Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #762 üzenetére

    Na jó. Ha egy vízhűtéses topicban a ''legfontosabb, amit benéztem'' az, hogy milyen arcmimikát próbáltál írásban kifejezni, akkor egye fene: bocs. :DDD

    Én még betűegyezést sem látok a R.Zoli és az OC nickek között. :F Na jó, ott az O, de az nálam nagy, nála kicsi. :DDD Azért mert jóban vagyok Zolival, sőt lehet, hogy üzleti összefonódás is lesz, még nem vagyok az ő szócsöve és közel sem egyezik mindíg a véleményünk, szóval ha velem beszélsz, akkor az én dolgaimat hozd föl, nem kell idekeverni R.Zolit. De ha már felhoztad, akkor láss néha kicsit tovább az orrodtól és talán rájösz, hogy nem mindenkit mozgat ''csak'' a pénz. De ezt hagyjuk, priviben beszélhetünk róla, ha szeretnéd, bár meglátásom szerint nincs nagyon miről.


    Egyébként egyetértek Veled abban, hogy egy normális szivattyú elég egy rendszerbe, bármennyi blokk is legyen benne, bármekkora ellenállással -természetesen a józan ész határain belül. Az Alphacool nekem még smmit sem mondott, külföldi fórumok irományait is szelektíven szemezgetem, mert vannak okosságok, amiket fellhete hasnálni, meg sok a sületlenség, ez természetes.

    -Először is igazolni kéne...: Igen, ez valóban nagyon jó lenne. Kíváncsi lennék, hogy egy High-End sli-s konfigban van-e komoly javulás, ha párhuzamosan, vagy sorosan vannak a nagy hőtermelők, meg arra is, hogy pölö passzív radinál mennyit nyom a latba, hogy mondjuk a ház két oldalán lévő radi sorosan vagy párhuzamosan van kötve. Azt aszem biztosra vehetjük, hogy áramlási sebesség növelése ebben a tartományban nem igen hoz számottevő teljesítmény javulást.

    -Plusz radiátort? :Y Emlékeim szerint pont Te voltál az, aki azt írta, hogy egy radi kell, ami jól méretezett, neincs szükség másikra. Akkor is pittyegve :DDD néztem a h.sz-t, mert nem értettem, hogy hogy lehet egy radival passzívan hűteni komlyabb konfigot úgy, hogy az még a gépházon elférjen. No mindegy. Hát pölö nem tudom, hogy ha mondjuk a gépen nincs több hely, csak hátul, akkor ezt a tartit:[link] milyen radival helyettesítenéd. Komolyan érdekel a dolog. Komoly gyártó kérdésére? Hát jah, talán oda is eljutunk egyszer. De Nekem megfelelő lenne az is, ha lenne egy annyira megbízható teszt, amiben ezt pár méréssel megállíptják.

    És a végére: Okés, elméleti ember vagy, akkor:
    -Hol van az a megrajzolt vízhűtéses cpu blok, ami jobb, mint a gyári társai?
    -Esetleg passzív radiátor?
    -rendszer?

    Nemkell készen, elég csak a fellás, a csövezés, méretezett rajz stb. Ez még elméleti sík ugye? Nem kell legyártatnod, csak lássuk mire gondolsz!

Aktív témák