Hirdetés

Aktív témák

  • janati

    őstag

    Segítsetek légyszi!

    Mik a jogi feltételek ma? Kerestem, de nem találtam...:(

    Helyzet a következő:
    Már van egy magyar - kommunikáció szakos diplomám, és most felvettek Levelező Diplomás Angol Költségtérítéses szakra.
    Hallottam egy olyat, hogy akinek a már meglévő kétszakos diplomájának csak az egyik része tanári (nekem ugyebár a magyar), az kévényezheti, hogy a tandíjmentességet, amennyiben elkezd egy új tanári szakot (esetemben az angolt).

    Ez igaz???

    A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

  • Boyfish

    senior tag

    HI! Ez hülyeség! Nem vehetsz fel államilag finanszírozott szakot már!

    ''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz janati #1 üzenetére

    Szerintem sem igaz. DE nem vagyok benne biztos.

    I am having fun staying poor.

  • janati

    őstag

    válasz Boyfish #2 üzenetére

    Nem államilag fin. szak.

    Hanem állítólag ez ilyen tanároknak/pedagógusoknak szóló kedvezmény. Akinek csak az egyik szakja tanári. Tehát pl. magyar-töri esetén tuti nincs ilyen.

    A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

  • Boyfish

    senior tag

    Úgy van, hogy állambácsi fizet még egy tanárképes szakot, ha neked csak egy van, vagy ha csak egy tanárképes szakod van, de ha ez már teljesült, mint nálad, csak akkor fog fizetni neked még egyet, ha elmész gyesre! Akkor azt hiszem fog, egyébként nem, de a felvi.hu-n nagyon gyorsan és korrekten válaszolnak

    ''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

  • janati

    őstag

    válasz Boyfish #5 üzenetére

    ''Úgy van, hogy állambácsi fizet még egy tanárképes szakot, ha neked csak egy van...''

    Ez vagyok én. Akkor mi a gond?

    A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

  • Zitalein

    csendes tag

    válasz janati #1 üzenetére

    Szerintem meg az intézménytől függ. Ők ezt hirdették, Te megvásárolod... fizetsz. :t

    Nálunk Miskolcon pölö úgy volt, hogy aki elsőként 5 esztendős bölcsész 1szakot kezdett, és aztán fölvette a 3 esztendős főiskolásbölcsész 1szakot, annak nem kellett tandíjat fizetnie (igaz, ösztöndíjat sem kaphatott már). Viszont aki olyan balek volt, mint én, hogy előbb a 3 éveset kezdte, és csak később vette föl az 5 éveset, az fizethette a ktgtérítést a második szakért (amellett, hogy anno a 3 éveset pedig még a régi maszop-kormány tandíja terhelte :((( ). Illetve volt 2 csoporttársam, akik másutt szerzett diplomájukat majdnem 5 teljes éven át sikerrel titkolták, de a miskolci oklevelek kiállításakor robbant a bomba: mert azokon a neveken - csodák csodájára - már volt bejegyezve 1-1 első diploma... :Y Egyébként - úgy tudom - nem lett belőle súlyos ügy, valami peres eljárást indítottak ugyan, de végül is az 5 év alatt kiadott ösztöndíj-összegeket nem hiszem, hogy visszakérték az illetőktől. Hát, ha gondolod - ez is egy módszer... :P

    A nyelvtanulás hasznos dolog :C , de mondd csak: Jól meggondoltad Te azt, hogy ezirányú terveidet okvetlenül a kapzsi felsőoktatási rendszer ádáz karmaiba rohanva kell megvalósítanod? A helyedben inkább külföldi munkával próbálkoznék... De még egy kisnyugdíjas nyelvtanár-néni társasága is olcsóbb. :U (Nah, jó, lehet fiatalabb is... :) )
    Azért kérdezem, mert nekem aztán bőven volt időm megcsömörleni a szerteágazó uni-biznisz láttán, illetve még az egyetem után is vettem részt társadalmi munkában folyó kutatásban. Hát, elég volt... Többé nem fizetnék senki símaszájúnak! Jelenleg 27 évesen két diplomával ellátásban nem részesülő pályakezdő munkanélküli vagyok. Ezért megéri? :F

    Mert aztán mi lesz? Mehetsz hülyegyerekeket terelgetni valami elhanyagolt vidék általános iskolájába. Mivel ezt már csináltam, tapasztalatból javaslom, hogy ha megengedheted magadnak, tanulj ki inkább valami kétkezi szakmát, arra van kereslet manapság, nem bölcsészre :( !

    ''Az emberiség legnagyobb tragédiája az, hogy a cinizmusról rendszerint kiderül, hogy bölcs elôrelátás volt.'' <b>yotta</b> In: http://www.kozkincs.hu/node/1784852

  • janati

    őstag

    válasz Zitalein #7 üzenetére

    ''Mert aztán mi lesz? Mehetsz hülyegyerekeket terelgetni valami elhanyagolt vidék általános iskolájába. Mivel ezt már csináltam, tapasztalatból javaslom, hogy ha megengedheted magadnak, tanulj ki inkább valami kétkezi szakmát, arra van kereslet manapság, nem bölcsészre''

    Maximálkisan egyetértünk. Ha lenne olyan levelező féle szakma oktatás, akkor azt tenném. De nincsen. Csak ''nappali''. Szóval járni kéne minden nap suliba...:( Inkább dolgozni szeretnék.

    A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

Aktív témák