Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZewaDeluxe

    tag

    Tiszteletem a Hölgyeknek-Uraknak!

    Jelzem: eladó egy makulátlan SP-HF 1250X: [link]

    :K :K :K

    [ Szerkesztve ]

  • ZewaDeluxe

    tag

    Tiszteletem Mindenkinek!

    Különösen a topik nyitásának idején, illetve az után még egy darabig gyakran merült fel a CREATIVE GIGAWORKS T20-as 2.0-ás, illetve annak SERIES II-es verziója. Nagyon sokáig szemezgettem vele, mígnem pár hete e szemezgetésből arra riadtam, hogy sok helyen jóval 20.000.- Forint felett árulják - ha egyáltalán lehet kapni. Hál' Istennek találtam egy Webshopot, ahol még a "régi", 15.000.- környéki áron megvásárolható volt.

    Korábban szinte kizárólag fadobozos Genius-aim voltak - 5.1-esek, illetve együtt éltem egy 1250X-el is egy darabig... Hangkártya mindig volt a gépben, az XP-s korszakban SB Audigy Live! majd egy X-Fi Titanium.

    Tegnap megjött a CREATIVE T20 SERIES II. Tudom, éveken át hallgattuk/hallgattátok, hogy milyen szép, milyen jó, milyen patent az összeszerelési minősége, stb. Azoknak, akik most gondolkodnak 2.0-ás vagy 2.1-es rendszeren: ha minőségi zenehallgatás, filmnézés a "cél" és ~15.000.- Forintotok van rá: ne keressetek tovább. :N Egyszerűen döbbenetes, hogy mit produkálnak ezek a pici hangszórók. Egy éjszakán át tartó, nyugodt bejáratást követően ma reggel egy kis Diana Krall-lal kezdtem: a Love Scenes albumról. Hallottam már ezt-azt, de minden túlzás nélkül állíthatom, hogy nem akartam hinni a fülemnek. Talán a középtartomány egy egész kicsit háttérbe szorul, de ezt egy minimális hangszínszabályozással korrigálva lenyűgöző a hangkép minősége, nyíltsága és tisztasága. ...És a mélyek? Többen azt írták itt, hogy az talán egy kicsit kevés. Nem vagyunk egyformák, és lehet, hogy ebben a tekintetben nagyon is jól sikerült elhelyezni a hangszórókat, a szobámban, de nekem nemhogy nem kevés, hanem egy kicsit talán még sok is, ellenben olyan pontos, hogy a korábbi 5.1-es szett cirka 10kilós ládája egy dörmögő köcsögduda ehhez képest.

    Tényleg: aki 15.000.- környékén keres minőséget, mindenképpen vegye számításba ezeket a hangszórókat. Én sokmindent kipróbáltam már az elmúlt kb. 10 évben, de ebben az árkategóriában (és még talán azon túl is) toronymagas befutó a két kis Creative. :K

  • ZewaDeluxe

    tag

    válasz AkoSCH #14041 üzenetére

    Egy alapvető kérdés: jellemzően mit hallgatsz / hallgatnál? Ha zenét, milyet? Pop, rock, klasszikus, esetleg jazz? Filmeket néznél inkább? Milyeneket? Akció vagy inkább komolyabb műfaj?

    Korábban már irtam egy s mást a Creative Gigaworks T20 Series II-ről. Azóta is itt laknak az orrom előtt, és van egy-két tapasztalat. Először is: egyértelműen érzékeny a forrás, illetve a konkrét hangfelvétel minőségére. Nálam egy X-Fi Titanium hangkártyára van kötve a saját vezetékével - PC-re. Jellemzően Jazz-fan vagyok, illetve másodsorban klasszikus, és ritka a könnyűzene. Példák: ha beteszek egy Diana Krall CD-t, vagy egy jó minőségű MP3-at netán FLAC fájlt, egyszerűen hihetetlen az eredmény. Írtam már korábban, hogy volt sokféle hangszóróm, de egyik sem volt a közelében sem ennek a pontosságnak, tiszta hangképnek. Paul Simon Graceland-jén van egy szám, a Homeless. Mikor először meghallgattam, vigyorogtam, mint a tejbetök. Ott állt előttem a teljes kórus. Minden túlzás nélkül állíthatom, hogy ilyen sztereó-képet még nem hallottam egyetlen PC-hangszóróból sem. Ja, mielőtt elfelejtem: az említett Diana Krall lemezeket hallgatva (Love Scenes vagy Girl in the Other Room) olyan mélyek vannak, hogy egy cimborám, akinek megmutattam a minap a kicsikéket, felállt a székből és elkezdte keresni a mélynyomót az asztal körül. Azt hitte szórakozom vele. Majdnem ugyanez történt egy kis Depeche Mode-dal is, a Music for the Masses-ről a Sacred akasztotta ki.

    De! Azt el kell ismerni, hogy vannak ellenpéldák. A Pink Floyd The Division Bell-je fenomenális CD-ről, viszont egy másik album, a Momentary Lapse of Reason MP3-ról baromi élettelen: nem jön se igazán tiszta, nyílt magas, sem határozott pontos mély...

    A hangkártya ilyenkor is jól jön: X-Fi-n ott a Crystalizer című funkció, ami kifejezetten ezeket az élettelen MP3-akat hivatott feljavítani, és nem is rossz az eredmény, illetve egy körültekintő hangszínszabályozással korrigálhatóak a gyengébb minőségű felvételek hiányosságai - többnyire persze, de nem mindig.

    NA szóval, néhány példa konkrétan:
    Diana Krall - még ezen a Youtube videón is olyan mélyeket hallasz a nagybőgőből, hogy döbbenet: erős, pontos, precíz, nem szétkent puffogás, dörmögés.

    Miles Davis: Kind of Blue - ugyanez az élmény a bőgő felől + kristálytiszta magasak a cintányérok felől, és a szaxofon közepe is nagyon szépen artikulált. (Megj.: korábban haloványnak tűnt a közép, de úgy fest, hogy jót tett a bejáratódás a hangszóróknak).

    Pink Floyd - The Division Bell, High Hopes - elképesztő hangkép, nagy tágas, nyílt tere és akusztikája van, fergeteges mélyekkel.

    Ellenpélda: Pink Floyd - Learning to Fly ezen a felvételen használhatatlanul szar - bármit is csinál vele az ember. De ugyanez a szám ITT brutálisan jó...

    Hirtelen ezek jutottak eszembe. 15.000.- környékén nem tudok elképzelni ennél jobb aktív hangszórókat...

  • ZewaDeluxe

    tag

    válasz AkoSCH #14060 üzenetére

    Az eddigi tapasztalatok általában azt mutatják, hogy egy jó minőségű 2.0 koherensebb, rendezettebb hangzást nyújt, mint egy hasonló kategóriájú 2.1. Az is igaz ugyanakkor, hogy épp a filmek azok, amik igazából tudnak profitálni a mélynyomó jelenlétéből... A két jelölted közül - az itt olvasottak alapján - valószínűleg egyik sem okozna csalódást, illetve az áruk alapján is sokat várhat tőlük az ember. A végső döntést talán az egyszerűsíthetné le, ha meg tudnád hallgatni őket. Nekem személy szerint még egyikhez sem volt szerencsém...

  • ZewaDeluxe

    tag

    válasz kmarci25 #14066 üzenetére

    Ezen én is jót mosolyogtam. Akkor kavarjuk már meg ezt a jóembert rendesen! Például:

    2.1 ? GigaWorks T3 ~ 50.000.-

    2.0 ? GigaWorks T40 ~ 30.000.-

    2.0 'budget' ? GigaWorks T20 ~ 16.000.-

    :U

Új hozzászólás Aktív témák