet és emelni fogja a kiadásait.
    Ez megint aprópénz. Nem ez fogja megfektetni a gazdaságot. Pl. dohányzás, alkohol
    (kérlek a példákon ne rugózzunk mert csak példa nem analógia)

    5. A vendéglátóipar forgalma csökken. Rendezvényekre sokkal kevesebb ember megy el. A sport leáll. A szórakoztató ipar csődbe megy.
    De megint a nyitás miatt tud egyáltalán csökkenni. Zárásnál meg nem csökken hanem nullára esik.

    6. Ha nem tudják ismét megállítani a járványt, vagy legalább csökkenteni a fertőzés ütemét, akkor előbb-utóbb teljes lezárás lesz a fenti pontok miatt.
    Igen. A lezárás rossz a gazdaságnak és jó az egészségnek.

    És ez csak a gazdasági szempont. Már egy emberélet is elfogadhatatlan.
    Igen és nem. Egyénileg és emberileg elfogadhatatlan. Mind ezt mondjuk.
    Aztán amikor ugyanez szóba kerül (mármint az emberélet) mondjuk az autózás kapcsán hogy legyen mondjuk a max. sebesség 30 akkor kiderül hogy pár perccel előbb odaérni akárhova mégiscsak fontosabb az emberéletnél. Mindenki humanista, de társadalmilag mégis az látszik hogy az emberélet csak statisztikai adat amíg nem rólam van szó. Ijesztő... :O
    Szóval egyetértek az állításoddal de sajnos kevesen vagyunk így...

    Nekem úgy tűnik az "eszetlen nyitás rossz a gazdaságnak" állítás azt takarja hogy ha a nyitás után a munkaképes lakosság jelentős része válik munkaképtelenné akkor rossz a gazdaságnak.
    Végül is ha kimondjuk hogy eszetlen = utána megbénul a gazdaság a kieső munkaképesek miatt akkor igaz az állítás.
    Bár akkor azt hogy eszetlen volt-e csak majd jóval később derül ki de akkor sem tudjuk mit lett volna ha....

    De te ezt pontosan tudod, csak trollkodsz.
    Nem. Érdekel a véleményed és kérdezek.
    Direkt nem írtam semmit arról hogy én miről mit gondolok de már a kérdés kapcsán be lettem skatulyázva. Tényleg nem akarok trollkodni, sem pedig meggyőzni bárkit is bármiről. Információt gyűjtök. Köszi! :R

    A véleményem egyébként az hogy se ez eszetlen nyitás se az eszetlen zárás nem jó.
    Az hogy mi az eszetlen meg annyi mindentől függ hogy én nem fogom tudni megmondani.
    Itthon valszeg teljesen feleslegesen zárták le a játszótereket meg a kiránduló helyeket, de teljesen okkal szüntették meg a tömegrendezvényeket. Egy jóval nagyobb népsűrűséggel rendelkező helyen lehet mindet le kell zárni, de ha MINDENKI állandóan maszkot visel ÉS 20 percenkét kezet mos akkor lehet ott se kell. Én nem tudom de most úgy tűnik.
    A gond annyi hogy ezeket a döntéseket a pánik, a szavazatgyűjtés és a gazdasági érdekek mentén hozzák.
    És iszonyat mákunk van hogy "csak" ilyen szolid vírus jött, mert ha jött volna valami ami mondjuk 30%-os halálozással jár és megállításához nem elég egy textil maszk akkor végünk. Ilyen vezetéssel, ilyen állampolgárokkal nem lett volna semmi ami megállítja. :(((

Új hozzászólás Aktív témák