AMD Trinity megateszt: APU újratöltve

Az A10-5800K APU gyors tuningja

A Llano megjelenésének időpontjában nem kínált szorzózármentes APU-t az AMD; ez az állapot csak az év utolsó negyedévében változott meg az A6-3670K és A8-3870K modell debütálásával. A tunigot kedvelők szerencséjére a Trinity épp két ilyen zármentes (Black Edition) APU-val nyitott, amiből mi az idő szűkössége miatt csak az A10-et vetettük bele a túlhajtás feketelevesébe. Viszonylag könnyű dolgunk volt, hisz kizárólag a szorzókkal és a feszültségekkel kellett machinálnunk.


[+]

Gyors kísérletünk során a CPU-magokat 4500 MHz-ig tudtuk stabilan felhúzni, amihez 1,5 voltos magfeszültség volt szükséges, ami konkrétan 0,125 voltos emelést jelent. Az integrált északi híd üzemi frekvenciáját ezzel párhuzamosan 2000 MHz-ig húztuk fel. Ezután az IGP következett, amit 800 MHz-ről 1013 MHz-ig emeltünk, végül a memóriákat is megkínoztuk egy kicsit. Az ASUS alaplapja a Trinity-vel karöltve egészen 2400 MHz-ig kínálja a memóriaszorzókat, ám ezt G.Skill moduljaink már nem tolerálták, így meg kellett elégednünk a stabil 2133 MHz-cel.

A viszonylag nagy feszültségemelés ellenére nem ugrott meg vészesen a fogyasztás. A CPU-t és GPU-t egyaránt nagyon terhelő LuxMark alatt 42 wattos pluszt tapasztaltunk, míg DiRT 3 alatt csak 22 wattos volt a többlet. A hőmérsékleti érték ennek megfelelően 47 Celsius-fok környékén mozgott az alaplap szerint.

Hirdetés

Természetesen néhány mérés erejéig azt is megnéztük, hogy a számítási teljesítményre mekkora hatással vannak az órajel-emelések.

Ezt követően ismét előkerült a DiRT 3 és a Crysis Warhead, melyekkel megnéztük, hogy a túlhajtás mennyit jelentett a képkockák másodpercenkénti számában.

A DiRT 3 olyannyira meghálálta tuningot, hogy a húzott A10-5800K már a diszkrét HD 6670-et is megelőzte, ami szerintünk nagy fegyverténynek nevezhető. Ugyan Crysis Warhead alatt már nem ismétlődött meg a bravúr, de a hatás ott is szemmel látható volt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés