Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Picco

    addikt

    válasz lezso6 #54318 üzenetére

    Kipróbálom én is, habár arra figyelek, hogy a magasság az kb úgy legyen, hogy fülem a tweeter magasságában legyen, különben fals lesz a teszt. Most itt van nálam az Eve SC208 mellett az Adam A7X + Sub8 kombó is, szóval érdekes lehet dolog, főleg, hogy az A7X jóval háklisabb. :)

    Kivancsi vagyok mit fogsz tapasztalni, bar neked telesen mas technologiaval rendelkezo tweetereid vannak, nem tudom ez mennyire fogja befolyasolni.


    Elméletileg az van, hogy a oldalára döntve nem jó. Vagy legalábbis több a hibalehetőség, a keresztváltás miatt. Lásd, ezt, a Neumann KH120 méréseit:

    a KH120-nal konnyen ertheto, csak nezz ra a waveguide-ra. HS80m-nel nincs ilyen problema.
    elvileg kissebb a sweetspot, ami mivel en nem mozgok oldalra mint egy konzol elott szoktak, nem problema. ha belulre teszem a tweetereket akkor elvileg az egyenlo szaru haromszog is kissebb lesz es a sweet pot nem kerul 40cm-el a hatam moge. (ami szinten nem vilagvege, legtobbszor ha zenet hallgatok ugy is hatradolok)

    Ha oldalára fekteted, akkor ugye az alsó grafikon lesz a horizontal és hát vízszintesen sokkal pontosabban kell, hogy a füledre irányuljon a hangfal tweetere, különben a keresztváltási frekvenciánál bajok lesznek, konkrétan kilyukad a hangkép.

    Epp ez az, hogy oldalra fektetve van a magas sugarzo tokeletesen szintben a fulemmel amikor elotte ulok, esetleg ha fejjel lefele teszem.
    180cm x 100cmes batar az asztal lap es eleg magas is a foldtol szamitva, ezzel az alvannyal ha a hangszorokat normal helyzetben allitom, a woofer lenne fulmagassagban es a tweeter a fejem folott lenne. Ha anomaliakat erzek mas helyzetben, akkor veszek szivacsot es elolre dontom kicsit.
    Ezert probalgatom elfektetni vagy fejjel lefe allitani.
    fejjel lefele lehet hogy kell neki egy click folfele de keveset probaltam ugy, az elejen volt egy instabilitasi problema amit azota megoldottam.

    Nem véletlenül lehet néhány három utas hangfalnál elforgatni a közép és a magassugárzót, egyben 90 fokkal, lásd pl Eve SC407, KRK Rokit 10-3.

    A magasat talan itt is el tudom forgatni 90 fokkal ha szamit valamit.
    Melysugarzot nem lehet, van egy beveses a kis yamaha logonak/lednek.

    Kivancsisagbol rakerestem amugy az NS10re, en ugy latom mintha ket verzio letezne, egy allo es egy fektetett, legalabbis a markajelzesbol es a hangszorok allasabol itelve.
    Aztan lehet hogy modoltak oket vagy nem tudom, nem erdekel az ns10.

    #54311DarthSun
    Ha már fektetve van a doboz, akkor sztem is magassugárzóval kifele a jobb. Valami intermoduláció és rezonancia magasabb fektetve állítólag, színez kissé, de nem vészes.

    Epp igy van most beallitva, nem tunik rossznak, meg szokom, hetente fogom valtoztatni elvileg, bar lehet idonkent beiktatok egy normal allast is.

    Szöggel óvatosan, 45 fok sztem sok, én nem szoktam csak enyhén beforgatni, még akkor sem ha a magas ekkor nem pontosan a fül felé irányul. Más a tér/hangzás, sok helyen látni erősen beforgatva, de nekem az nem jött be.


    Teljesen jogos, ez is kiserletezes alatt all, eddig en sem forditottam meg 20-30 foknal jobban de most ugye kb 180 cm-re vannak egymastol, sot a magas sugarzo (ami elvileg szamit) meg tobbre talan, en meg az asztal elott ulok.
    Ezert is probalgatom majd vegig, mert szerintem hallanom kell az osszes lehetoseget hogy el tudjam donteni.
    Csinalok majd olyat is hogy par orat raszanok egy nap es forgatom majd osszevissza, hatha ugy meg jobban kijon.

    **Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Új hozzászólás Aktív témák