Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edward2

    addikt

    válasz Menthirist #8 üzenetére

    3-as engem kifejezetten zavar. Véleményem szerint a film egy mozgó vászon amin nekem azt kell látnom amit a rendező odaálmodott. A 3D-s videókban is az idegesít, hogy van egy tered ami nem szolgál igazi célt de bevisz túl sok bonyolultságot ami úgy tűnik hoz 1-2x ideiglenes előnyt de ezt az 1-2 alkalmat régen vágással megmutatták a nézőnek.

    Aztán a nép majd megeszi. Olyan ez mint maga a 3D is. Az is behozott egy felesleges bonyolultságot. Legtöbbször pedig a film 99%hoz nem ad hozzá semmit max van 1-2 jelenet amikor a szereplő kinyúl a síkból. Azok is legtöbbször láthatóak, hogy csak azért lettek berakva amúgy semmi céljuk. Ennek eredményeként meg nézheted fél fényerőn a filmet mert kell az idióta szemüveg.

  • aginor

    addikt

    válasz Menthirist #8 üzenetére

    3: Első fele kivitelezhető és jó ötlet, de a hátam mögé nézek, már felvet pár kérdést: csak fejet, vagy testet is forgatok. Egy interaktív filmeben szükség lehet a kettő elkülönítésére és annak tisztázása, hogy van-e lehetőség mindkettőre (és ha igen, akkor hogyan) vagy mindig mindenhol csak a fej mozgásteréig terjednek ki a lehetőségeim, hogy tovább ne is soroljuk (pl.: szemmozgás).
    Én is látok rációt a technológiában, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy a mostani hullám nem elhamarkodott-e és, hogy nem fog megbukni.

    #11: "Nem előre beállított nézőpontokat, viszont lehetőséget hogy igazi mélységet, nagyságot, monumentalitást kapj, illetve egészen különleges érzés amikor VR-ban néz a szemedbe egy szereplő. Nem azt érzed hogy feléd néz, hanem hogy rád." - ne haragudj, de egy kicsit túlgondolod ezt a technikát, jelenleg teljes virtuális valóság élményt nem kapsz amit itt leírsz, mert hiányoznak hozzá alapvető elemek (szaglás, tapintás, hőmérséklet, stb.). A jelenleg rendelkezésre álló technológia csupán a vizuális megjelenítéssel tud operálni, és mint ilyen, messze nem elég szerintem az általad vázolt döbbenetre. Nem azt mondom, hogy látványban nem lehet/lesz lenyűgöző, de azért az ott vagyok benne érzést még mindig csak karcolgatni tudja.

    [ Szerkesztve ]

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák