Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Jégbor

    tag

    válasz faster #17 üzenetére

    Na, hogy pontosítsunk.
    A legutolsó koncessziós szerződés is lejárt valamikor 2002 táján. Ez azt jelenti, hogy a cég által szinte a semmiből kiépített hálózatra vonatkozó monopóliuma lejárt, amelyet ugye azért kapott, hogy megtérüljön neki a hálózat megépítésének költsége.
    Most már köteles átengedni a hálózatot a konkurenciának is.
    DE!
    Ugye a hálózatnak (jelen esetben az ADSL-ről beszélünk) van egy bizonyos hurokvégződtetési díja. Ennek mértékét minden, hálózatttal rendelkező szolgáltatónak az év elején közre kell adnia valamilyen hivatalon keresztül.
    Nem nagyon emlékszek részletekre, csak kb. tudom, hogy amíg a Matávnak ez a díja kétezer-párszáz forint, addíg az MTT-nél ez háromezer-hétszázvalamennyi volt idén. Nem beszélve az egyszeri bevizsgálási díjakról.
    Namost melyik az a szolgáltató, amelyik Matáv területen szolgáltat és átjönne ide is (ugye a reklámokban szereplő díjak egyformán vonatkoznak a szolgáltató ügyfeleire, földrajzilag nem szabad megkülömböztetni azokat), ahol sokkal többet kellene fizetnie ugyanazért?
    Hát semelyik!
    Magyarul: Az MTT szerint a kapu nyitva, de a rács leeresztve!
    És nem is lesz addíg változás, amíg nem fix áras lesz ez a termék, mint például a cigaretta.
    Na szóval ezért nincs és egyhamar nem is lesz alternatíva. Úgy tudom, hogy wireless net van 1-2 helyen, de nem nagy szám. Sok a gond vele.
    Valaki feltette az MTT-nek azt a kérdést, hogy miért drágább ugyanaz a szolgáltatás itt mint matávéknál. Állítólag azt felelték, hogy azért, mert ők drágább hálózati dolgokat használnak.
    Jó, hogy az MTT nem autópályát épít, mert akkor 1000Ft. lenne 1Km. Hogy miért? Mert ők aranyat is kevernének az aszfaltba, hogy többe kerüljön!
    És miért nem kábelnetet csináltak? Hát azért, mert kábelnet használatakor (úgy tudom) nem kell előfizetni a kábel TV-re. Vagy ha mégis, akkor elég az alapcsomag.
    Na de az ADSL! Azt össze lehet vonni a telefonnal és meg lehet magyarázni, hogy az kell, mert anélkül nem megy a dolog! Sőt teljesárú havidíjcsomaggal megy csak! Ami persze baromság, de a hivatalnál lehet lobbyzni is.
    Sikeresen.

  • Jégbor

    tag

    válasz faster #20 üzenetére

    Sok sikert. Mondjuk nálunk (Üllő) még ez sincs (wireless).

Aktív témák