- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Megcélozta az NVIDIA-t a 2 nm-es node-jával a Samsung
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Steam Deck
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- UHD filmek lejátszása
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Milyen alaplapot vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
P.H.
senior tag
válasz
hugo chávez #98 üzenetére
Ha ennyire kisarkítva nézed, akkor 256 bites AVX esetén igen, ennyi. De nem minden fekete-fehér. Ahogy linkelted is:
"When Intel introduced SSE2 in the P4, each 128-bit instruction was cracked into two 64-bit uops, and the throughput did not substantially improve. This created a chicken and egg problem: Intel wanted developers to use SSE2 (since the P4 was not designed to execute x87 particularly fast), but developers do not want to rewrite or recompile code for a marginal gain.Sandy Bridge can sustain a full 16 single precision FLOP/cycle or 8 double precision FLOP/cycle – double the capabilities of Nehalem. This guarantees that software which uses AVX will actually see a substantial performance advantage on Sandy Bridge and should spur faster adoption. Intel seems to have learned from the lessons of SSE2 and hopefully, the uptake for AVX amongst the software community will be far swifter."
Adott mindkét oldalon egy-egy 128 bites FPU, külön FADD és FMUL futtató egységekkel: el kellett dönteni, hogy az igen nagy mennyiségű plusz tranzisztort (és az általuk igényelt plusz fogyasztást) mibe fektetik:
- az AMD a 128 bites végrehajtásra és a meglevő programokra helyezte a hangsúlyt: két majdnem azonos képességű FADD+FMUL végrehajtót tettek az FPU-ba, pontosan úgy, ahogy eddig a K7-K10 családban 3 majdnem azonos ALU+AGU van; így teljesen mindegy, hogy a programban milyen az FADD- és FMUL-jellegű utasítások aránya (eddig nagyon nem volt az). Ezt megfejelték azzal, hogy a register-to-register értékmásolás (amik nagy része az AVX alatt feleslegessé válik, de SSEx alatt elég sok van, mivel egy-egy művelet felülírja az egyik paraméterét) 0 órajelet igényel, a registerfile megoldja saját hatáskörben (órajelenként 4-et, ha minden igaz).
Az AVX-es programokat nem túl hatékonyan hajtja végre, de az SSEx-alapúak végrehajtását eléggé felgyorsítja.- az Intel maradt az 1 FADD + 1 FMUL futtatóegység felépítésnél, ezt látták 256 bites végrehajtókkal, felhasználva hozzá a meglevő integer adatutat is, illetve hozzáadva egy kis energiatakarékosságot (innen):
Floating point warm-up effect
The latencies and throughputs of floating point vector operations is varying according to the processor load. The ideal latency is 3 clock cycles for a floating point vector addition and 5 clock cycles for a vector multiplication regardless of the vector size. The ideal throughput is one vector addition and one vector multiplication per clock cycle. These ideal numbers are obtained only after a warm-up period of several hundred floating point instructions.
The processor is in a cold state when it has not seen any floating point instructions for a while. The latency for 256-bit vector additions and multiplications is initially two clocks longer than the ideal number, then one clock longer, and after several hundred floating point instructions the processor goes to the warm state where latencies are 3 and 5 clocks respectively. The throughput is half the ideal value for 256-bit vector operations in the cold state. 128-bit vector operations are less affected by this warm-up effect. The latency of 128-bit vector additions and multiplications is at most one clock cycle longer than the ideal value, and the throughput is not reduced in the cold state.
The cold state does not affect division, move, shuffle, Boolean and other vector instructions.
There is no official explanation for this warm-up effect yet, but my guess is that the processor can turn off some of the most expensive execution resources to save power, and turn on these resources only when the load is heavy. Another possible explanation is that half the execution resources are initially allocated to the other thread running in the same core.
Mindkettő kihozza a maximumot a 32 nm-es lehetőségekből, mivel mindkettő szinte megduplázza az FPU fizikai méretét. Az AMD annyival van könnyebb helyzetben, hogy mivel a korábbi - K8-alapú - FPU-kat arra tervezte, hogy minden 128 bites utasítás 2x 64 bitesre fordítódik és hajtódik végre, így amikor 128 bitesre bővítette azt, akkor az FPU "kiürült", azonos végrehajtási sebességhez feleannyi belső uop-műveletet kap. Ezt most kitömik a 2. szállal.
-
Oliverda
titán
válasz
hugo chávez #98 üzenetére
Már csak alkalmazás kellene ami egyáltalán használja az AVX-et.
-
hugo chávez
aktív tag
Már elkezdtem írni a nem túl pozitív
véleményemet a slide-ról, de látom, hogy P.H. megelőzött, mindegy, azért köszi
(#96) P.H.:
Hát akkor ennyi, azonos FPU órajelen, 256 bites AVX kód esetén a 4 magos Sandy dupla akkora peak teljesítményre képes, mint egy 8 magos (4 modulos) Bulldozer
-
nuke7
veterán
válasz
antikomcsi #89 üzenetére
-
P.H.
senior tag
válasz
hugo chávez #93 üzenetére
Erről az ábráról van szó.
Nincs újabb, 4 magos Sandy Bridge-dzsel és 8 modulos Bulldozerrel számoltak, így jönnek ki az értékek: felszorozták az FPU-darabszámmal a névleges teljesítményt, mivel X6-hoz 48-at írnak, ami ott 8 FLOPS/mag=FPU, a K10 órajelenként 2 4xSP bites műveletet tud. A Bulldozer szintúgy, tehát a 64 FLOPS-hoz 8 Bulldozer-FPU kell. Így nézve kijön, hogy azonos magszám (4) mellett a Sandy Bridge 256 bites műveleteknél 2x akkora teljesítményt hoz, mint 128 biten, a 8 modulos (mindkét esetben 2 művelet/órajel), 16 magos Bulldozer pedig konstant 64 FLOPS-ot.
Hogy miért így hasonlított össze az AMD, azt ők tudják...
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
hugo chávez #93 üzenetére
Ez a legutolsó Flex FP összefoglaló. Szokás szerint apró betűs rész nélkül.
-
hugo chávez
aktív tag
Neked van valami frissebb, vagy részletesebb anyagod a modulonkénti FLOP/ciklus-ról?
Mert az Oliverda által írt cikkben a slide-okon az van, hogy a 16 magos (2x4 modulos?) Interlagos 64 FLOP/ciklust tud akkor is, ha a két 128 bites FMAC-en két 128 bites utasítás hajtódik végre és akkor is ha egy 256 bites, tehát az a kérdés, hogy itt a FLOP alatt 32 (SP), vagy 64 (DP) bitet értenek-e? Mert, ha 32 bites, akkor azonos FPU órajelen egy 4 magos Sandy ugyanannyi (64) FLOP/ciklust tud, mint egy 16 magos Interlagos, ami nem túl jó előjel a 8 magos Zambezi lebegőpontos teljesítményére nézve. Jó, az FMA valószínűleg valamennyit fog dobni a tényleges sebességen, de ennek mértéke jelenleg nem ismert, szóval akár egészen kicsi is lehet. -
hohoo
senior tag
válasz
dízelracer #79 üzenetére
Aha tehát rosszabb lesz mint a phenom2? okos megállapítás
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
hugo chávez #90 üzenetére
Akkor az IB lehet, hogy bővít, majd meglátjuk.
A Bulldozer az FMUL+FADD-nál nem tiszta, hogy hogyan működik. Az AMD FLOP/ciklus paramétereit nézve, csupán annyi derül ki, hogy a modul FLOP/ciklus teljesítménye megegyezik az SB mag FLOP/ciklus teljesítményével. Persze a trükk mindig az apró betűs részben van elrejtve.
-
hugo chávez
aktív tag
"Maga az AVX utasításkészlet ugyanaz az SB-ben és ugyanaz lesz az IB-ben..."
Lehet, hogy az IB-ben bővítenek az AVX utasításkészleten, mert vannak erre utaló jelek:
"These build upon the instructions coming in Intel® microarchitecture code name Ivy Bridge, including the digital random number generator, half-float (float16) accelerators, and extend the Intel® Advanced Vector extensions (Intel® AVX) that launched in 2011." [link]
és
"Q: Is there a version of Intel Compiler available that supports Intel AVX?
A: Yes, the current Intel Compiler supports the Intel AVX instructions. This version also includes support for SSE4, AES and PCLMULQDQ instructions. To use the post-32nm new instructions for the processor codenamed Ivybridge, it is required that you use Intel(R) Parallel Composer 2011 Update 2 or Intel(R) Composer XE 2011 Update 2. The compiler version is 12.0.2.x." [link]persze biztosat csak akkor lehet tudni, ha az Intel kiad egy hivatalos közleményt.
"A 256 bites utasítás esetében nem lesz különbség, egy-egy utasítás lehetséges a Bulldozer modulban és az SB/IB magban. Mindezt órajelenként persze."
A Sandy magonként egy 256 bites FADD-ot és egy 256 bites FMUL-t tud egyszerre ciklusonként, mint azt fLeSs, P.H. és David Kanter is írta, a Bull pedig nekem úgy tűnik, hogy modulonként csak vagy egy 256 bites FADD-ot, vagy egy 256 bites FMUL-t tud ciklusonként. Mondjuk, Oliverda azt írta a cikkében, hogy a Bull modulokban lesz két 128 bites SIMD Integer egység is és nekem az jött le, hogy ezek az FMAC-ekhez hasonlóan szintén képesek lesznek "összevonva" 256 bites műveletekre. Ezzel szemben az Intelnél a 256 bites integer műveleteket majd csak a Haswell fogja tudni az AVX2 utasításkészlettel.
-
antikomcsi
veterán
Szerintem be is fejezhetjük az offolást, úgysincs értelme annak, amit csinálunk.
Üdv, Nektek!
-
Zeratul
addikt
válasz
antikomcsi #86 üzenetére
Emlékeim szerint viszont ez a királyság nagyon rövid volt, hisz a 9800GX2 nem tűrte az ellentmondást senkitől.
Csak amíg a 3800x2-n nyeresége volt az AMDnek addig a 9800GX2 a gyártási költségeket se fedezte. A 4800x2 ellen már nem is volt ellenszere az nVidiának, a legutóbbi dupla GPUs próbálkozása meg inkább szánalmas lett mint sikeres.
-
Remus389
veterán
válasz
antikomcsi #86 üzenetére
a 3800-as szeria akkor is siker volt, megha mersekeltebb siker, de siker
szegeny nvidianak is lejjebb kellett vinnie a viszonylag dragan gyarthato 8800gt arat es ki kellett hozni az egychipes 3850/70-esek ellen a 9600gt-t, mert megirigyelte az amd sikereit a kozepkategoriaban(ahol a legtobb karesz fogy).
egyszoval a 3800-asok is sikeresek voltak a maguk arszegmenseben
-
antikomcsi
veterán
Úgy látom az eltelt idő megszépítette az emlékeidet.
A 3850/70 akkor fogyott volna még jobban, ha nem ég a nép 8800GT lázban. Nem sok lehetőségük volt labdába rúgni.
A korona meg presztízs kérdés, nincs sok jelentősége számunkra, az mindig vándorol egyik fejről a másikra.
A 3870X2 valóban legyűrte a nála legalább másfél évvel idősebb 8800GTX-et, tulajdonképpen itt lépett rá az AMD a másik ösvényre. Egy gpu-val nem tudott lépést tartani, ezért inkább úgy döntöttek, hogy a csúcson 2 db. egyszerűbb, olcsóbb tervezési és gyártási költségű lapkát küld harcba egy nyákon.
Emlékeim szerint viszont ez a királyság nagyon rövid volt, hisz a 9800GX2 nem tűrte az ellentmondást senkitől.
(#85) R.Zoli
Ha az egyik cégnek részvényese lehetnék, én mégis inkább az nv-nél állnék sorba osztalék fizetéskor, ha fényesen áll, ha nem.
(#84) nuke7
6600GT - 7600GT - 8800GTS 320/640 - 8800GT 512 - GTX260 - GTX460
Igen, ezek mind valóban sz@rok voltak, senki nem akart ilyet. -
R.Zoli
őstag
válasz
antikomcsi #80 üzenetére
Azért NV tényleg nem áll fényesen. Leggyorsabb VGA címet is elég régóta nem uralták folyamatosan, die size/performance arányban is gyengék, illetve mobil platformban is veri őket az AMD, pedig a mobil a legdinamikusabban fejlődő ág és akkor a fusion-ről nem is beszéltem... A legjobb példa az MXM modulos high-end mobil chipek ahol is a 6990M 75 wattos keretből átlagban 15%-kal elveri az NV zászlósát... Egyébként meg a HPC piacon az NV nem egyeduralkodó, azért használtak már Radeonokat is etéren, tény ,hogy van előnye de még ez is könnyen romba dőlhet a 7000-es széria megjelenésével,mert az sokkal fejlettebbnek ígérkezik amit az NV évek múlva tervez majd.
-
nuke7
veterán
igen, erre gondoltam, csak már késő volt, hogy rendesen fogalmazzak
(#80) antikomcsi: egyet kell, hogy értsek az előttem szóló remusz-szal, ugyanis rendre a 3870x2 és 4870x2 állva hagyta a nvidia játékos kártyáit...
és most mondthatod azt, hogy az nvidia előrébb jár, mert ők a hpc piacon is jelen vannak, de ha nem bírtak normális játékos kártyát összehozni jó áron 2-3 "generácio" alatt, akkor most ki van előrébb?- nem lehet, hogy az amd csak tényleg egy másik piacra koncentrált, ahol át is vette a vezetést..?
-
Remus389
veterán
válasz
antikomcsi #80 üzenetére
tévedsz mert a 3800-as széria igen komoly siker volt, és a koronát is elhódították az nvidiától a 3870X2 személyében, és a 3850/70-es karik szép számmal fogytak
a 4800-as pedig nemcsak komoly siker volt, hanem kb szenzációs
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ezt nem teljesen értem, szerintem valamit félreértettél ezzel kapcsolatban. Maga az AVX utasításkészlet ugyanaz az SB-ben és ugyanaz lesz az IB-ben, mint a Bulldozerre épülő AMD processzorokban. Ami különbség lesz az AVX kezelésben, hogy egy Bulldozer modul két 128 bites AVX utasítást is megcsinál, míg a Sandy Bridge és az Ivy Bridge mag egyre képes. A 256 bites utasítás esetében nem lesz különbség, egy-egy utasítás lehetséges a Bulldozer modulban és az SB/IB magban. Mindezt órajelenként persze.
A Bulldozer az FMA4 támogatásban és az XOP utasításkészletben tart előrébb. Ebből az FMA4 a lényeges. Az Intel az FMA3-at vezeti be a Haswellben, amire az AMD válaszol egy kompatibilis FMA3-mal a NG Bulldozerben, miközben a programozhatóság rugalmasságát szem előtt tartva megőrzik az FMA4-et is. -
RyanGiggs
őstag
válasz
dízelracer #79 üzenetére
"...2x annyi maggal"... és több fogyasztással. (szerintem)
Már nagyon kíváncsi vagyok erre a Bull-ra...lehet végül i5-2500K-t veszek?! -
antikomcsi
veterán
Itt most nem csúcs kategóriás dolgokról volt szó, vagy gpu felépítésről tranzisztorról-tranzisztorra. Csupán fejlesztésről. Az nv ebben előrébb jár, és már betette arra a piacra a lábát, ahova az AMD eddig nem tudta.
Viszont ha minden jól megy a 7000-es széria, vagy annak néhány tagja már alkalmas lesz a gpu-t olyan számítási feladatokra befogni amire eddig nem lehetett. És mivel az nv már most gennyesre kereste magát e téren, ez szerintem lemaradásnak fogható fel.
Erről lenne szó, nem az odapörkölésről.
Amúgy meg a 2900XT az egyenesen bukta volt, a 3000-es sorozat nem tudta felvenni a versenyt rendesen, a 4000-es sorozat már jobb volt, rögtön ennek kellett volna jönni a 3000-esek helyett, ezek is nagyjából annyival voltak olcsóbbak, mint amennyivel lassabbak voltak a konkurenciánál. Ami jól sikerült marketingileg az az 5000-es kártyák dx11-es hájpolásának meglovagolása, de sajnos túl sok hasznot az sem hozott kezdetben az ismert problémák miatt.
-
dízelracer
őstag
Tartok tőle, hogy ez bizony kevés lesz a Sandy Bridge i5/i7 ellen vagy maximum azonos teljesítményt nyújt majd 2x annyi maggal.
-
nuke7
veterán
válasz
antikomcsi #74 üzenetére
hát pedig én azokról beszéltem, mert azok a csucskategoriás dolgok, már megbocsáss...
és az amd - a szerinted toldozott - foldozott 2900xt gpu-val - eléggé odapörkölt a csúcs nvidia kártyáknak, ezt te is úgy értelmezed, ahogy akarod... -
Zeratul
addikt
Rosszul. AMD féle CMT esetén a feladatütemező két különálló integer egységre küldi a feladatot míg intelnél közösek a integer végrehajtó egységek. FPU intelnél tud 2 128bites műveletet egyszerre viszont nem tudja összevonni egy 256bitesnek, Bull 2 128bites egyszerre vagy 1 256bites művelet.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
antikomcsi #57 üzenetére
Teljesen rossz az elemzésed. Az ATI az R600-at szándékosan úgy tervezte, hogy 5-6 generációig bírja. Ezt leírtam már a 2900XT megjelenésekor, hogy a base architektúra legalább 4-5 évig változatlan marad. Ez kb. így is lett. Módosítások persze voltak, amik a hatékonyságot növelték, de ez várható, ugyanarra felépítésre nem lehet építeni éveken keresztül. Tulajdonképpen két nagyobb lépcső volt. Az egyik az R700-zal, amikor a SIMD-ek felépítése megváltozott, és a másik a Cayman, amikor a VLIW szuperskalár processzor 5 utasról 4-re csökkent. Ez a Compute teljesítményt szorgalmazta hatékonyabbá tenni.
Az új HD 7000-es Core architektúra nyomokban sem hasonlít a GF100-hoz. Ha valamivel hasonlóságot lehet vonni az a Larrabee, de azzal is csak nagyon felületesen. Az alapokban csak abból érdemes kiindulni, hogy a GF100 streamalapú skalár rendszer, míg a Larrabee és a Radeon Core vektoros feldolgozókat használ. Az NV az Echelon projekt alapján valamelyik váltásnál szintén áttér a vektoros processzorokra, de nem tudni pontosan, hogy mikor. Legkésőbb szerintem a Maxwellnél meg lesz lépve, de akár a Kepler esetében is bekövetkezhet.
Szintén adalék, hogy az AMD nem dobja el a VLIW rendszert, mivel a Core egy Compute architektúra, így eléggé nyilvánvaló, hogy nem skálázható olyan jól, mint a régi VLIW. Nem nehéz erre példát találni. Nézd meg a Barts és a GF116, illetve a Turks és a GF118 teljesítményét. Majd nézd meg az egymással versenyző lapkák méretét. Rögtön látod, hogy miért kritikus probléma egy Compute architektúra rossz skálázhatósága. A grafikára tervezett architektúrák a játékokban, közel azonos, vagy kisebb méretben ripityára verik a Compute irányú rendszereket.
A Brazos diák a teljesítmény szerint rangsorolják a rendszert az Intel platformjaihoz. Ez a szokásos marketing része a dolognak. Ár szerint az Atom az ellenfél. Ezt az árlistákon is ellenőrizni tudod.
A másik szempont a platform dizájnja. Ez dönti el, hogy a kiválasztott rendszer egyáltalán befér-e az adott gépbe. Minél kisebb valami (kevesebb tű, kisebb kiterjedés) annál jobb. Kis méretben több hely marad például az aksinak, ami fontos egy mobil terméknél.
Brazos platformdizájn:
Fő lapka (Ontario/Zacate): BGA-413-as tokozás, 19x19 mm-es
Vezérlőhíd (Hudson-1): FC BGA-605-ös tokozás 23x23 mm-es
Pine Trail platfromdizájn:
Fő lapka (Pineview): FC BGA-559-es tokozás, 22x22 mm-es
Vezérlőhíd (NM10): BGA-360-as tokozás 17x17 mm-es
2011-es ULV Pentium/Celeron platfromdizájn:
Fő lapka (Arrandale): PGA-988-as tokozás, 37,5x37,5 mm-es
Vezérlőhíd (HM55): FCBGA-951-es tokozás 27x27 mm-es
Ebből tökéletesen látható, hogy a dizájn szempontjából a legkisebb gépek a Brazosból és a Pine Trail platformból építhetők. Egy ULV dizájnnak minimum 1,5x akkora az alaplapi helyigénye, következésképpen, drágább lesz a NYÁK, ráadásul sokkal bonyolultabb mindkét lapka tokozása, ami drágább routingot, és több nyomtatott áramköri lapot igényel, mint a másik két platform. -
korcsi
veterán
Egy modulban van független integer egység és egy megosztható 256 bites lebegőpontos, tehát integer és 128 bites lebegőpontos műveletekre vetítve 2 teljes értékű magnak fogható fel, egyedül AVX-es utasításoknál kell osztozni a lebegőpontos egységen.
"Tehát az intel HT-je lett fizikailag felturbózva integrálva a processzorba"
Amúgy az Intel HT-ja is processzorba van integrálva -
Abu85
HÁZIGAZDA
Ottoka ezt szokás szerint megint teljesen félreérted. Meg lett erősítve hivatalosan, hogy a Computexes időskála él.
Ha azt az NVIDIA megerősítette volna, hogy nem igaz, akkor beleírtam volna a hírbe. Mivel nem válaszoltak a mailre, így nem tudtam semmi hivatalosat beleírni a hírbe.
Ugyanez történt most is az adatokra. A táblázatra az AMD nem reagált érdemben semmit, így a DH adata él a hírben.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem biztos, hogy jó stratégia lehozni az asztali piacra egy 2000 tűs foglalatot. Szerintem az Intel jobban járna egy 1300-1400 tűssel. Egyszerűen kétlem, hogy 2000 tű körül lesz valaminek piaca, egy iylen foglalat olyan bonyolult routingot és rengeteg rétegből álló NYÁK-ot követel, hogy értékelhető nyereség mellett egy alaplap ára nem lehet 500 dollár alatt. Nem véletlen, hogy ilyen foglalatot eddig csak a szerverekben láttuk. Az AMD is megtehetné, hogy lehozza a Socket G34-et, de mondták, hogy 600 dolláros alaplapoknak az asztali piacon szerintük nincs értelme. Az Intel szerint a fejlesztési tervből ítélve van, majd meglátjuk, hogy valójában lesz-e.
Én úgy gondolom, hogy aki ilyen árkategóriában gondolkodik, az mérnöki számításokhoz illő személyi szuperszámítógépet akar, ekkor már a jobb stabilitást és támogatást biztosító Xeon konfiguráció felé érdemes indulni. Opteront valószínűleg nem fognak vásárolni, mert a személyi szuperszámítógépek piacát az AMD túl kicsinek tartja. A legutóbbi felmérés szerint nem érte el a teljes asztali piac 0,5%-át sem. Éppen ezért nem is készítettnek megfelelő alaplapot ide. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Én a táblázatot vettem át forrásnak. Erről kérdeztem meg az AMD-t, hogy kommentálja. Azt írták, hogy várjam meg a megjelenést és kiderül, hogy igaz-e. A megjelenésről az AMD újfent leírta, hogy jelenleg is az az időskála él, amit a Computexen bemutattak, vagyis június 1-jétől számítva 60-90 nap. Ez akárhogy is számolom augusztust jelent. Tekintve, hogy ez az AMD-től származik, ez a hivatalos infó. Egy hivatalos adat mindig erősebb a pletykánál, konkrétan üti azt. A pletyka csak akkor kerül felhasználásra, ha annak nincs hivatalos megerősítése. A hírben a táblázat fel is lett használva, de le van írva, hogy nincs megerősítve az egész. Komolyan nem látom át, hogy ezzel mi a probléma.
-
thboxx
aktív tag
válasz
antikomcsi #62 üzenetére
Úgy emlékszem egy régebbi cikkben, mikor még csak hallani lehetett, hogy majd valamikor lesz egy bulldozer, olyasmit olvastam, hogy egy modul 2 külön szálat képes kezelni, legyen az különböző, vagy egyforma számítás. Tehát az intel HT-je lett fizikailag felturbózva integrálva a processzorba, ami ugye így jobb mint az intel HT-je. Vagy lehet rosszul emlékszem?
-
nuke7
veterán
"A775 pl még mindíg versenyben van kb 2006 óta..." - kis ferdítéssel
(#60) Dragbajnok :
nem, úgylátszik antikomcsi meg Te nem tudod, hogy én miről beszélek...
techreport:
"GeForce GTX 200 cards haven't quite reached Radeon HD 5800 levels of scarceness, though. Newegg still stocks more than two dozen GTX 200 cards, including over a dozen GTX 260s. That said, prices seem a wee bit higher than in the past, with only three of those cards selling for $170 or less."xbitlabs:
"However, it was a true Pyrrhic victory: GeForce GTX 295 turned out extremely complex in design and expensive to manufacture. Remember that it used two PCBs, one per GPU, that were tied together into a high-tech “sandwich” with a cooler inside. This cooler is also result of a compromise. Yes, formally, Nvidia took over the leadership, but in reality GeForce GTX 295 didn’t become very popular neither among the manufacturers, nor among consumers, and even turned out unprofitable for Nvidia. Its high production cost was one of the factors that determined such outcome, because a graphics accelerator with complex design like that couldn’t be cheap. As a result, the new solution was pretty hard to find in retail, and even if you did find it, then its price could be way higher than the recommended one. Moreover, the investment was not worth the performance advantage in games over Radeon HD 4870 X2. Another indication of the crisis is the fact that EVGA GeForce GTX 295+ remained the only such graphics solution that we managed to get into our lab."aki nem érti, azt sajnálom, ne mondja akkor, hogy én nézzek meg több forrást...
direkt szószerintit akartam idézni...
az tény, hogy asztali cpu-ban az amd nem tud/akar a csúcsra törni, ez nyilvánvalóan profit kérdés.
nem hoz nekik valsz. annyit a presztízs amennyibe egy ilyen kifejlesztése + gyártása kerülne.
nem így a vga piacon - mondjuk ott megengedhették maguknak, hogy lenyomják az nvidiát párszor, ezért nem is értem, hogy mi az, hogy toldozták foltozták a 2900xt-t...szóval igazából nem értem, hogy miért húzza le valaki az amd-t mert nem minden téren egyeduralkodó
-
zoltanz
nagyúr
válasz
antikomcsi #62 üzenetére
Persze engem is ez érdekelne igazán.
-
antikomcsi
veterán
Mivel a modulon belül az egy-egy integer mag, az egy-egy szál, így ha eszközkezelőben megnyitod, természetesen 8 magot fogsz látni.
Inkább az a kérdés, ha olyan alkalmazást használsz, ami főként csak az egyik féle integer magnak fekszik igazán, akkor mi lesz?
Azt hiszem a pontos válasszal meg kell várjuk a tényleges megjelenés utáni teszteket.
-
-
Dragbajnok
tag
válasz
antikomcsi #57 üzenetére
"Tudod Te mire gondolok. Míg az AMD toldozta-foltozta a 2900XT-ben megismert chipet, addig az nv 3 teljesen új gpu generációt fejlesztett. Az AMD sajnos ezt nem tudta megtenni 65-55 nanométeren, mert brutálisan nagy lapkái lettek volna. És csak most fog tudni a 7000-es sorozattal arra az útra lépni, amire az nv a GF100 sorozattal betette a lábát. A célpiac nagy része így telítődik, mire lesz válaszuk. Ez sajnos jókora lemaradás."
Ez Abu szájából úgy hangzott az elmúlt időszakban hogy az AMD a játékokra koncentrál a gpu tervezésénél az NV pedig a hpc piacra.Eddig nem is lenne baj,de mikor olyanokat irogatott az új NV arhitektúráról hogy alkalmatlan a játékos piacra az azért elég erős volt.(Mondhatni tipikus Abu.)
"Ez a veszteséges értékesítés, meg, hogy egy nv chip brutálisan drága, míg egy R szériás radeon 2 fillér volt, azért nem egészen így van. Jobban teszed, ha az információt több helyről szerzed be."Hát igen ez is csak Abu torzítása és mára itt a PH-n sikerült elérnie hogy a nagytöbség azt hiszi hogy az NV óriási veszteséget termel és a csőd szélén áll és külömben is rohadékok.És ha valaki mutat nekik egy kimutatást a két cég bevételeirő akkor szinte képtelenek elhinni hogy az NV több profitot termel mint az AMD.Mert Abu aztmondta meg Abu ezt nem így látja meg ő különben is mindenkinél jobban tudja.És aki nem ezt állítja az buzi.És most ugyan ez az oltogatás megy az AMD apu-ival kapcsolatban is.(Ami szerintem is nagyon jó és ígéretes dolognak ígérkezei)Csak megint ez a túl hypeolás.
-
Darmol
senior tag
Hehh, már előre csorgatom a nyálam a tesztek után
, bár pénzem sajnos nem lesz rá.
Persze az Intel csúcsokat valszeg úgysem tudja megdönteni, de nem is azért veszem az AMD-t.
Egyébként (#47)-t nem értem. Mire gondolsz azzal h "jókora lemaradás"?
Az Intel procik nyilván nagyobb teljesítményűek, sőt mostanában még összességében is jobbak sok szempontból mint az AMD-k, de az utóbbi felhasználóbarát politikáját az Intel sosem tudta még megközelíteni sem.
A procik is olyanok mint a cégek. Az egyik izomból nyomul, a másik meg minden mással amivel valamennyire kompenzálni tud. Ezért is vagyok kíváncsi, milyen tényleges újításokkal rukkolt most elő az AMD.A grafikus procikat, hagyjuk mert off.
-
antikomcsi
veterán
Tudod Te mire gondolok. Míg az AMD toldozta-foltozta a 2900XT-ben megismert chipet, addig az nv 3 teljesen új gpu generációt fejlesztett. Az AMD sajnos ezt nem tudta megtenni 65-55 nanométeren, mert brutálisan nagy lapkái lettek volna. És csak most fog tudni a 7000-es sorozattal arra az útra lépni, amire az nv a GF100 sorozattal betette a lábát. A célpiac nagy része így telítődik, mire lesz válaszuk. Ez sajnos jókora lemaradás.
Meg lehet magyarázni ezt is, ha jól esik, még el is lehet hinni, de a tények attól még nem változnak.
Ez a veszteséges értékesítés, meg, hogy egy nv chip brutálisan drága, míg egy R szériás radeon 2 fillér volt, azért nem egészen így van. Jobban teszed, ha az információt több helyről szerzed be.
A procit meg szerintem nem Ő akarja versenyeztetni, hanem a generációs lépések szerint úgy gondolja, hogy a megjelenő FX-eknek azok lennének az ellenlábasai.
És van egy olyan érzésem, ha hozná azt a teljesítményt akkor az is lenne kikiáltva ellenfélnek. Így meg nézünk egy hasonló teljesítményűt, és megnevezzük azt közvetlen ellenfélnek.
Nézd meg a brazosos diákat. Az E széria a pentium ellen volt ábrázolva, a C a celeron ellen, és az atom alul kullogott. Megjelenés után, ezt valahogy mindenki elfelejtette, és az atomot állítja be a brazos párjának, pedig nem ez volt beígérve.
-
Mozsa
tag
Ezen én is meglepedőtem (na jó abszolút nem) hogy az októberben megjelenő bull pletykáról nem írtál. Mondjuk piros címmel.
De hát miért is nem? Mert nem lett megerősítve hivatalosan, mondanád.
De az nvidia megerősítette a crytek-es sztorit? Gondolom nem, arról még is tudtál írkálni.
-
Solten
őstag
Keso van, ha jol ertettem 4-bol elmeletben 8 mag is varazsolhato?
Hm, derek...
-
Georg17
tag
Texas? Holnap? Már megyek is.
-
Zso2
őstag
válasz
Televan74 #48 üzenetére
Ezt a tokozási mánia mindíg előjön, mondj már egy tokozást az Inteltől,amivel nincs el ugyanannyi ideíg teljesítményben az user. Esetek 99%-ban új lapot vesz az ember , mikor a régi gépét lecseréli, sőtt itt a Ph-n akik a legjobban hangoztatják ezt a mizériát , 1 éven belül több alaplap megfordul náluk. A775 pl még mindíg versenyben van kb 2006 óta...
-
nuke7
veterán
válasz
antikomcsi #47 üzenetére
már nem azért, de elég jól bejött nekik ez a stratégia, míg az nvidia elég sokat küszködött - ha mostmár nem is annyira para.
de voltak nekik "isten" hatalmas chipes vga-k, amiket be kellett szüntetni mert csak veszteségesen tudták értékesíteni az amd miat...
nemgond, hogy szerinted az nem más, mint jókora lemaradás. Sajnos.(#45) Zso2: 49-es hsz? egyébként meg ha azzal a sandy-vel akarod versenyeztetni az amd-t, nyugodtan vedd meg a 16 magos opteront, a hozzávalókkal együtt, ahogy más írta is előttem...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core i7-12700K BOX LGA1700, 12/20 mag BONTATLAN, 3ÉV
- Intel Core i7-7700K (8M Cache, up to 4.50 GHz) OEM Processor! 27% számlával!
- Ryzen 5 9600X ///Új, csak kipróbált // Számlával és Garanciával!
- Intel I7 14700 - 20mag/28szál - Eladó!
- Intel Core i9-14900KF 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (BX8071514900KF) Processzor! BeszámítOK
- Apple iPhone 14 Pro Max / 256 GB / 88% akkumulátor / 1év Garanciával / Gyári Független
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- AKCIÓ! Dell Latitude 5440 14 FHD üzleti notebook - i5 1335U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe
- AKCIÓ! Gigabyte B450M R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RX VEGA64 8GB CM 690 III FSP 600W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest