HP ProBookok a porondon

Használat közben

Billentyűzetben a ProBook 5330m-et találtuk jobbnak. Kellemes tapintású, a notebook burkolatába szépen beledolgozott, szigetes megoldást kaptunk, ami külsőre nagyon emlékeztet a MacBookok klaviatúrájára. Működése rendben volt; a gombok ugyan rövid úton járnak, de nyomáspontjuk jól érezhető, határozott, de nem túl kemény. A funkciógombokra fel van festve a billentyűzetvilágítás bekapcsolása, de sajnos hiába nyomogattuk, nem lett világosság. Alapvetően meg voltunk elégedve a gombok elrendezésével, habár a kurzormozgatók nem a legszerencsésebbek, a magyar kiosztás Entere pedig elég soványka.

Ez elsősorban a ProBook 6460b-n volt zavaró, mert mindkét oldalon ott vigyorgott jó másfél centiméter a klaviatúra mellett. Itt a gombok anyaga sem nyerte el tetszésünket, olcsóbb hatást kelt, mint a vékony 5330m-nél, vállalati munkagépbe nem igazán való ilyen. Alapja stabil, de a nyomáskomforton lenne még mit javítani. A 160 000 forintos notebookok átfogó tesztjében jól szereplő ProBook 4535s ezen a téren lényegesen jobb volt a 6460b-nél, az 5330m viszont hozta azt a szintet.

Touchpadben mindkét ProBook kiváló, bár az 5330m érintőfelülete lehetne nagyobb. Mindkét gépnél dicséretesen jól járnak az alatta húzódó gombok, kissé olcsó hatást keltő szürke színük nem volt zavaró, beleillett a környezetbe. Hangzásban viszont egyik laptop sem érdemel különösebb dicséretet. A 6460b erősen dobozosan szól, és az 5330m elejébe épített mütyürök produkciója is legfeljebb közepesre értékelhető. A Beast Audio technológia révén fülhallgatón elvileg jobban szól a vékony ProBook, külön erősítőt kapott, és a zavaró interferenciával is elbántak.

Annak ellenére, hogy külsőre inkább díszítőelemek tűnt a fém, kellemesen masszív gépeknek bizonyultak a ProBookok. Nem véletlenül, hiszen a gépház vázát magnéziumötvözetből készítették. Bár határozott nyomásra horpadt a fedelük és kismértékben a billentyűzetük is, mindazonáltal az átlagosnál lényegesen stabilabbnak bizonyultak, nem éreztünk olyan csavarodást vagy hajlást, ami az egyszerűbb, olcsóbb gépekre jellemző. Persze ebben a kategóriában és árszinten a konkurensek sem lekvárból készülnek, a jó felépítés alapkövetelmény.

Szintén elengedhetetlen egy vállalati notebooknál a matt kijelző. Igazából nem is értjük, miért kell fényes bevonatot tenni a képernyő elé – mert alapból az LCD panelek mattok. Egyes gyártók azzal szoktak érvelni, hogy a fényes felületen szebbek a színek, illetve nagyobb fényerő és kontraszt érhető el, csakhát ezt a hajára kenheti ezt az ember, ha az Excel tábla vagy programkódja helyett/mellett saját ábrázatát vagy a környezetét nézegetheti a tükörben. A két ProBook TN+film technológiás panelje semmi extrát nem mutatott, de 200 cd/m² -es maximális fényerejükkel és 230:1 körüli kontrasztarányukkal hozták a tükrösök paramétereit.


ProBook 5330m és ProBook 6460b kalibrálás után

Ugyanez volt érvényes a színárnyalatokra is, melyek kalibrálással a szokásos, optimálistól átlagban egy, legfeljebb három delta E értékkel különböztek. A HP ProBook 5330m színprofilja innen, a ProBook 6460m-é pedig innen tölthető le, mindkét esetben a maximális fényerőnél eggyel kisebb szinten adják a legpontosabb árnyalatokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HP

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés