Hirdetés

Hangszigetelt ház "ál"umíniummal

Belső

Belül a szokásos, középkategóriás Cooler Master házak képe fogadott minket. Ugyanazt az elrendezést és rögzítőrendszereket láttuk, mint korábban már többször. A kívülről is elérhető meghajtóhelyek rögzítése a műanyagok ellenére kellően stabil. Hátul a bővítőkártyákat egyenként oldható műanyagok tartják, de használhatunk csavarokat is. Némileg karcsúnak tűnhet a három darab, 90 fokban elfordított, színes, elölről 120 mm-es ventilátorral szellőztetett merevlemezhely, de igény szerint használhatjuk a két előlapi 3,5 hüvelykest is ilyen célra, vagy tehetünk winchestereket az 5,25”-os helyekre. Így akár tíz adattárat is belesűríthetünk.

Halk házhoz illően a Sileo 500-ban találunk hangszigetelő habot, mely a méretes lemezfelületek rezonanciáját hivatott meggátolni. Ilyen anyagot kaptunk alulra és felülre is. Minősége átlagosak mondható, hasonló, méretre vágható lapokat külön is vásárolhatunk.

Sokszor tapasztaltuk már halk rendszerek építésekor, hogy a nyitott állapotában különösen csendes gép az oldalfalak felhelyezésével nem halkabb, hanem a rezonancia miatt hangosabb lett. Hasonló dologtól nem kell tartanunk a Sileo 500-nál, mert mindkét nagy lemezéről visszaköszön az alul és felül látott szigetelőréteg. Egyedül azt kifogásoljuk, hogy a váz fémjére illeszkedő peremeken nincs semmilyen hangelnyelő. Ide érdemes lehet néhány rétegnyi szigetelőszalagot ragasztani, hogy még tovább csökkentsük a rezonanciát.

Korábbi képeinken látszott, hogy a Sileo 500 előlapját szálcsiszolt alumínium borítja. De nem teljesen ebből a tetszetős anyagból készült a front, csak a középkategóriás Cooler Mastereknél megszokott műanyagra tettek egy vékony lemezt. Ez a megoldás biztosan jóval olcsóbb, de látványban nem sokkal marad el a teljes alumíniumpofától. Korrekt húzás, hogy a vezetékek elkülönülnek az előlaptól, az viszont nem, hogy az oldalsó szellőzőnyílásokból hiányoznak a porszűrők.

Ha nem lenne a vázon az a pár hangszigetelő betét és az előlapi szerelvények panelje, akkor nem tudnánk megmondani, hogy egy korábbi Centuriontól, a katonás Ammótól vagy az új Sileótól származik-e. Ebből az következik, hogy néhány szigetelőlappal és némi barkácsoló kedvvel bármilyen átlagos számítógépházból csinálhatunk halkat.

Szerelés tekintetében a Sileo 500 nagyon korrekt volt. Egyedül a szigetelőrétegek miatt kissé szoruló tápot kellett a helyére erőltetni. Viszont így, hogy megszorult, még halkabban, rezonanciamentesen tudott dolgozni a beszerelt Cooler Master táp. Mint látható, az alaplap és a meghajtóhelyek között még éppen annyi hely van, hogy az általunk használt Radeon HD 3850-nél hosszabb grafikus kártyák is beférjenek. Az első és hátsó 120 mm-es ventilátornak négytűs táp-, és háromtűs alaplapi csatlakozója is van, mi a szabályozhatóság miatt az utóbbi használatát javasoljuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés