Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    No végül mégiscsak fel tudtam telepíteni Win7 x86 alá a HP LaserJet 1000W nyomtatónkat. A teljes telepítőt (előre kicsomagolva is) hiába próbáltam XP-módban, admin módban stb., sehogy sem ment (elvileg ott volt a nyomtató, de sárga jellel). Ezután innen illesztőprogram frissítése, és a korábban a csak driver telepítő álltal kicsomagolt (egyébként annak szerintem fel is kellett volna telepítenie a drivert, de úgylátszik csak a kicsomagolás ment belőle) driver fájlokat megadva telepítette, és úgytűnik mindent tud, amit XP alatt is tudott.

    Egyetlen gond van :
    Ha kifogy a papír a nyomtatóból, akkor nem tudja simán megjeleníteni az üzenetet, elöször ezt dobja ki: [link]
    Ha rámegyek az üzenet megtekintésére, akkor jópár másodpercet kell várni, mire átvált rá, egy teljes képernyős képen jön be a szokásos kifogyott a papír üzenet, ahol rá lehet menni az OK-ra, és akkor kezdi tovább.
    Most csak 768MB ram van a gépben (kölcsönadtam az egyik 512MB-osomat), emiatt lehet kicsit lassabb, de a teljes képernyőre való átváltás miatti (?) villogás úgy sem jó.
    Raktam volna arról is képet, de nem működik a printscreen az "üzenetmegjelenítőből". :U
    Sajnos a nyomtatón nincs semmilyen gomb (egyébként kikapcsoló sem...), tehát azzal nem tudom folytatni a nyomtatást.

    Valami ötlet, hogy hogyan lehetne ezt normálisabban használni ?

    Van még egy frissítés is a driverhez, de az alap 2002-es driverhez képest csak néhány hónappal újabb, úgyhogy nem hinném hogy a Win7-es problémát megoldaná.
    A verzió is alig változott vele, és a nyomtatóbeállításoknál én semmilyen látható változást nem vettem észre.
    Megpróbáljam esetleg felrakni ?
    Ilyenkor le kéne törölni a régit, vagy csak rakjam rá az újat ?
    Bár elvileg csak frissítés, de asszem méretben kb. ugyanakkora volt.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák