Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz edward2 #7 üzenetére

    1: hagyományos filmek több fővel való nézésére értelemszerűen a normál tévé a jobb
    2: viszont egyedül baromi jól el lehet mozizni vr-ban egy moziteremben irdatlan nagy képpel előtted
    3: új lehetőségek nyílnak a filmkészítők előtt is, lévén vr-ban ugye körbe is tudsz nézni. Persze nem most fogsz ilyen blockbusterekbe futni, de láttam már elég király vr horror jelenetet, ahol te magad dönthetted el hogy a két szereplő párbeszéde közben a beszélőt nézed vagy épp a másik reakcióját rá, illetve amikor a hátad mögött csörömpölést hallasz és a két szereplő mögéd néz, te is így tehetsz. Ezt pedig értelemszerűen egy 1000, sőt egy 10 000 dolláros tévé sem fogja tudni utánozni.

    Szóval a tévé az eddigi hagyományos médiafogyasztáshoz igen, jobb. A vr nem is a hagyományos területeken hozza igazán az előnyeit, annak ellenére hogy azért van egy pár ott is.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • sagit

    addikt

    válasz edward2 #7 üzenetére

    Én 110"-t vetitek otthon, mégis egy s7+gear vr kombon mozibb feeling van (ha ki küldöd a hangot)

    A jelenlegi generációt viszont szerintem simán ki lehet hagyni a felbontas miatt, és abban is igazad van hogy ez csak egyedül frankó

    Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

  • Menthirist

    veterán

    válasz edward2 #10 üzenetére

    A film MOST az. Régen amikor még új volt a film mint fogalom, akkor ugye színházi előadásokat akartak egy az egyben visszaadni vele, abból nőtt ki, változott azzá, ami most. Ez nem jelenti azt hogy ne fejlődhetne, változhatna tovább. Amit a rendező megálmodott? A rendezők régebben más keretek között álmodtak, most megint másban, és a jövőben megint másban fognak. "Lehetőség van a néző köré helyezni a filmet, lássuk mit tudunk abból kihozni", gondolhatja pár rendező. Ha jól tudom pl Spielberg is, illetve aktívan érdeklődik többek között a Pixar is. Persze máshogy kell benne történetet mesélni, nem készen kapja a felhasználó, hanem neked kell elérni hogy arra nézzen amerre te akarod, de a figyelem mozgatására már évszázadok óta (festészet) megfelelő módszerek vannak, amikből ki lehet indulni. Megint csak, mást kapsz mint a mostani filmek esetében. Nem előre beállított nézőpontokat, viszont lehetőséget hogy igazi mélységet, nagyságot, monumentalitást kapj, illetve egészen különleges érzés amikor VR-ban néz a szemedbe egy szereplő. Nem azt érzed hogy feléd néz, hanem hogy rád.

    Mindig lehet mondogatni hogy "olyan mint a 3d, olyan mint a 3d, olyan mint a 3d"... De nem válik igazzá. Nem olyan, ott csak némi sávos (3-4 szintű max) mélységet adtak a filmnek, de az minden egyéb téren maradt ugyanaz. Ugyanaz a nézőpont, ugyanaz a keretek, ugyanazok a keretek. Az viszont egész más kérdés hogy a készítők mit hoznak ki a lehetőségekből. Mert értelemszerűen ha egy filmes 1:1-ben átlagos filmet akar átültetni vr-ba, az nem fog működni. Nem fog hozzá adni semmit. Minden ilyen átállás (mint anno a filmek esetében is volt), azzal kezdődik hogy az emberek jelentős része ugyanazt akarja átportolni ugyanúgy ahogy az elmúlt x tucat évben volt. Eleinte relatíve kevés azoknak a száma, akik mernek tényleg kísérletezni, mernek újítani. Aztán nő a számuk, végül megváltoztathatják a teljes addigi irányvonalat. Így lett a a kezdeti színházból először felvett színházi műsor, majd chaplin féle történetmesélés, mára pedig pl Cuarón féle vágás nélküli hosszú jelenetekkel tarkított Children of Men.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • menpee

    aktív tag

    válasz edward2 #7 üzenetére

    - Ha tényleg a nagyképernyős mozizás lenne a lételemed, már régen projektoroznál. 50"-os tévé kb. zsebkendőnek néz ki munkatársamnál, mikor látogatóba megyek.
    - Hátul a fejpánt van, oda dőlsz benne, ahova akarsz.
    - Nekem nem szokott vizuális megerősítés kelleni a kanál pozíciójáról, hogy az orrom helyett a számba találjak vele. Lehet, hogy titkos szuperképességem van? Villával is próbáltam már, működött.
    - Egy ember víz nélkül napokig kibírja. Vagy odakészítem magam mellé. Ha műanyag palackban van, akkor még a kiborítás és eltörésveszély sem játszik.
    - Gondolom fejhallgatód sincs, mert ha el kell ugranod valamiért gyorsan, akkor azt is le kell venni, utána meg visszatenni. Sőt, sapka se, mert azt meg otthon veszed le.
    - Neked lehet, hogy túl bonyolult, ebbe nem tudok belekötni.
    - 600$-ért (ami 750€ inkább a környéken) pedig vehetsz egyszemélyes telefont, egy szarabb egyszemélyes órát, egyszemélyes snowboardot, egyszemélyes fejhallgatót, egyszemélyes biciklit és még sorolhatnám.

    ,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

  • ALBY

    senior tag

    válasz edward2 #7 üzenetére

    Nem helyette, hanem mellette!
    Nem beszélt senki a TV-k leváltásáról, ez egy másik technológia, és egy plusz lehetőség.

    Attól hogy valakinek van autója még vehet bicajt is. Valaki csak bicajt vesz, valaki meg csak autót.

    Ha te nem akarsz élni vele, nem veszel. Ha te tévét akarsz venni az is pont jó, te döntesz (többnyire).

    Ha én szeretnék emésztőgödörásás közben mozizni, akkor meg ez lehet egy megoldás,
    tökmindegy van-e otthon amúgy tévém.

    Egyékként olyan helyzetekre akartam célozni, amikor egy rendes és nagy tévét nem bírsz használni,
    mert nem fér a hálószobába sehová, vagy mert éjjel van,
    vagy mert például egy koliszobába sincs hová tenni tévét, egy sisakkal meg sokkal durvábban lehet kockulni ;)

    Színházba is az élethűbb, háromdésebb élményért járunk,
    ott szoktunk pudingot falni a műsor közben :D

    Továbbfejlődhet majd egyszer a VR annyira hogy értelmetlen legyen a TV (is), az már inkáb a kiterjesztett valóság témaköre nem csak VR. De ez még nem mostanában lesz.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák