Hirdetés

HP ProBookok a porondon

HP ProBookok

Mielőtt belevágnánk mai tesztalanyaink szétcincálásába, foglalkozunk kicsit a vállalati notebook kategóriával. Ahogyan nőtt az igény a mobil számítógépek iránt, úgy kezdték a gyártók egyre jobban szétdarabolni kínálatukat. Eleinte a legtöbb márkának volt egy drága, de nagyon jól felszerelt munkagép vonala, aztán, ahogyan a notebook elérhetővé vált a „közemberek” számára is, született egy nekik való, egyszerűbb, olcsóbb sorozat kevesebb funkcióval. Később a két kategóriával meghatározott tengelyen annyi kategória született, mint égen a csillag. Lettek a multimédiás gépek, a játékos gépek, a trendi gépek, a nagyon olcsó gépek, a nagyon kicsi gépek, és az a kategória, amiben ma szétnézünk: a kevésbé vállalati vállalati gépek.

Sokan, akik még a kezdeti időkben cseppentek a laptopok világába, nehezen törődnek bele, hogy az egykoron csúcs ThinkPadekkel, EliteBookokkal, Latitude vagy Lifebook szériákkal definiált kategória ma már mást jelent, mondhatni felhígult. Ma már dokkoló és cserélhatő akkumulátor nélküli, fényes fedelű gépekre is lazán rásütik a gyártók a „business class” címkét. Végül is igazuk van, mert a titkárnő is az irodában dolgozik, de a levelezéshez és egyéb teendőihöz nincs feltétlenül szüksége minden egykori „business class” extrára.

Aztán itt vannak a nagyon trendi, modern technológiákra fogékony, sikeres és szép fiatalok, akiknél most egy ideje a vékonyság a menő laptop terén, nekik is a kezükbe kell adni valamit, ha már a marketingesek nagy nehezen létrehozták a kategóriát. No, ezeknek a vélt vagy éppen valós igényeknek a kielégítésére született az egyik legnagyobb notebookgyártó, a HP legfrissebb ProBook modellpalettája. Kisvállalati gépekről van szó, melyek kisebb-nagyobb mértékben örökölték a komolyabb EliteBook széria tulajdonságait.

Ember legyen a talpán, aki eligazodik a HP kódrendszerében, de a négyjegyű szám első karaktere rendszerint a komolyságra utal, minél nagyobb az érték, annál „öltönyösebb” a vas. A második szám egyszerű, a kijelző méretét jelöli, a 14 hüvelykes például 4, a lényegében alig kisebb 13,3 hüvelykes 3 és így tovább. A harmadik számnak köze van a modell frissességéhez, az idő folyamán növekszik, a negyedik pedig nulla, ha Intel és öt, ha AMD platformról van szó. Végül kapunk még egy betűt, aminek valószínűleg szintén van jelentése, sőt jelenleg a HP egyre szebb – és ezzel párhuzamosan egyre használhatatlanabb – honlapja éppen e betűk szerint kategorizál a ProBook szérián belül.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HP

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés