Hét GeForce GTX 460 a porondon

Nyomtatott áramkörök

Grafikus kártyáknál rendszerint az a tervezés rendje, hogy a GPU fejlesztője (jellemzően az AMD vagy az NVIDIA) készít egy referenciatervet a környező elektronikához, amit a kártyák bérgyártói (jellemzően a Foxconn vagy a PC Partner) vagy a gyártósorral rendelkező márkák (például az Asus és MSI) átvesznek. Idővel viszont a bérgyártók és a gyártók is optimalizálják a referenciát az igényeik szerint, így születhet gazdaságosabban gyártható és/vagy nagyobb teljesítményre képes, extra funkciókkal ellátott verzió. Tesztalanyainkat december közepén hoztuk el a nagykereskedőktől, szóval nagyjából a karácsony előtti vásárlási roham készletét tükrözik.


Leadtek WinFast GTX460 Extreme


MSI N460GTX Cyclone 768D5/OC

A Leadtek WinFast GTX 460 Extreme és az MSI N460GTX Cyclone teljes mértékben a referencia formatervre épült. Mindkettőn jól elkülöníthető a GPU háromfázisos, illetve a memória egyfázisos tápellátó részlege. Memóriából a Samsung HC05 utótagos GDDR5 moduljait használták, melyek névleges órajele 1000 MHz, tehát egy százassal a GeForce GTX 460 referencia memóriaórajele fölött van. Az MSI Cyclone 768 MB-os verzióját próbáltuk, ezért hiányzik róla két memóriamodul.


Zotac GeForce GTX 460 AMP!


Zotac GeForce GTX 460

Érdekes, hogy a Zotac alap- és csúcsmodellje teljesen azonos nyomtatott áramkört használ, ami nem sokban tért el a referenciától. Kimeneteit átszervezték, hogy elférjen a DisplayPort, de ezen felül semmi lényeges módosítást nem láttunk. Memóriamodulban az alapverziónál maradt a Samsung, az AMP!-nál Hynixre váltottak, amiből a T0 sebességkódos ugyancsak 1000 MHz-es referencia alapórajelet jelent.


Gigabyte GV-N460OC-1GI

A Gigyabyte-nál egy picit átrendezték a kártya hátulján lévő áramellátó részt, a többit viszont érintetlenül hagyták. Memóriából itt is 1000 MHz-es Hynixeket láttunk.


Asus ENGTX460 DirectCU

Az első komolyabb átszervezést az Asus DirectCu hűtéses modelljénél láttuk. Itt három helyett négyfázisú áramellátást kapott a GPU, ami elvileg stabilabb üzemet biztosít. Módosították a PCI Express tápcsatlakozókat, a ventilátor konnektorát pedig új helyre költöztették, emellett a nyomtatott áramkör néhány milliméterrel rövidebb lett. Memóriából itt is 1000 MHz-es Hynixet használtak.


MSI N460GTX Hawk

A legnagyobb módosításokat az MSI Hawk kártyáján találtuk. Honlapja szerint hét fázis gondoskodik a GPU áramellátásáról, ebből csak hatot ismertünk fel, ráadásul a grafikus kártya hátulján is csak hat LED van ezek kijelzése céljából. További extra a korábban említett, háromféle feszültséghez (GPU, RAM, PCI Express busz) való mérési pontpár, melyekbe a mellékelt adaptereket dughatjuk. Az MSI-nél is 1000 MHz-es Samsung memóriamodulokat használtak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés