Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blyan

    félisten

    Motorola Defy+ (MB526) – Gyakori kérdések, hasznos információk
    Link-gyűjtemény

    FONTOS! Arra kérünk minden kedves idelátogató Defy+ tulajt, hogy bári nemű kérdése előtt olvassa el alaposan ezt a hozzászólást! Hogyha az adott kérdésére nem talál választ, vagy éppen a kapott válasz nem kielégítő számára, akkor azt tegye fel a topicban.
    Akkor is jelezzetek, ha téves információt, elírást, hibás linket találtok! Ezeket a következő szerkesztés alkalmával javítani fogjuk.

    És a legfontosabb: az itt felsorolt módosításokat mindenki CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE végezze el!

    A készülékről röviden:
    • 1000MHz Cortex-A8 processzor (TI OMAP3620 chipset )
    • 512 MB RAM / 2048 MB ROM
    • 1700mAh akku
    • 3.7"-es kapacitív TFT kijelző, amelynek 480*854-es a felbontása
    • 5 MP-es, AF-os kamera LED-del
    • WiFi, GPS, Bluetooth, gyorsulásmérő, 3 tengelyű mágneses szenzor, fényérzékelő, közelségérzékelő.

    Tartalom:
    • Vásárlás előtti kérdések
    • Használatba vétel
    • Hardverrel kapcsolatos kérdések, tipushibák
    • Szoftverrel kapcsolatos kérdések, problémák
    • Rootolás, módosítások, rom csere
    • Ha nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy szeretnénk...
    • Ajánlott oldalak

    =================================================

    Vásárlás előtti kérdések

    "Ezt vegyem, vagy másik telefont válasszak?"
    Mivel a Defy+ már a Defy továbbfejlesztett változata (magasabb órajel, nagyobb akku), ezért egyel több a választási lehetőség az okostelefon portfólión. Persze van még versenytárs bőven: Samsung Galaxy Xcover, és a Sony Ericsson Xperia Active.
    Viszont a Defy-ok rendelkeznek az egyik legjobb adottságokkal ezen a téren.Persze azért mert strapabíró még nem a Sonimok szintjén vannak, tehát mindent nem bír ki.

    "Milyen színekben létezik a telefon?"
    Van fekete, fehér és pink, valamint különkiadásos JCB tokkal.

    "Hol érdemes megvenni a telefont?"
    Mivel az árak folyamatosan változnak, ezért csak azt tudom ajánlani, hogy az interneten böngésszetek a legjobb ajánlatért. (A készülék mára mindegyik szolgáltatónál kifutó/kifutott modell, de az előrendeléssel még érdemes próbálkozni.)

    "Szolgáltatónál tényleg függetlenül kapom a telefont?"
    IGEN! A szolgáltatók nem „lock-olják” a telefont, az okát eddig mindenki csak találgatja. Tehát tényleg érdemes mindenhol körülnézni, mérlegelni. Eddig egyetlen „szolgáltató –függő” készülékkel sem találkoztunk itt.

    "Ha mégis függő telefont kapok, hogyan tudom függetleníteni?"
    Erre, a fentiek alapján elég kicsi az esély…De ilyen esetben egyébként a szolgáltatótól tudsz vásárolni függetlenítő kódot. Illegális megoldásokról nem beszélünk ezen a fórumon és egyébként sem ajánljuk.

    "Milyen garancia jár a telefonhoz?"
    Több variáció is van:
    • Motorola gyári 2 év garancia
    • GSM boltos (EU) garancia: általában 1 év teljeskörű garanciát jelent a bolt saját szervizében, ehhez néha hozzácsapnak plusz 1 év szoftver garanciát
    • szolgáltatónál garancia: 1 vagy 2 év (nem teljesen tisztázott, elvileg 2 év Motorola garancia ez is)

    A pontos garanciális feltételeknek minden esetben ajánlott utánakérdezni vásárlás előtt!

    "Azt olvastam, hogy megszűnt a Motoker Kft. Ki foglalkozik akkor a garanciális javításokkal?"
    Valóban megszűnt ez a cég, de ők csak a forgalmazást intézték Magyarországon. A szervizelést eddig is, és ezentúl is a Cordon Electronics (régi nevén Cirma Kft.) végzi.

    Elérhetőségük: 1045 Budapest Széchenyi tér 9., Telefon: +36-1-2720708, Titkos mobil: +36-30-3859167

    =================================================

    Használatba vétel

    "Hol találok magyar nyelvű használati utasítást?"
    innen letölthető

    "Használtan vettem a telefont, de nem tudom kitörölni az előző tulaj adatait. Mit tehetek?"
    Sajnos erre csak a factory reset a megoldás (elérhető a Settings/Privacy alatt), mivel a GooglePlay-ről megvásárolt/letöltött programokat a Google accounthoz társítja a telefon, így teljes nullázás szükséges az elsődleges fiók törléséhez. Factory reset után olyan lesz a telefon szoftveresen, mintha a boltból újonnan vetted volna.
    Ha rootolt a telefon, akkor megúszhatod a Factory Resetet, a /data/system/accounts.db fájl törlésével.

    "Mi az a MotoBlur?"
    Itt található róla egy angol nyelvű tájékoztató: [link] A MotoBlur alapvetően két részből áll: egyrészt jelenti a Motorola saját homescreen felületét, másrészt például olyan szolgáltatásokat, hogy a MotoBlur accounton keresztül pl. a Facebook profilt össze lehet hangolni a telefonkönyvvel.

    "A telefonkönyben megjelentek a Facebook kontaktok, de nincs szükségem rájuk, mit tegyek?"
    Menj a Facebook alkalmazásba, ott a Settings menüben a Don’t Sync lehetőséget válaszd, és máris eltűnnek a Facebook ismerősök a telefonkönyvből. A másik lehetőség, hogy a telefonkönyvben elrejted a felesleges kontaktokat.

    "Nem tetszik a MotoBlur felület, le tudom cserélni?"
    Igen, GooglePlay-ről több ingyenes homescreen felület is letölthető (pl. ADW Launcher, LauncherPro, GO Launcher EX, Zeam, Launcher 7, Halo Launcher), ezek általában jobban testre szabhatóak, és akár gyorsabbak is, mint a gyári felület.

    "Hogyan tudok ékezeteket használni?"
    A Setting/Language&keyboard/Input method alatt válaszd ki a Multi-touch beviteli módot. Ezután lehetőséged lesz az ékezetes betűk használatára, ha egy-egy magánhangzóra hosszan nyomsz. Másik megoldás pl. a GooglePlay-ről az Anysoft Keyboard, ami ingyenes, és van magyar kiosztása is. Ezen kívül léteznek még más, leginkább fizetős megoldások is, a keyboard szóra érdemes rákeresni a Play-en.

    "Igaz, hogy a telefon egyből felmászik a mobilnetre?"
    Ha aktiváltad a Google accountodat, akkor igen, mert egyből megkezdi a szinkronizációt. Ha ezt szeretnéd elkerülni, első indításkor még ne jelentkezz be, hanem tiltsd le a mobilnetet, vagy csatlakozz WiFi hálózatra. Amikor WiFi-re kapcsolódik a telefon, automatikusan azt a hálózatot használja, és nem a mobilnetet. Mindazonáltal nagyon melegen ajánlott valamilyen net elérést biztosítani a telefonnak, hiszen úgy lehet igazán kihasználni a tudását.

    "Hogyan tudom letiltani a mobilnetet?"
    Amennyiben abszolút nem szeretnéd, hogy legyen mobilnet a telefonodon, a következő lehetőségeid vannak:
    Settings/Wireless&Networks/Mobile networks/Access point alatt a hozzáférési pontokat ki lehet törölni, vagy át lehet írni hibásra az adatokat.
    Settings/Data manager/Data delivery alatt vedd ki a pipát az All mobile data elől

    Ha csak ideiglenesen szeretnéd tiltani a mobilnetet, a legegyszerűbb megoldás, ha felteszed a GooglePlay-ről ingyenesen leszedhető DCSwitch vagy APNdroid nevű programokat, és kapcsolgatható widgetként kirakod a főképernyőre. Bővített funkcionalitással rendelkezik a SwitchPro vagy a WidgetSoid, ez utóbbi ráadásul ingyenes is.

    Végső megoldásként a “ne múkoggy mobilnet” varázsszóra is hallgat a készülék a beépített Texas Instruments modulációs hangszabályzós ekvalizernek köszönhetően.

    "Be lehet állítani, hogy csak 2G hálózatot használjon a telefon?"
    Igen, a Settings/Wireless&Networks/Mobile networks/Select network alatt tudod megadni, hogy melyik üzemmód legyen engedélyezve.

    "És hogyan tudok gyorsan váltani a 2G és 3G között?"
    A Blur APN Switch segítségével könnyedén tudsz kapcsolgatni a két „generáció” között.

    Ez egyébként energia-megtakarítás szempontjából sem egy utolsó dolog. Lényegében - alapbeállítások szerint - a készülék folyamatosan keresi a 3G hálózatot. Tehát, ha olyan környéken vagy, ahol vélhetően nem lesz 3G, érdemes átváltani 2G-re. Ugyancsak érdemes átváltani akkor, amikor nem használsz nagy adatforgalmat igénylő szolgáltatást. Például egy Facebook kliens simán lefrissít 2G-n is.

    "Honnan tudok programokat letölteni?"
    A GooglePlay segítségével könnyedén tudsz telepíteni (akár kényelmesen, PC-n, a webes felületről indítva is!) A GooglePlay használatához mindenek előtt szükséged lesz egy Google accountra! Ha van Gmail-es címed, akkor az már accountnak minősül. Ha még nem vagy regisztrálva, akkor sincs baj, hiszen a telefon első indításkor felajánlja a regisztrációt. Előfordulhat, hogy a menüben még a „Market”-et találod, ez a GooglePlay korábbi neve. A frissítés az első indításkor megtörténik. (~20MB körüli frissítést fog letölteni)
    A GooglePlay-en kívül léteznek más „gyűjtő”-oldalak is, saját klienssel (pl: Amazon, Steam, Zedge, AppBrain) Ezek egy része vagy nem úgy működik, ahogy kéne…vagy hivatalosan nem elérhető nálunk.
    A programok beszerzésének van még egy hivatalos, jogtiszta módja. Ez nem más, mint magától a fejlesztőtől történő beszerzés. Ebben az esetben a fejlesztőtől kapunk egy linket, ahonnan lementhetjük a program telepítőjét a memóriakártyára, majd ezt külön telepítenünk kell. Kapunk majd egy figyelmeztetést, miszerint „ismeretlen forrásból” próbálunk telepíteni. Ez annyit tesz, hogy nem a Google szervereiről szermazó állományból telepítünk, ergó veszélyforrásként kezelendő – ha csak nem vagyunk nagyon paranoiásak, akár engedélyezhetjük is a telepítést. (mellesleg a különböző backup programokkal lementett alkalmazásokat is csak ennek engedélyezésével tudjuk majd visszaállítani.)

    FIGYELEM! Minden egyéb (értsd: warez) beszerzési forrás emlegetése a topikban TILOS!

    "Nem működik a GooglePlay, megszakad a letöltés vagy a telepítés. Mit tegyek?"
    Sajnos ROM-tól, hálózattól függetlenül ez sokakkal előfordul. A következőket lehet tenni:
    • többször megpróbálni elindítani a letöltést
    • újraindítani a telefont
    • belépni a Gtalk-ba
    Settings/Applications/Manage applications/All fül alatt megkeresni a GooglePlay-t, és „Clear data”-t nyomni.
    (Általában ez utóbbi a legbiztosabb, és leggyorsabban célravezető módszer, és más programoknál is sokszor segít ez a módszer misztikus problémák esetén.)

    Ha egyáltalán nem akar elindulni a GooglePlay (ez rendszerint rootolás után jön elő), érdemes megpróbálni az alábbi linken leírt módszert is: [link]
    (Egyébként, mint az látható is, ez egy hivatalos, Google Support-tól érkezett válasz.)

    "Ha megveszek egy programot GooglePlay-en, akkor az később is megmarad?"
    Igen, a megvásárolt programok (a legtöbb esetben) nem készülékhez, hanem magához a Google account-hoz vannak kötve, tehát nem vesznek el a készülékváltáskor sem. Ez azonban csak akkor igaz, ha a program még elérhető a Play-en.
    Illetve ismerünk olyan programokat (pl.: Sygic), melyek (még) nem biztosítanak készülékváltással továbbvihető licence-et, ők magához a készülékhez kötik a vásárlást, nem a Google account-hoz, így a használatukhoz sajnos készülékenként külön-külön meg kell vásárolni a licence-et.

    "Hogyan tudom átmásolni a névjegyeket?"
    • SIM kártyáról való másoláshoz használd a SIM Manager-t, ezzel tudod importálni a névjegyeket.
    • Ha korábban is használtál már Androidos rendszert, akkor a készülék az első bejelentkezés után automatikusan szinkronizálni fogja a Google account-ban található neveket.
    • Amennyiben másik rendszerről térsz át, ezzel a programmal próbálkozhatsz: Google Sync

    Kapcsolatok mozgatásáról Nokia telefonról Defy-ra feketepeti fórumtárs írt egy rövid leírást.

    "Szinkronizáltam a névjegyeket a Gmail fiókommal, de tele lett szeméttel. Hogy kerülhetem el ezt?"
    Alapesetben a Gmail felvesz a kapcsolataid közé mindenkit, akivel levelet váltottál. Erről szerencsére le lehet beszélni a számítógépen a Gmail beállításai között:

    Gmail -> Settings -> General -> Create contacts for auto-complete: I'll add contacts myself

    Ha a számítógépen rendbe teszed a kapcsolataid, akkor a telefonodon elvileg automatikusan frissülnek. Ha mégsem, próbáld meg kikapcsolni a kapcsolatok szinkronizálását a telefonon, majd töröld az összes kapcsolatot (például ezzel a programmal: Contact Remover) ,majd kapcsoldba újra a szinkronizálást.

    "Be tudom-e állítani, hogy csak azok jelenjenek meg a kapcsolataim között, akiknek van telefonszáma?"
    Contacts -> Display Options -> "Only contacts with phones" mögé be kell tenni a pipát.

    "Gyanús, hogy a névjegyzékben nem jelenik meg minden névjegy. Ennek mi az oka?"
    A Google Account-ban különböző csoportokba vannak osztva a kontaktok. Ez részben rejtély, részben figyelmetlenség, részben pedig esztelen megoldás…sokszor attól függ, hogy hogyan adtunk hozzá egy-egy telefonszámot a névjegyzékhez (pl: egy meglévő email címhez társítottunk telefonszámot vagy mondjuk egy nem fogadott hívás után mentettük el a számot)
    A kötkezőt kell tennünk, hogy minden csoport látható legyen:
    • ismét válasszuk a Contacts -> Display Options menüpontot
    • ezután válasszuk ki a Google Account-ot
    • alul pipáljuk ki az All Other Contacts csoportot (vagy ha úgy tetszik, pipáljunk ki mindent)

    *érdemes itt is az előző kérdésben leírtak szerint eljárni, és a „csak a telefonszámmal rendelkezők” mögé egy pipát tenni, hiszen sok olyan kontaktunk lehet, ahol csupán egy email cím van

    "Miként tudok widget-et/ikont kirakni a főképernyőre?"
    A képernyőn hosszú nyomást követően felugrik egy lista, ebből lehet választani. Az eltávolításhoz pedig hosszan kell nyomni az ikonra, és lehúzni alulra, ahol pirosra vált.

    "A telefon nem akar csatlakozni a számítógéphez /a gép nem látja a memóriakártyát, mit tegyek?"
    Amikor rákötöd a gépre a telefont, megjelenik felül az értesítési sávon egy figyelmeztetés, a kis sávot le kell húzni, és ott ki tudod választani, hogy milyen módban szeretnéd létrehozni a kapcsolatot. Itt válaszd ki az USB Mass Storage módot. Ezután valószínűleg telepíteni fog még valamilyen drivert, végül pedig felismeri a memóriakártyát.
    Ha nem a memóriakártyához akarsz hozzáférni, hanem mondjuk rootolni akarod a telefont, akkor valószínűleg az illesztő programmal van probléma. Töltsd le innen a rendszerednek megfelelő drivert:Motorola 4.5.0 Driver with MotoConnect

    "Ha rácsatlakoztatom gépre a telefont, nem a beállított hangok szólnak. Miért?"
    Valószínűleg USB Mass Storage módban vagy. A memóriakártyán lévő fájlokhoz ilyenkor csak a számítógépnek van hozzáférése, tehát a kátyán tárolt mp3-akat a telefon ilyenkor nem tudja lejátszani, így átmenetileg alapértelmezett hangokat használ. Lecsatlakoztatás után újra az általad beállított hangokat fogja használni.

    "Van valami visszajelzés a beérkező üzenetek és elmulasztott események jelzésére?"
    Igen, a telefon bal felső részén van LED, ami bizonyos időközönként felvillan, ha esemény van, de ez természetesen kikapcsolható a beállítások között.

    "Hogyan tudom feloldani a billentyűzárat?"
    A bekapcsoló gomb rövid megnyomásával előjön egy csúszka, azt kell elhúzni, és ismét aktív lesz a képernyő. A lezárási időt a Settings/Sound&display/Screen timeout menüpont alatt tudod megadni. Ha szeretnéd, hogy a hangerőszabályzó gombbal is fel tudd éleszteni a telefont, akkor töltsd le a NoLock nevű programot a GooglePlay-ről.

    "Hogyan tudok váltani a programok között?"
    A Home gombot (balról a második érintőgomb) hosszan megnyomva felugrik egy lista a legutóbb futtatott programokról.

    "Kikapcsoltam a telefont és nem ébresztett, mi az oka?"
    Az Android telefonok ezt jelenleg (még) nem támogatják. Ennek valószínűleg technológiai akadálya van.
    Ha szeretnéd „kikapcsolás közeli, ébren álmodó” állapotba hozni a telefont, akkor tedd Airplane/Repülő módba. Ekkor a készülék lecsatlakozik a GSM hálózatról (WIFI-ről is!), de a legtöbb funkció továbbra is használható marad, ilyen például az ébresztő is. Ez is egy közkedvelt módja az energia-takarékosságnak, ugyanis ebben az állapotban nem sokat kér enni a kicsike.

    "Be volt kapcsolva a telefonom, de mégis elfelejt ébreszteni, mi lehet az oka?"
    Ha használsz valamilyen Task Killert, akkor abban Ignore List-re kell tenni az ébresztő programot, különben kilövi az ébresztést is. A másik lehetőség, hogy egész egyszerűen nincs aktiválva az ébresztés (keresd a kis vekker ikont az állapotsávban!).

    "Akkor nem is érdemes task killert használni?"
    Erről megoszlanak a vélemények, van aki egyáltalán nem használ, de sokan élnek a lehetőséggel. De ha használjuk is, mértékkel érdemes használni, nem kell 5 percenként kilőni a programokat, de egy-egy beragadt folyamat kiiktatására jó lehet.

    Egy cikk erről: Tippek, trükkök, tévhitek: A Task Killer

    =================================================

    Hardverrel kapcsolatos kérdések, tipushibák

    "Nyöszörög a hátlap, ez egyedi hiba?”
    Nem egyedi hiba, a többség találkozik ezzel, hogy nyomás hatására a hátlap közepe/alja nyöszörög, bár mindennapi használatban nem mondható zavarónak. Ez részben a rögzítő mechanika miatt jelentkezik, részben azért, mert a hátlap és az akku között van egy hézag. Javít a helyzeten, ha az akku és a hátlap közé raksz valamit, ami kicsit kitámasztja a hátlapot és az akkut is. Arra ügyelj, hogy ne feszítse ki a hátlapot, ne legyen domború.

    "Zörög valami a telefonban, mi lehet?"
    Általában vagy az akkutól jön a zörgés (megoldás az előbbi pontban), vagy pedig az oldalsó hangerőszabályzó lötyög, és rázáskor zörgő hangot ad. Ez utóbbi probléma nem mindenkinél jelentkezik, sajnos megoldás nincs rá, együtt kell élni vele.

    "Furcsán áll az USB gumidugója. Miért?"
    Előfordul, hogy az USB csatlakozó gumidugója kicsit el van deformálódva. Ettől még feltehetően zár. Meg lehet próbálkozni cserével, de elég kevés az esély rá.

    "Ha töltöm a telefont, a képernyő lassan reagál. Miért?"
    Töltéskor a kijelző érzékenysége romlik, nehézkessé válik a kezelés. Ez is ismert típushiba sajnos, nem tudni az okát. Ezzel is együtt kell élni.

    "Mennyire strapabíró a telefon?"
    Olyannyira, hogy megfelel a por- és vízállóságra vonatkozó IP67-es szabvány által előírtaknak (erről bővebben itt), bár a gyártó végül úgy döntött, hogy ezt a jelölést a reklámokba nem teszi bele. A kijelzőt pedig a hagyományos "plexi" helyett a Corning által gyártott, és több készülékben sikerrel alkalmazott, speciális módon edzett rugalmas üveg (Gorilla Glass) védi. Ez fokozott karc- és ütésállóságot jelent a kijelzőre nézve, ami természetesen nem egyenlő a sérthetetlenséggel.

    "Mennyire vízálló a telefon?"
    Jó ha tudod, hogy a fentiek ellenére a gyártó nem vállal garanciát a beázásra. Bár a telefon elég jól van szigetelve, de ritkán előfordulhat, hogy a telefon beázik. Ezért vízből való kivétel után a nyílásokat, hangszóró membránjait (van egy ugye a hátlap alatt is) érdemes kifújkálni, kiszárítani.

    Végül a tények elgondolkodtatásképpen, mielőtt kacsázni kezdenél a telefonnal vagy mondjuk megfürdetnéd egy korsó sörben…
    IP67 szabvány "Ingress Protection" (behatolás elleni védelem):
    - 6: Teljes mértékben védett por ellen
    - 7: Vízbe merülés ellen védett korlátozott ideig (0,15 – 1m között 30 percig)
    (forrás: Wiki)

    "Érdemes rá képernyővédő-fóliát tenni?"
    Erről megoszlanak a vélemények. Van aki szeret vigyázni a kijelzőjére, és ő a GG ellenére is használ fóliát, van, akit nem zavar 1-2 kisebb karcolódás. Viszont az tény, hogy a GG nem teljesen karcolás álló, mint az sokan várják tőle.

    "Mennyire erős a telefon, szépen futnak rajta a játékok, elbír a 3D játékokkal?"
    Már a gyári rendszer is szépen megbirkózik a komolyabb játékokkal, bár van olyan játék, ami kissé akadozva fut. Akinek fontos a játék, próbálkozhat processzor húzással, melyet később részletesebben is kitárgyalunk.

    "Mennyit bír az akku?"
    Az 1700mAh-ás akku elég jól bírja. Az 1 napot átlagosan hozza, még komolyabb igénybevétel mellett is! Ha csak telefonálunk, ritkán kapjuk elő, nem nagyon használjuk, akkor több napig elketyeg. Ilyenkor a 2-3 nap mondható átlagosnak (de a 4-5 napra is többeknél volt példa).

    "Szabad/kell/lehet-e az akkumulátort kisütni/formázni/túltölteni?"
    Ezek az akkumulátorok már nem igényelnek különösebb odafigyelést, speciális töltést a technológiájukból adódóan. Normál töltési ciklusokkal (tehát nem 20% merülés után újra töltőre dugva) jó eséllyel végig kiszolgálja a telefont élete során.

    Az akkumulátorok működéséről egy nem olyan rövid, de nagyon hasznos leírás olvasható a ZTE Blade fórumban, _X10Dead_ tollából.

    "Tényleg csak VGA felbontásban rögzít a kamera?"
    Röviden: igen, hivatalosan csak a VGA felbontás támogatott. Viszont a Defy+okban csak bayer modulos kameralencse van.

    A BAYER modulos némi ügyeskedés után rávehető 720p-s videó rögzítésére.

    "Le tud játszani a telefon DivX-et?"
    Igen, erre képes pl. a MoboPlayer (kezeli a feliratokat is), vagy a RockPlayer, ami a 720p-s videókat is bírja, ha engedélyezve van a programban a hardveres gyorsítás.

    "Lehet zseblámpaként használni a telefont?"
    Igen, a Play-en a flashlight vagy a torch szavakra rákeresve rengeteg program található erre a célra, de például a Widgetsoid és a SwitchPro is rendelkezik ilyen funkcióval.

    "Vettem egy új, nagyobb memóriakártyát, elég csak mindent átmásolnom a régiről?"
    Röviden: igen.
    Hosszabban: Másolj át minden adatot a régi kártyádról a számítógépedre, majd kapcsold ki a telefonod, és cseréld ki a kártyát. Az új kártyát formázd a telefonban, és a számítógépről másolj vissza mindent az új kártyára.

    "A telefonom nem kapcsolódik a WiFi-hez vagy ha kapcsolódik, akkor állandóan megszakad a kapcsolat. Mi lehet a baj?"
    Egyes routerekkel (pl. TP-Link), ha a wifi N-es, vagy mixed módra van állítva, előfordulhat ez a hiba. Egyeseknél megoldotta a hibát a router firmware frissítése. Másoknál a WiFi sebesség beállítása a routeren n helyett b/g módra. Megint másoknál működik a mixed módban is, csak a routeren a Wireless Advenced menü részben az "Enable WMM" elől ki kell venni a pipát (lásd pl. membrandj fórumtársunk hozzászólását). Egyes romoknál az alapbeállítás csak az 1-11 csatornákhoz való kapcsolódást teszi lehetővé, ilyenkor a legegyszerűbb a routert 12-esnél alacsonyabb számú csatornára állítani.

    Más oka is lehet annak, hogy egy idő után megszakad a kapcsolat: ugyanis alapbeállítás szerint a Wi-Fi 15 perc tétlenség után (nincs forgalom) "altatja magát". Ezt a következő módon tudod átállítani:
    Settings > Wireless & networks > Wi-Fi Settings
    • nyomj egy menü gombot és válaszd az Advanced menüpontot
    • majd a Wi-Fi sleep policy-t állítsd át "Never" állapotra

    Proxy beállítási probléma
    A proxy beállítással volt gondja kiSSrac fórumtársunknak és a megoldását ebben a hozzászólásban tette közzé.

    "Találkozott valaki olyannal, hogy nem megy az adatátvitel Bluetooth-on keresztül?"
    Rakd fel a Bluetooth File Transfer programot, elvileg az segít.

    "A számítógép nem ismeri fel a telefont, mi lehet a baj?"
    Valószínűleg nem tudott települni a driver. Próbáld meg letölteni innen: Motorola Mobile Phone USB Drivers (for Windows®)
    Tesztelve, működik!

    =================================================

    Szoftverrel kapcsolatos kérdések, problémák

    "Melyik Android verzió fut a telefonon? Milyen frissítések fognak érkezni?"
    Gyárilag 2.3-as Android (Gingerbread) van a készüléken. Egész pontosan a 2.3.5, illetve a 2.3.6-os verziók.
    A 2.3.5 6-os BootLoader-el rendelkezik, ezeket könnyebben lehet rootolni, valamint a sima Defy-ra szánt romokat is fel lehet bűvölni rájuk.
    A 2.3.6 már 7-es BootLoader-el jött ki, ezt még nem sikerült feltörni, picivel talán molyolósabb a rootolása, illetve nincs lehetőség a sima Defy-ra szánt romok telepítésére.
    Persze mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne, de ha valaki nem akar romcserével foglalkozni, szeretné megtartani a gyári rendszert, akkor nyugodtan frissítsen 2.3.6-ra, hiszen több bug is javítva lett benne.

    "Meg tudom osztani a telefonomról a mobilnetet a számítógéppel?"
    Igen, olvasd el x-Pet leírását: [link]

    "Hogyan tudom modemként használni a telefonom?"
    Olvasd el hurrikan leírását: [link]

    "Elég gyér a gyári kamera szoftver, mit tehetek?"
    Próbáld ki mondjuk a Pudding Camera vagy a Camera360 programokat! Ezekben több funkció van, de sajnos sok beállításhoz ez sem fér hozzá. Minőségi javulást ne nagyon várjatok egyiktől se. Ha mégis láttok esetleg valamit, az nagy valószínűséggel csupán egy ún. ”post-process” eljárás eredménye. Ez a kamera modul ennyit tud, szóval ne dőljetek be egyből a különböző fizetős alkalmazások ígéreteinek. Ha valami ilyesmit találtok, mindenképp keressetek próbaverziót!

    "Törlődött a naptáram a telefonon, üres teljesen. Mi történt? Mit tehetek?"
    Néha előfordult ez a jelenség egyes felhasználóknál, az okot egyelőre nem tudjuk, de valószínűleg a Google szerverein történik valami változtatás. Általában megoldja a hibát az alkalmazás cache törlése.

    eduba tanácsa:
    • Menu -> Settings -> Applications -> Manage Applications
    • menü gomb - “Filter: All”
    • keresd meg a "Calendar Storage" és "Calendar" alkalmazásokat és mindkettőben töröld az adatokat.
    • végül indítsd újra a telefont!

    "Ha megnyitom a galériát, akkor utána a proci teljesen kiakad és úgy tűnik, hogy a memóriakártya miatt csinálja. Mit tegyek?"
    Edge tanácsa: “SD kártyát kellene szkenneltetni az android media process-el, ez a komponens felel az összes média típusú file adataiért. Ezt csak külső progival lehet megtenni, próbáljátok ki marketről az sdrescan progit, hátha ez helyrehozza.”

    "Szeretnék egyedi csengőhangot, értesítő hangot, ébresztőt beállítani, de csak az "unalmas" gyári hangok vannak...Meg lehet ezt oldani valahogy?"
    A GooglePlay-en jó pár alkalmazás található erre a célra, de talán a Zedge az, ami tényleg megfelelő, legfőképpen bő választékkal szolgál, úgyhogy ezt érdemes kipróbálni!

    De ha ezek közt sem találsz olyat, ami megfelelne az igényeidnek, esetleg van konkrét kiszemelt hangfájl, akkor azt a következő módon tudod beállítani: [link]

    "Honnan tudok leszedni iGO-t?"
    A Nav N GO androidos termékei (iGO My Way és a Motonav) külön nem vásárolhatóak meg, csak úgy lehet hozzájuk jutni, ha a gyártó a telefonhoz megveszi a licence-et, mint pl. a Samsung Galaxy Spica, vagy a Motorola XT720 esetén is történt. Nem hardveres korlátai vannak, hogy nem futhat a készüléken, hanem a cég üzletpolitikájából adódik, hogy Defyn használni nem legális, hiszen a Motorola nem adja hozzá. Ebből kifolyólag ebben a topikban az iGO beszerzésével kapcsolatos kérdések értelmüket vesztik, mivel wareznak számítanak, az pedig nem megengedett ezen a fórumon. Ne, azzal se próbálkozz, hogy hárombetűsnek hívod, meg kicsillagozod a nevét, mindenki tudja, hogy miről beszélsz, a moderátorok is...

    "Akkor milyen navigációt tudok használni?"
    Ha van mobilneted, akkor a gyárilag telepített Google Maps jó lehet egyszerűbb navigációra, de sajnos a hangos navigációja nálunk nem engedélyezett, és netről szedi le a térképet a program. Teljes értékű, netet nem igénylő megoldás pl. a Sygic Aura, ami 8e forint környékén beszerezhető, de ezen kívül is léteznek alternatívák (pl. NDrive, Navigon, CoPilot, de a Google a barátod...).

    "Hogyan tudom a QR kódot használni?"
    Kell hozzá egy kódolvasó, pl. Google Googles, vagy a Barcode Scanner, ami ingyenesen letölthető a GooglePlay-ről. A telefon kameráját használva értelmezi a kódot, és automatikusan a linkelt oldalra irányít.

    "Nem szeretném, hogy minden kép megjelenjen a galériában, mit csináljak?"
    Abban a könyvtárban, ahol az elrejteni kívánt képek vanna, hozz létre egy .nomedia nevű fájlt.

    "Milyen programokat ajánlotok?"
    A programok használata egyéntől függ, van aki csak 1-2 programot telepít, másoknak a gyári 1.3 GB hely is kevés. Néhányan megosztották a programjaikat a fórumban, mások listája elérhető az Appbrain oldalán.

    Hakkuuuh, tzl, rum-cajsz, ABE
    CoolBoy323 nagyon részletes írása

    Egyébként, ha alkalmazásokkal kapcsolatos kérdésetek van, azt célszerűbb ebben a topicban feltenni: ÚJ! Android alkalmazások, szoftver kibeszélő topic

    "A GooglePlay-en megvásároltam egy alkalmazást, de nem működik/akadozik(játék)/kompatibilitási hibát ír. Most mit csináljak?"
    Először is ne ess pánikba! Semmi okod nincs rá, jó esetben még aznap visszakapod a pénzed. Természetesen előbb jelezned kell a problémád a Google Support felé! Ehhez nem árt némi angol tudás, de tényleg nem sokra van szükség. Amire viszont egészen biztos, hogy szükséged lesz, az az "Order number"! Ezt a vásárlás után email-ben kapod meg. Ha elakadsz a levél megfogalmazásában, szólj nyugodtan, megpróbálunk segíteni (legalább 1 ember biztosan lesz, aki meg tudja fogalmazni) - egyébként meglepően gyorsan válaszolnak!
    Olyan is előfordulhat, hogy a webes felületen történő vásárláskor nem indul el a letöltés. Ilyenkor NE kattints rá újra a letöltés gombra, inkább légy türelmes! Ugyanis ilyenkor - a tapasztalatok szerint - újra leveszik a pénzt a számládról. Érdemes inkább a telefonon is elindítani a Play-t, esetleg megkeresni azt az alkalmazást, amit megvásároltunk, ekkor jó eséllyel elindul a letöltés. Ha duplán vonták le az árát, akkor sincs baj, a Support felé történő jelzés után akár percek alatt vissza is kerül a pénz a számládra.

    =================================================

    Rootolás, módosítások, rom csere

    "Mi is az a rootolás!?" - avagy, mire jó és mik a veszélyei?

    Ezzel az eljárással rendszergazdai jogokat szerzünk a telefonon, azaz hozzáférünk az eddig számunkra nem elérhető rendszerfájlokhoz is! Tehát a "gyárilag" elszigetelt, rendszer működéséhez szükséges fájlokat is tudjuk törölni, másolni, felülírni, vagy épp jogosultságaikat szerkeszteni. Sokaknak ez túlontúl nagy felelősség! Oka van annak, hogy nem alapból rootoltan kapjuk kézhez a telefont! (Senki ne értse félre, nyilván nem csupán ez az egy oka van, de...) Gondoljuk csak át! Bármibe belepiszkálhatunk és ez nem feltétlenül csak jót von maga után. Ha hozzá-nem-értő fejjel kezdünk el ezek közt bóklászni, könnyen taccsra vághatjuk a rendszert, rosszabb esetben magát a telefont is! A zárt bootloader miatt a Defy+ talán kicsit nagyobb biztonságban van tőlünk...(de nem vennék rá mérget!)

    Ezért tehát rettentően lényeges, hogy csakis akkor vágjon bele az ember bármilyen módosításba, ha tudja, mit csinál!

    Ebben segítenek a leírások, melyeket igyekeztem most egy helyre, egy hozzászólásba összegyűjteni!

    "Értem a kockázatokat..de akkor mégis, miért rootoljam a telefonomat?"

    • rootolás után nyílik meg előtted igazán az Android világa!
    • CWM-ből "nandroid" mentés készíthető, mely a teljes rendszer mentését jelenti. (nem azonos pl.: egy TitatiumBackup-os mentéssel) Ha elrontasz valamit telepítés vagy használat közben, 10 perc alatt visszapakolhatod a legutolsó mentésedet (és folytathatod tovább a mókolgatást) és használhatod tovább a telefont.
    • sok program kér root jogosultságot, viszonylag hamar bele fogsz futni Te is egy ilyen programba.
    • a lentebb említett romok bármelyikét felteheted, cserélgetheted, kísérletezgethetsz, ezzel is jobban kihasználva a telefonban rejlő lehetőségeket
    • módosíthatod a CPU órajelét (OC vagy DC), illetve a Vsel értékeket

    "Rendben...de mégis, hogyan csináljam mindezt?"
    Kövesd szabof1 leírásaiban található utasításokat! Gyönyörűen le van írva minden a rootolástól kezdve, a CM romok telepítésének menetén át, egészen a szevizelés előtti (nyom eltakarítás) teendőkig: szabof1 - "Legfontosabb Motorola Defy/Defy+ telepítési leírásaim"

    Rootolás után két dolgot tehetsz (mármint, ha a gyári vonalon akarsz maradni)

    (A.) Fent hagyod a gyári rootolt rendszert és azt próbálod testreszabni, kihozni belőle a maximumot, mint például:

    Gyári alkalmazások fagyasztása/törlése
    Fagyaszthatsz/törölhetsz pár felesleges gyári alkalmazást a TitaniumBackup segítségével.
    Itt egy lista, azokról az alkalmazásokról, melyek hiánya nem fog fájni a rendszernek: Fagyasztható/törölhető alkalmazások (én először a fagyasztást javaslom. majd ha utána nincs baj, törölni is lehet - fagyasztani csak a PRO tud)

    CPU órajel és Vsel értékek módosítása
    A CWM-ben tudod módosítani a CPU frekvenciákat, fel (OC) vagy le (DC)...Ez rajtad múlik. Nyílván, ha lefele módosítod (például a sima Defy órajeléhez igazodva, mely 800Mhz-en ketyeg) akkor azzal plusz akkuidőt nyerhetsz. Ugyanezt a célt szolgálja a Vsel értékek módosítása (lefele szokás), ezt nevezzük "alulfeszelésnek". Tehát akkor a leírás: CPU piszkálás - a fentebb is említett értékek, táblázatba gyűjtve: [link] - Ha esetleg fagyogat vagy újraindul a telefon, érdemes mindenhol 1-el vagy inkább 2-vel emelni a Vsel értékeken, majd apránként csökkenteni, egyesével. (én a minimum+2 elvet vallom)

    720p + panorama mod
    CWM-ből telepíthető: 720p+panorama - nekünk a "+"-os kell!

    Quickpanel Defy+ 2.3.6 by nfcfx
    Quickpanel Defy+ 2.3.6 - nfcx fórumtárs által kreált "Quickpanel" nevezetű okosság, mellyel a statusbar-ból kapcsolgathatjuk a főbb funkciókat (Wifi, GPS, Bluetooth, stb..) - csak 2.3.6 alá pakolható fel!

    UOT (Ultimata Online Theme)
    Aki kellően higgadt, türelmes hozzá, próbálkozhat önállóan összeállítani témákat: Ultimate Online Theme Kitchen - itt lehet mod-olni kedvetekre!

    (B.) Felteszel egy főzött romot! - Egyébként viszonylag hamar (vagy inkább rögtön!) eljut mindenki idáig a rootolás után...mivel egy főzött romban alapból benne vannak a plusz dolgok, ráadásul még működnek is!

    =================================================

    Nos! Lássuk, milyen romok érhetőek el DefyPlus-ra!

    Gyári rom alapú, módosított romok

    Motorola Defy+ GB_2.3.6_Api29_mod - FIGYELEM! Ez egy ún. "nandroid" mentés, amit a kártyára másolás után CWM-ből kell felpakolni (Restore)! Kövesd a bejegyzés alján található utasításokat!

    MS2Ginger 4.0 - 720p + panorama mod, magyarítás, és egyéb nyalánkságok.

    Nothing But Speed - Goose-T fórumtárs által módosított, MS2Ginger alapú rom.

    GingerSpeed - ugyancsak egy módosított, MS2Ginger alapú rom.

    CyanogenMod alapú romok(nem hivatalos, módosított)

    Quarx2k - a DefyPlus-ra elérhető (unofficial!) CM7, CM9 és CMX romok módosított változatai zömmel Quarx munkáin alapszanak, persze ettől függetlenül bátran ki lehet próbálni más fejlesztő munkáit is!
    Manapság már kizárólag CMX romokat fejleszt, mellesleg hihetetlen tempóban!
    (alternatív elérési út Quarx cuccaihoz: [link] illetve [link] - ugyanis olykor annyian töltik tőle a cuccokat, hogy megbénul a szerver, de valamelyik mindig elérhető)

    FuZZ_ - a bal oldali menüből a jodanplus sort kell kiválasztani, ez a Defy+ "álneve".
    Ma már csak ő foglalkozik CM7 fejlesztéssel, és ezen jó szokásának itt Defy+ körökben sokan nagyon örülünk! Észrevette, hogy ezen a vonalon lehet összehozni a legstabilabb build-eket, hiszen az összes többi rom ugyanígy GB alapú…tehát akárhogy is nézzük, nem lesznek olyan stabilak, mint a CM7. Szóval, ha valakinek a stabilitás fontos tényező, valószínűleg legalább a CM7-ig vissza fog ballagni. De sokan a gyári rendszerre is visszatértek már.

    Epsylon3 - CM7 és CM9 vonalon van/volt jelen. Egyébként a sima Defy táborban régi motorosnak számít! A korábbi release-ekben sok volt a bug, illetve külön battery fix kell hozzájuk (lásd lentebb), ezért talán kevesebben használták/használják. szvsz

    Fast Edition Black 1.2 - ez még egy HWA nélkül, CM9 alapú rom. Pozitívum, hogy már ez is alapból tartalmazza a V6 Supercharger script-et, és még pár okosságot, melyeket utólag szokott felpakolni az ember (már ha feltudja...)

    Fast Edition Black 2.0 FINAL - ebben a verzióban már van HWA is.

    White Rabbit 1.6 Plus - AROMA Installer segítségével "bolondbiztossá" van téve a telepítés.
    Az alapsztori annyi, hogy a fejlesztő srác megunta a CM vonal "egyhangúságát" (?) és kicsit fel akarta dobni a MIUI romok jó tulajdonságaival. (CM7 alapú romról van szó) - a "MIUI érzés" csupán a GO Launcher-el jön elő (AROMA Installer-ből telepített, nem a GooglePlay-ről letöltött)...de nem ez az igazi.

    Jelly Belly CMX - [link]

    JellyBeanCannon - [link]

    MIUI romok

    Ezek a romok is CM alapúak, de teljesen más vonalat képviselnek! Nem túlzás azt mondani, hogy egy teljesen újragondolt, átdolgozott kezelőfelületről van szó. Ami még érdekesebbé teszi, az a nagyfokú vizuális testreszabhatóság! Több száz (vagy inkább ezer) MIUI téma közül válogathatsz, ráadásul ezeket úgy kombinálod, ahogy Neked tetszik! Háttérkép, zárképernyő, állapotsáv, menü, betűtípus, ikonok, stb…ezek mind mind szabadon variálhatóak. Akár saját témádat is elkészítheted, megoszthatod! Emellett egy abszolúte megbízható romról beszélünk, meggyőző teljesítménnyel, gördülékeny felülettel.

    A hivatalos MIUI v4 DefyPlus-ra - Ne tévesszen meg senkit sem a sok kínai krikszkraksz, ez a hivatalos MIUI oldal!

    WajkIUI (avagy WIUI) - egy MIUI vonalon mozgó magyar fejlesztő srác, Wajk munkái. A jelenleg elérhető legfrissebb Stable! (stabil) verzió: 2.5.27. (FONTOS! Csak a kernelnek megfelelő romokat tegyük fel! Tehát jelen esetben a GB + verziót válasszuk!)
    Illetve ugyanitt találjátok a WIUI v4 nevű romot (ismét a GB+ verziót kell választanunk). Ez már CMX alapú.

    JIUI v4 GB+ - ugyancsak egy CMX alapú rom, de ez még egy elég bugos a changelog alapján…Aki vállalkozó kedvében van, nyugodtan próbálkozhat!

    Paranoid Android 2.10 for Defy and Defy Plus - CMX alapú rom, melynek érdekessége, hogy egy ún. "tabletUI mod"-ot tartalmaz. DefyPlus-on, a kijelző méretéből adódóan nem valószínű, hogy bárkinél is komolyabb sikert fog aratni, viszont mint érdekesség, az ínyenceknek amolyan kötelező darab!

    =================================================

    A választott rom telepítése

    "Akkor most már van egy rakás rom, ami közül válogathatok...Ez mind szép és jó, de fogalmam sincs, hogy mit kezdjek a letöltött fájlokkal!?" - Semmi gond! Emlékszel még? Csak kövesd szabof1 telepítés menetére vonatkozó írásait: szabof1 - "Legfontosabb Motorola Defy/Defy+ telepítési leírásaim"

    Google Apps (GAPPS)
    Bár ezt szabof1 leírásai is tartalmazzák, de minden CM rom telepítésével egy időben telepítened kell egy, a romhoz tartozó (CM7-hez GB, CM9-hez ICS, CMX-hez JB) gapps-ot.
    Itt találsz egy gyűjteményt az eddig megjelent gapps-okról: GAPPS illetve talán itt szebben látszik: GAPPS - lehet szemezgetni.

    V6 Supercharger
    Ez egy régebbi leírás a V6 Supercharger telepítéséhez alias3t jóvoltából: V6 Supercharger - (FIGYELEM! CM esetén TILOS telepíteni a busy box-ot, mivel a rom már alapból tartalmazza)
    CM9-et használók részére van egy teszt verzió, melynél már nem kell külön szerkesztgetni a service.jar-t. A script automatikusan feltölti, módosítja, majd letölti a módosított fájlt (állítólag működik): V6_SuperCharger_for_Android-Update9_RC11_Test_4 - talán működik CMX esetén is.

    DroidX CPU Governors and SIO Kernel Scheduler V2.2
    A CPU húzáson túl ennek segítségével tudod tuningolni a teljesítményt, valamint ezzel egy időben a fogyasztást is redukálni: DroidX CPU Governors and SIO Kernel Scheduler V2.2 - ezt is CWM-ből kell telepíteni, majd a CM menü "Performance/Teljesítmény" részénél ki kell választani a Neked tetsző v2-es governor valamelyikét (BoostedASSv2 vagy SmartASSv2)

    Battery fix
    Battery fix - ez elvileg a frissebb Epsylon3 romoknál is szükséges, CM9-re is kell! (a fájlnév ne zavarjon)

    =================================================

    Ha nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy szeretnénk...

    "Huuuha!!...Valami nagyon nem jól sült el...kattog/ketyeg/füstöl/nyávog/ugat a telefonom! Az is lehet, hogy szervizes probléma...Mit tegyek?" - Ejnye, de feledékeny vagy...Ismételten csupán annyi a teendőd, hogy követed szabof1 leírását! "Szervíz előtti teendők" - egyébként ha nem vagy benne biztos, hogy mi is történik épp a telefonoddal, akkor nyugodtan kérdezz! nem biztos, hogy egyből a szervizbe kell rohanni vele!

    "Nem sikerül a visszaállítás a korábban elmentett nandroid backup-ból. Mi lehet a baj?"
    Valószínűleg átnevezted a nandroid mappát vagy egyéb babrálás következtében (egyik helyről a másikra másolás közben) megsérült egy fájl, nem stimmelnek az aláírások, stb…ilyenkor egy kellemes „MD5 mismatch error” üzenetet kapunk. A megoldás erre a problémára meglepően egyszerű, és egész pontosan itt található: [link]

    =================================================

    FONTOS! Az itt felsorolt módosításokat mindenki CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE végezze el!

    Kellemes mókolgatást kívánunk Mindenkinek!

    =================================================

    Ajánlott oldalak

    Motorola DEFY+ - a szükséges plusz - TESZT
    Motorola Defy+ - a családtag - BLOG

    =================================================

    Forrás: részben a Motorola Defy fórumból történő másolások. - Köszönjük

    Szerzők:
    ABE
    rum-cajsz
    tzl
    szabof1
    defymoto
    Dark Archon
    bepken

    Köszönet Zsolt_72, trickymoon és DoItYourself kollégáknak és persze minden kedves kollégának, aki hozzájárult ezen iromány létrejöttéhez!

    Utolsó módosítás: 2012.09.13.

    A tévedés joga fenntartva

    [ Módosította: #65675776 ]

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • tjb007

    nagyúr

    A processzor nem lett kidobva, ugyanaz maradt (mivel az OMAP 3610 és a 3620 is gyakorlatilag egy 3630) csak meg lett emelve az órajel, a GPU meg nem SGX540 hanem 530, 540 csak az OMAP 4 -es szériájában van.

  • Rusi

    senior tag

    válasz Blyan #1 üzenetére

    Azért, mert a sablonomban alapból Tetszett van és nem írtam át, de már javítottam, köszi. :)

    tjb007

    A grafikus chipet is javítottam, elírtam.

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • spawn21

    veterán

    azért jó volna tudni, hogy most Ő mennyire strapabíró. :B

    De a cikk király.

    iPhone 13p

  • rep3at

    őstag

    Azért ez sem így van: "utóbbi 7,2 Mbit fel- és 2 Mbit letöltési sebességgel."

    Forward thinking. كرر

  • l!nk87

    aktív tag

    Nem lesz videó a menüről, a telefonról ?

    És mikorra várható a régen beharangozott strapateszt ?

  • HUNNIA1920

    őstag

    "A régi processzort kidobták, helyére egy új, 1 GHz-es, TI OMAP3620-as chip került."

    Mondhatni, hogy maradt a régi. Pláne, hogy a "régit" is sokan 1300 - 1400MHz - en használják, így ez a "fejlesztés" semmisnek tekinthető, ahogy az "új" Android is (egy ideje már 2.3.7 is van). Szerintem a Defy - n nem 2.1 volt, hanem 2.2. :U

    Ezt a telefont kiadni tökéletesen felesleges volt. :K

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

  • Carbonado11

    tag

    Karácsonyra pont megfelelő lesz az ára is.Majd kokettálok az angyalkákkal,h intézzenek nekem egy ilyet...

    Redmi Note 8

  • forintuser

    őstag

    Na akkor ideje nekiállni a főzőcskének..... :))

    Holnapkészítést vállalok.

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    Nekem tetszik. :K

    (#8) HUNNIA1920: A régi az egy Cortex A8 TI OMAP 3610, 800MHz-n, ehhez képest kidobták a régit, mert kicserélték.. Tuningolni meg lehet, de nem mindenki cserél kernelt azért, hogy tuningoljon.. Meg néha nem feltétlen gyorsít a tuning, de ez már máskérdés... Van 2.3.7, és? Gyári? Jelenleg nem, hanem CM, majd valszeg lesz gyári frissítés is.. Főzött romokkal sztem felesleg vagdalózni...

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • adamssss

    veterán

    Én azért megvárnám a RAZR-t... :K

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • fateless

    veterán

    Volt Defy-om egy ideig, amit nagyon szerettem, főként a mérete miatt, mert képesek voltak egy 3,7"-os kijelzőt egy 107mm-es külsőbe csomagolni, de nem volt annyira megfelelő a sebessége - noha nem volt rossz.
    Után a jött - mellékvágányokkal - a Nexus, ami jó volt, de nagy.
    Vártam a Defy+ megjelenésére, de végül feladtam és lett egy Neo, de ha az ár kicsit még csökken, "visszatérek" a Motohoz.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • tjb007

    nagyúr

    válasz hackeeeee #11 üzenetére

    Az a poén az egészben, hogy a 3610 -ben nincs GPU, szóval az nem lehetett benne (tudom, hogy kb. mindenhol ezt írták).
    Gyakorlatilag ez előzőben is egy 3630 volt, azt húzták egy kicsit feljebb.

    [ Szerkesztve ]

  • Rusi

    senior tag

    válasz rep3at #6 üzenetére

    Már miért is ne lenne így? Csak mert a Motorola hivatalos oldalán is ez szerepel, ezen nem változtattak az elődhöz képest.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz tjb007 #14 üzenetére

    Jahogyúgy.

    Én nem tudom, itt ugye írva vagyon, hogy van grafikus chip.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • defter

    csendes tag

    válasz Rusi #15 üzenetére

    szia Rusi!

    a fizikai kialakítás változott picit? pl. a korábbi Defy-nál a gombok kicsit "lötyögtek". Ez most is így van? Illetve az USB-t és a jack dugót fedő borítás változott bármit?

  • Tomi_Sci

    őstag

    válasz hackeeeee #11 üzenetére

    A "régi" processzor egy OMAP 3630 volt, kezdetben 800 MHz-en, de ha jól emlékszem 2.2 frissítés után már 1000-en ment. (ebben nem vagyok biztos, mert kb. 3 percet használtam, rég volt). Gondolom az új proci is ugyanaz, csak a Motorola megint kínlódik az elnevezésekkel :U
    Tuninghoz nem kell kernelt cserélni.

    A Defy+ gyakorlatilag egy Defy erősebb akkuval. A fejlődés abban nyilvánul meg, hogy mindegyik Defy+ piros lencsés lesz (nem kell mókolni a kamerával), és újabb romot kapott, ami szintén örömteli a Defy tulajoknak, hiszen simán lehet feltenni a szoftot a korábbi modellre.

    tjb007: Ha azt nézzük, nem feljebb húzták, hanem a Defy volt visszafogva, hogy ne veszélyeztesse a Milestone-t. ;] Kötekedés off

    [ Szerkesztve ]

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

  • Rusi

    senior tag

    válasz defter #17 üzenetére

    Különösebb lötyögés nincs, egy kissé kemény is a nyomáspontjuk (ez inkább a hangerőnél zavaróbb, de egy kemény telefonnak a gombjai is legyenek kemények :D ), de emiatt véletlenül szinte kizárt, hogy megnyomod.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • ThorsHUN

    őstag

    Nah ott az "aktiv" telefon ami nem merul le egy egy oras kocogas alatt... Jo persze tulzas, de az SE nagyon elbacta ezt a reszt. A moto meg jol tette, hogy uj akksit adott hozza...
    Jo lenne tudni, hogy az uj akkumulator a regi keszulekkel hasznalhato e? Ha igen akkor nem tul sok a valtozas.
    /OFF
    tisztara iphone 4 vs 4s:D Persze nem, ott tobb volt a modositas:)

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Tomi_Sci #18 üzenetére

    Tiszta nVIDIA, és AMD feeling.. Eladják ugyan azt, csak átnevezik? Mondjuk ha ez tényleg így van, akkor nem meglepő, valahogy el kő adni minden. :)

    Na igen, csak hardveresen el fogja bírni mostmár a videót? Mert azért ahogy hallottam, hd-s kamerával azért már meg meg fogta a defy-t pl. a videózás.

    Véleményem szubjektív...

  • Mylow

    csendes tag

    Engem csupán egy-két dolog érdekelne:

    1.) Ebben is jelentkezik a - szinte széria - hiba a wifi-vel (folyamatosan ledobál)
    2.) Melyik a jobb (nem találtam rá sehol egyértelmű leírást): Ez az OMAP 3620-as ezzel a GPU-val, vagy az MSM8255 (Snapdragon) Adreno 205-tel?

    Ugyanis a Defy+ és az Xperia Ray között vacillálok. Elvileg a Ray kijelzője sokkal szebb (egyszer összemértem a sima Defy-t egy Neo-val, és betekintési szögben sokat vert a Neo rá. Meg úgy általában a többi telefon is)

    Ti mit javasoltok?

  • sheep

    addikt

    a tesztvideo csak nekem nem megy?
    egyébként az előző defy-t a kifejezetten rossz kamera miatt adtam el, ez tényleg szebb képeket csinál, legalábbis úgy tűnik

    MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

  • rep3at

    őstag

    válasz Rusi #15 üzenetére

    Így is van csak fordítva: 3G : HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
    Tehát nem "utóbbi 7,2 Mbit fel- és 2 Mbit letöltési sebességgel." , hanem utóbbi 7,2 Mbit le- és 2 Mbit feltöltési sebességgel."

    Forward thinking. كرر

  • zsirfecske

    addikt

    válasz Tomi_Sci #18 üzenetére

    jó, de mikor tudunk végre venni ebből az erősebb akkuból sima defy-hoz? hehe

  • szezso15

    addikt

    Na, ezt vártam, köszönet a tesztért! :R
    Jézuskát befűtöm karácsonyra, tegye ezt a fa alá...:D

    Rusi!

    Esetleg egy videó nem lesz a manüről/telefonról/sebességről? :B
    A másik, hogy nem tudtok véletlenül valamit arról, hogy ez a telefon megkapja-e majd az Ice Cream Sandwich-et?

    Tudom, hogy a support nem a Moto erőssége, de hátha...:)

    *Hajrá Loki!* i15+

  • Rusi

    senior tag

    válasz rep3at #24 üzenetére

    Jaa, így már stimmel, máris javítom. :B

    Javítottam a kameravideó linkjét is, illetve azt is elárulom, hogy az új akku nem nagyobb a réginél, a két készülék ilyen szempontból (is) teljesen azonos.

    ICS támogatásra nem igazán tennék esküt, bár elvben szerintem simán tudná futtatni, de egyelőre örüljünk annak, hogy a DROID RAZR-ra már előjelezték a frissítés érkezését.

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • amanoba

    őstag

    válasz Rusi #15 üzenetére

    fel van cserélve a fel és letöltés.

    mod: megelőztek.

    a nagyobb, de méretre ugyanakkora akkunak pedig örülünk! :K

    [ Szerkesztve ]

    Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

  • _seth_

    veterán

    Az akkumulátor belefér a régi defy-be? Gondolom igen, akkor pedig egyet venni is fogok :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • szezso15

    addikt

    válasz Rusi #27 üzenetére

    Köszönöm a választ, akkor az ICS valószínűleg a CyanogenMod csapatára marad! :R

    *Hajrá Loki!* i15+

  • HUNNIA1920

    őstag

    válasz hackeeeee #11 üzenetére

    Én ezt értem, de azt mond meg, hogy ez nekünk miért jó? Mert ahogy a Motorola, úgy te is megmagyarázod, hogy milyen jó is az, hogy OMAP 3610 helyett OMAP 3620 - as van benne, ami gyakorlatilag semmi javulást nem hoz. Tudom, hogy kell a reklám, amivel el lehet vakítani a "parasztot", de egy ilyen telefont max. az veszi meg, aki vagy nem ismeri az elődjét vagy nem igazán ért az okos telefonokhoz, kvázi annak ilyet felesleges vennie. Mert aki kicsit is képben van, az szerintem nem fog ilyet venni. Bár tudom, hogy vannak olyanok, akikre lehet azzal hatni, hogy a "régi" az már sz*r, az új az meg milyen szuper.

    Sajnos azért került szóba a főzött ROM, mert a Moto b***ik kiadni a Defy - re újabb ROM - ot. A ROM kiadásból pénzt nem lehet beszedni, új telefon kiadásával viszont igen. :C

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

  • kolosanyi

    veterán

    Most az a divat, hogy alig változtatnak a gyártók? Nem rossz, csak érdekes.

  • opeter87

    senior tag

    Érdekes SE Arc S, SE neo V most meg ez a Motorola Defy+
    Én ezt nem értem :F
    Minek? Tudom előttem is írták a supportból nincs bevétel, de akkor sem szimpatikus!
    Bár régebben a Nokia ugyanezt csinálta 6310 -> 6310i (csak egy példa a sok közül)

    Egy nagy dícséret az akku miatt a Motorolának :R

  • 4trASS

    csendes tag

    Én sem látom sok értelmét a DEFY+ verziónak. Van pár dolog ami idegesít a sim a DEFY-ban, pl. a szar fényképező, meg, hogy nem lehet fizikai gombbal fotózni, néha lefagyogat, vagy nagyon belassul stb. Viszont ez gondolom azt jelenti, hogy 2.3-ról ne is álmodjanak a jelenlegi DEFY tulajok, bár nagyon nem is reméltem. Semmi értelme nincs lecserélni, persze biztos venni fogják ezt is...

  • Mylow

    csendes tag

    Melyik a jobb (nem találtam rá sehol egyértelmű leírást): Ez az OMAP 3620-as ezzel a GPU-val, vagy az MSM8255 (Snapdragon) Adreno 205-tel?

    Ugyanis a Defy+ és az Xperia Ray között vacillálok. Elvileg a Ray kijelzője sokkal szebb (egyszer összemértem a sima Defy-t egy Neo-val, és betekintési szögben sokat vert a Neo rá. Meg úgy általában a többi telefon is)

    Ti mit javasoltok?

  • b4zsi-

    őstag

    Hát erre vártam! :) Ugyancsak jó telefon mint a sima Defy. Gondolkodom melyiket vegyem. Most lehet csökkeni fog a sima Defy ára a T-nél mert már a Defy+-t akarják árulni akkor valszínűleg csak a simát fogom venni azt később beledobok egy +-os akksit :)

    Mylow

    tjb007:2. Furának tűnhet de az utóbbi.(MSM8255 (Snapdragon) Adreno 205-tel)

    Már meglett válaszolva

    [ Szerkesztve ]

  • tjb007

    nagyúr

    válasz b4zsi- #41 üzenetére

    A sima Defy ára biztosan nem fog csökkenni, a Defy+ -ra meg még várni kell egy keveset (csak akkor lesz ha már a Defy raktárkészlet kiapadt de legkorábban is csak november-decemberben).

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz HUNNIA1920 #32 üzenetére

    Mennyi készülékre fel lehetne tenni ezt a kérdést, hogy "ez nekünk miért jó..." :)

    Véleményem szubjektív...

  • flexxx2

    őstag

    válasz natë #34 üzenetére

    Vagyis akkor a régi is tudja 800mhzen azt amit a defy+, 720p video készítés és jó képek?

  • Mylow

    csendes tag

    válasz b4zsi- #41 üzenetére

    Köszönöm.

    És ennek tudatában Xperia Ray vagy Motorola Defy+? Beleértve kijelzőminőséget, esetleg az xperia jobb támogatottságát a motoroláéhoz viszonyítva...

  • Tomi_Sci

    őstag

    válasz flexxx2 #44 üzenetére

    Ha piros lencsés Defy-t veszel, és esetleg felteszel egy Defy+ romot, akkor igen, gyakorlatilag kapsz egy +-t. (kivéve akku)

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

  • flexxx2

    őstag

    válasz Tomi_Sci #46 üzenetére

    A régi defyból 2 lencsés verzió létezik? Vagyis mindenképp meg kell nézni vásárlásnál?

  • Pantal

    senior tag

    Nem értem a sok fanyalgót, ez nem jó, az nem jó, de gondoljatok bele, itt egy egész jó, strapát bíró telefon, amire azért azt sem mondhatjuk rá, hogy középmezőnybe való hardvere van, mert azért egy 1ghz-es proci grafikus gyorsítóval nem rossz, főleg ha a Motorola jól optimalizált, márpedig szerintem ők tudnak. Végre itt egy telefon, aminek a kijelzője a többségnek pont megfelel, nem túl nagy, de nem is kicsi. Az aksija is jó, arra se lehet panasz, és valószínűleg (így, vagy úgy) lesz rá ICS is, ami a grafikus gyorsítónak hála biztosan jól fog futni rajta. És az árával sincsenek elszállva, 75ezer Ft nyitóárnak szerintem jó!

  • AMD Power

    titán

    válasz Mylow #45 üzenetére

    jobb támogatottságát a motoroláéhoz viszonyítva...

    Nálunk Mo-n igen.

Új hozzászólás Aktív témák