Hirdetés

Cooler Master - olcsó elit

Tesztelés, értékelés

A Cooler Master Elite 330-at is szokásos tesztkörnyezetünkkel pakoltuk meg, ami minden gond nélkül elfért benne. Egyedül a merevlemez festése sérült meg, amikor a szükségesnél szűkebb résbe toltuk be. A ház hűtési képességét a Casetek CK-1020 tudásával vetettük össze.

  • Intel Pentium D 830 processzor
  • Coolink U8-92-1900 processzorhűtő
  • Asus P5DW2-E Premium alaplap
  • 2 x 512 MB Corsair DDR2-1000 memória
  • ATI Radeon X1900 XT videokártya
  • 160 GB-os Maxtor PATA merevlemez
  • Cooler Master Real Power 550 tápegység
  • Casetek CK-1020 ház hátul 9,2 centiméteres ventilátorral

Grafikonjainkon egy megközelítőleg 20 perces 100%-os processzorterheléses melegítési időszak és utána pár perces terheletlen kihűlési folyamat látható. A vonalakat vízszintesen némileg elcsúsztattuk egymástól, hogy a felfutás és a lecsengés jobban láthatóvá váljon. A Cooler Masterben hátul hagytuk a 120 milliméteres ventilátort. A Casetekben ugyanitt egy 92 milliméteres dolgozott, bár nagyobb fordulatszámon járt.

Az első menetben, amikor a processzorhűtő percenként 1900-at pörgött, és a házak ventilátora is dolgozott, az Elite 330 kicsit lemaradt a Casetek mögött. Ez a néhány fokos hátrány nem túl komoly, valószínűleg a lassabban járó, ezért gyengébben húzó hátsó ventilátornak volt tulajdonítható. Hangban, éppen a hátsó lapátkerék miatt, viszont egy picivel jobb volt a Cooler Master.

A hátsó ventilátorokat lekapcsolva kiegyenlítődött a verseny, mindkét ház ugyanazt a processzorhőmérsékletet produkálta és hangban is szinte egyformák voltak.

A processzorhűtő ventilátorát percenként 1500-as tempóra lassítva és a házak ventilátorait visszakapcsolva ismét picit lemaradt az Elite 330. A produkcióért újfent a hátsó ventilátor okolható. Mindenesetre ez a pár fokos többlet megbocsátható a halkabb üzem miatt.

Elgondolkodtató, hogy lassú processzorhűtővel és hátsó ventilátor nélkül nem lettek egyformák az eredmények. Valószínűleg a csupa rácsos előlapú Cooler Masterben nem lehet olyan huzatot létrehozni, mint a masszívabb borítású Casetekben. Ezt alátámasztja a merevlemez hőmérséklete is. Attól függetlenül, hogy volt-e hátul ventilátor, az adattár hőmérséklete üresjáratban 37 fok, terhelve 43 fok volt. Célszerűbb a ventilátort a ház elejébe rakni, hogy az a winchestert hűtse, a levegő további mozgatását pedig a processzor és a táp ventilátorára bízni.

Értékelés

A Cooler Master Elite 330 legnagyobb erénye a nagyon kedvező, táp nélkül 8300 forintos vételára. Ennyi pénzért bajosan találunk hasonlóan minőségi megjelenésű és belső kialakítású PC-házat, amihez ráadásul egy megfelelően halk 12 centiméteres ventilátor is jár. A Cooler Master Elite 330 azoknak ajánlott, akik a szükségesnél egy fillérrel sem akarnak többet költeni a számítógép házára, és nincsenek extra igényeik. Ha nem jönne be az előlap, akkor érdemes megnézni az Elite 331-et vagy megvárni az idei CeBIT-en bemutatott Elite 332-t.

 

Ajánlott
Cooler Master Elite 330

rudi

A Cooler Master Elite 330-at az Expert Computer Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

  • Cooler Master CM 690 - jó ház jó áron

    Olyan házat dobott piacra a Cooler Master, melybe hét-nyolc ventilátor is befér, rezgéscsillapított, nem túl drága, és még szép is.

  • Kozmikus zászlóshajó

    Itt a Cooler Master új csúcsháza, a Cosmos 1000. Bár nem jellemző, megmutatjuk, hogyan kell megsütni benne egy Prescottot.

  • Halk után hűs kozmosz

    Megcsodáltuk a Cooler Master Cosmos hangtalan üzem helyett inkább a szellőzésre kihegyezett S 1100-as verzióját.

Előzmények

Hirdetés