Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Out

    addikt

    A sztereo 3D-t sem próbáltam még ki sosem, ezt sem fogom :P

    Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

  • arn

    félisten

    Becsben van egy kavezo, ott is lehet :)

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • ALBY

    senior tag

    Nem szeretem az efféle plazában parádézást, de ehhez most kellhet az ilyen lépés, próbálja ki aki kíváncsi, különben tényleg csak a levegőbe beszélés és maketing bullshitzápor lesz.

    Bugyuta dolgokon és a hardcore játékon kívül hangsúlyozni kéne más lehetőségeket is VR felhasználásra amit a szimpla lakossági user is hasznosnak pluszban.
    Egy két VR játékért sokan nem fognak bevásárolni a sisakból ÉS mellé építeni egy bivaly PC-t is,
    ám ha például bejön az is képbe hogy éjjel, TV nélkül de látványosan nézhetsz vele filmet is a hálószobádban, anélkül hogy felverné a Transformers a párod vagy a szomszédságot, az már újabb értékes érv lehet mellette.

    Nekem is volt szerencsém kipróbálni Oculus-t, azóta lehet egyáltalán beszélni bármiről.

    Szóval bambulják csak a népek a demópontokon,
    biztos baromi gáz lesz legtöbbször az egész srand, de ennek így lehet értelme, (szemben a pudingot meg parfümöt orrunk alá toló standokkal).

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • Eclips21

    őstag

    válasz Out #1 üzenetére

    ezt aztán fontos volt beírni

    fasza lehet egy ilyen hely én biztos elmennék párszor, ha tényleg minőségi fullos vga-val dolgoznak és nem spórolják el a grafikát se :D

  • Out

    addikt

    válasz Eclips21 #4 üzenetére

    Legalább annyira nem érdekel senkit, hogy én nem voltam és nem is leszek ilyen helyen, mint az, hogy Te elmennél párszor....

    Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

  • dzsóbácsi

    aktív tag

    válasz Out #1 üzenetére

    Ès ez ki a *******t kellene ,hogy érdekeljen?.. pfff...

  • edward2

    addikt

    válasz ALBY #3 üzenetére

    Míg én személy szerint mindig a nagy kijelzős mozizás mellett teszem le a voksom (55"+ minimum otthon) engem kifejezetten zavarna ha a kijelző a fejemre lenne csatolva. Mégis hogy dőlsz le így a kanapén? Hogy eszel közben? Hogy találod meg az üveg vizet? Vagy netán gyorsan elugrasz valamiért akkor le föl a sisak? Túl bonyolult. Arról nem beszélve, hogy $600+ért van egy eszközöd ami egyszemélyes, $1000ért meg vettem egy 55ös TV-t amit egy társaság tud használni.

  • Menthirist

    veterán

    válasz edward2 #7 üzenetére

    1: hagyományos filmek több fővel való nézésére értelemszerűen a normál tévé a jobb
    2: viszont egyedül baromi jól el lehet mozizni vr-ban egy moziteremben irdatlan nagy képpel előtted
    3: új lehetőségek nyílnak a filmkészítők előtt is, lévén vr-ban ugye körbe is tudsz nézni. Persze nem most fogsz ilyen blockbusterekbe futni, de láttam már elég király vr horror jelenetet, ahol te magad dönthetted el hogy a két szereplő párbeszéde közben a beszélőt nézed vagy épp a másik reakcióját rá, illetve amikor a hátad mögött csörömpölést hallasz és a két szereplő mögéd néz, te is így tehetsz. Ezt pedig értelemszerűen egy 1000, sőt egy 10 000 dolláros tévé sem fogja tudni utánozni.

    Szóval a tévé az eddigi hagyományos médiafogyasztáshoz igen, jobb. A vr nem is a hagyományos területeken hozza igazán az előnyeit, annak ellenére hogy azért van egy pár ott is.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • sagit

    addikt

    válasz edward2 #7 üzenetére

    Én 110"-t vetitek otthon, mégis egy s7+gear vr kombon mozibb feeling van (ha ki küldöd a hangot)

    A jelenlegi generációt viszont szerintem simán ki lehet hagyni a felbontas miatt, és abban is igazad van hogy ez csak egyedül frankó

    Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

  • edward2

    addikt

    válasz Menthirist #8 üzenetére

    3-as engem kifejezetten zavar. Véleményem szerint a film egy mozgó vászon amin nekem azt kell látnom amit a rendező odaálmodott. A 3D-s videókban is az idegesít, hogy van egy tered ami nem szolgál igazi célt de bevisz túl sok bonyolultságot ami úgy tűnik hoz 1-2x ideiglenes előnyt de ezt az 1-2 alkalmat régen vágással megmutatták a nézőnek.

    Aztán a nép majd megeszi. Olyan ez mint maga a 3D is. Az is behozott egy felesleges bonyolultságot. Legtöbbször pedig a film 99%hoz nem ad hozzá semmit max van 1-2 jelenet amikor a szereplő kinyúl a síkból. Azok is legtöbbször láthatóak, hogy csak azért lettek berakva amúgy semmi céljuk. Ennek eredményeként meg nézheted fél fényerőn a filmet mert kell az idióta szemüveg.

  • Menthirist

    veterán

    válasz edward2 #10 üzenetére

    A film MOST az. Régen amikor még új volt a film mint fogalom, akkor ugye színházi előadásokat akartak egy az egyben visszaadni vele, abból nőtt ki, változott azzá, ami most. Ez nem jelenti azt hogy ne fejlődhetne, változhatna tovább. Amit a rendező megálmodott? A rendezők régebben más keretek között álmodtak, most megint másban, és a jövőben megint másban fognak. "Lehetőség van a néző köré helyezni a filmet, lássuk mit tudunk abból kihozni", gondolhatja pár rendező. Ha jól tudom pl Spielberg is, illetve aktívan érdeklődik többek között a Pixar is. Persze máshogy kell benne történetet mesélni, nem készen kapja a felhasználó, hanem neked kell elérni hogy arra nézzen amerre te akarod, de a figyelem mozgatására már évszázadok óta (festészet) megfelelő módszerek vannak, amikből ki lehet indulni. Megint csak, mást kapsz mint a mostani filmek esetében. Nem előre beállított nézőpontokat, viszont lehetőséget hogy igazi mélységet, nagyságot, monumentalitást kapj, illetve egészen különleges érzés amikor VR-ban néz a szemedbe egy szereplő. Nem azt érzed hogy feléd néz, hanem hogy rád.

    Mindig lehet mondogatni hogy "olyan mint a 3d, olyan mint a 3d, olyan mint a 3d"... De nem válik igazzá. Nem olyan, ott csak némi sávos (3-4 szintű max) mélységet adtak a filmnek, de az minden egyéb téren maradt ugyanaz. Ugyanaz a nézőpont, ugyanaz a keretek, ugyanazok a keretek. Az viszont egész más kérdés hogy a készítők mit hoznak ki a lehetőségekből. Mert értelemszerűen ha egy filmes 1:1-ben átlagos filmet akar átültetni vr-ba, az nem fog működni. Nem fog hozzá adni semmit. Minden ilyen átállás (mint anno a filmek esetében is volt), azzal kezdődik hogy az emberek jelentős része ugyanazt akarja átportolni ugyanúgy ahogy az elmúlt x tucat évben volt. Eleinte relatíve kevés azoknak a száma, akik mernek tényleg kísérletezni, mernek újítani. Aztán nő a számuk, végül megváltoztathatják a teljes addigi irányvonalat. Így lett a a kezdeti színházból először felvett színházi műsor, majd chaplin féle történetmesélés, mára pedig pl Cuarón féle vágás nélküli hosszú jelenetekkel tarkított Children of Men.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • aginor

    addikt

    válasz Menthirist #8 üzenetére

    3: Első fele kivitelezhető és jó ötlet, de a hátam mögé nézek, már felvet pár kérdést: csak fejet, vagy testet is forgatok. Egy interaktív filmeben szükség lehet a kettő elkülönítésére és annak tisztázása, hogy van-e lehetőség mindkettőre (és ha igen, akkor hogyan) vagy mindig mindenhol csak a fej mozgásteréig terjednek ki a lehetőségeim, hogy tovább ne is soroljuk (pl.: szemmozgás).
    Én is látok rációt a technológiában, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy a mostani hullám nem elhamarkodott-e és, hogy nem fog megbukni.

    #11: "Nem előre beállított nézőpontokat, viszont lehetőséget hogy igazi mélységet, nagyságot, monumentalitást kapj, illetve egészen különleges érzés amikor VR-ban néz a szemedbe egy szereplő. Nem azt érzed hogy feléd néz, hanem hogy rád." - ne haragudj, de egy kicsit túlgondolod ezt a technikát, jelenleg teljes virtuális valóság élményt nem kapsz amit itt leírsz, mert hiányoznak hozzá alapvető elemek (szaglás, tapintás, hőmérséklet, stb.). A jelenleg rendelkezésre álló technológia csupán a vizuális megjelenítéssel tud operálni, és mint ilyen, messze nem elég szerintem az általad vázolt döbbenetre. Nem azt mondom, hogy látványban nem lehet/lesz lenyűgöző, de azért az ott vagyok benne érzést még mindig csak karcolgatni tudja.

    [ Szerkesztve ]

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Menthirist

    veterán

    válasz aginor #12 üzenetére

    Elhamarkodottnak azért nem tartom, mert ezzel el kell valamikor kezdeni foglalkozni. 3D-s játékokat sem a geforce időkben kezdtek elsőnek készíteni, a kezdeti 3d kártyák drágák voltak, kevés játék támogatta őket, mégis beindultak. Folyamatosan, játékról játékra, évről évre tanulták ki a játékfejlesztők a technológiát és a hozzá köthető mechanikát és mesélési módokat. Szóval nem lehet már kész, végleges technológiára alapozni, mert
    1: sosem fog annyit fejlődni mint amennyit kellene anélkül hogy be is jönne pénz. Senki sem fog 10 ezer milliárdot belefektetni csak azért, hogy 2-3 technológiai generációt kihagyjanak. És ez még csak a tech, alkalmazni is meg kell tanulni.
    2: ahogy a 3d kártyák fejlesztése sem fejeződött még be, úgy a vr előtt is alaphangon 30-40 évnyi fejlesztési távot gondol Abrash is.
    3: az ember igénye a vr. Már anno a 60-as-70-es években is az volt, amikor a Star Trek-ben ott volt a Holodeck. Az ember egy, a hétköznapitól eltérő, különböző világba akar kerülni valahogy. Erre perpill ez az egyik legjobb megoldás eddig. Lehet hogy nem fog fogást találni ez a generáció, vagy a következő, és megint elcsitul az egész mint 20 éve. Akkor majd 20 év múlva újra próbálkoznak. Valamikor a jövőben, amennyiben nem halunk ki addig, mindenképp fel fog szállni a vr. Ez a jövő ha megéli az emberiség, ebben semmi kétségem sincs.

    szerk: annyira nem gondolom túl a technológiát. Az emberi agy képes elhitetni hogy hidegebb van vagy hogy kissé fázik, ha a látvány erre utal, csak úgy mint a hőmérsékletet, sőt voltak ilyen tesztek is, és ez ha nem is a finom érintések esetében de előre vetíti hogy pl ha a kezedben van egy kontroller és úgy mozog benne a virtuális kezed mint az életben, akkor az agyad jobban elhiszi mintha csak simán a játékban lenne a kezed (ezért is van hogy virtuális térben az ember néha olyan asztalra próbál rátámaszkodni, ami nincs is ott). vagy ez a teszt is érdekes. Nem mondtam hogy minden érzékszervünket azonnal át fogja venni a vr, de pl az hogy egy karakter a szemedbe néz és hogy ez különleges érzés, ez nem arról szól hogy minden érzékszerv át legyen verve, ez sima pszichológia. Néztem a henry the hedgehog filmecskét, és nálam működött. Közelebb éreztem magamhoz a karakterét, mint egy általános animációs film esetében, és gyorsabban éreztem ezt. Igen, jelenleg a szemedet és a füledet manipulálja, de iszonyat sok infót szerzünk ezekkel az érzékszerveinkkel. A sokkal nagyobb (ami nem egyenlő a teljessel) beleéléshez nem kell mindent első körben szimulálni.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • menpee

    aktív tag

    válasz edward2 #7 üzenetére

    - Ha tényleg a nagyképernyős mozizás lenne a lételemed, már régen projektoroznál. 50"-os tévé kb. zsebkendőnek néz ki munkatársamnál, mikor látogatóba megyek.
    - Hátul a fejpánt van, oda dőlsz benne, ahova akarsz.
    - Nekem nem szokott vizuális megerősítés kelleni a kanál pozíciójáról, hogy az orrom helyett a számba találjak vele. Lehet, hogy titkos szuperképességem van? Villával is próbáltam már, működött.
    - Egy ember víz nélkül napokig kibírja. Vagy odakészítem magam mellé. Ha műanyag palackban van, akkor még a kiborítás és eltörésveszély sem játszik.
    - Gondolom fejhallgatód sincs, mert ha el kell ugranod valamiért gyorsan, akkor azt is le kell venni, utána meg visszatenni. Sőt, sapka se, mert azt meg otthon veszed le.
    - Neked lehet, hogy túl bonyolult, ebbe nem tudok belekötni.
    - 600$-ért (ami 750€ inkább a környéken) pedig vehetsz egyszemélyes telefont, egy szarabb egyszemélyes órát, egyszemélyes snowboardot, egyszemélyes fejhallgatót, egyszemélyes biciklit és még sorolhatnám.

    ,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

  • #72042496

    törölt tag

    válasz menpee #14 üzenetére

    Azért azt megnézném, hogyan eszel meg egy zacskó chipset vagy iszol meg egy pohár/palack vizet egy ilyen, valóságot kizáró sisakkal a fejeden. Mondjuk nyilván nem ez a fő baj a VR-ral, hanem hogy gyerekcipőben jár az egész. Kell még ennek pár év, aztán kiderül, hogy kiforrja-e magát, vagy megy a süllyesztőbe. Aki jelenleg pénzt ad erre, annak sok szerencsét hozzá. Szüksége lesz rá. :)

    [ Szerkesztve ]

  • edward2

    addikt

    válasz Menthirist #11 üzenetére

    Ahogy érzed. Engem zavar és nem látok benne olyan fantáziát mint te.

    (#14) menpee
    Jól megmondtad :)

    -"Ha tényleg a nagyképernyős mozizás lenne a lételemed, már régen projektoroznál."
    36m2-es lakás helyett veszel nekem valami 3-4 szobásat? Köszi

    - Hátul a fejpánt van, oda dőlsz benne, ahova akarsz.
    tehát hátul oda dőlök ahova akarok. Én oldalra fekve szoktam TVzni. Az akkor hogy működik?

    - Nekem nem szokott vizuális megerősítés kelleni a kanál pozíciójáról, hogy az orrom helyett a számba találjak vele.

    Nekem sem kell, de gondolom a csipszet nem végig szorongatod a film közben meg az üveg vizet se.

    - Gondolom fejhallgatód sincs, mert ha el kell ugranod valamiért gyorsan, akkor azt is le kell venni

    Eltaláltad. Ezért nincs. Hangrendszer az van.

    -600$-ért (ami 750€ inkább a környéken) pedig vehetsz egyszemélyes telefont, egy szarabb egyszemélyes órát, egyszemélyes snowboardot, egyszemélyes fejhallgatót, egyszemélyes biciklit és még sorolhatnám.

    Igen, de pont ahogy írod a telefon egyszemélyes, az óra is, a snowboard is, a fejhallgató is a bicikli is(bár van tandem) tehát eltévesztetted a lényeget a TV lehet egyszemélyes is de általában közösségi élmény.

    szerk: most látom "egy szarabb egyszemélyes órát" :) €750 az szarabb egyszemélyes óra?

    [ Szerkesztve ]

  • menpee

    aktív tag

    válasz #72042496 #15 üzenetére

    Év végére tervezek HMD-t venni, mikorra már lesznek újabb generációs videókártyák. Ha nem felejtem el, akkor rakok a youtube-ra chipsevős videót, nem tűnik kivitelezhetetlennek. Bár én személy szerint nagy műanyag salátás tálba szoktam kiönteni és egyszer sem ránézni evés közben.

    (#16) edward2
    - Ultra short throw projektor. 7 m2-es szobában van 80"-os képem, ekkora szoba azért csak van egy 36 m2-es lakásban.
    - Ok, fejenállásban is szoktál csinálni dolgokat? Mert miután körbejártuk az összes irányt, utána is lehet gondod. Moziban nincs probléma a sajátos nézési elvárásaid miatt?
    - Mellettem vannak és bízok a koordinációs képességeimben. Ha egyáltalán eszek-iszok közben. Azt hírolvasás közben szoktam.
    - A gagyibb órát lehet úgy is értelmezni, hogyha az abszolút csúcskategóriát szeretnéd a termékvonalon belül (mint ahogy a Rift vagy a Vive minden téren abszolút csúcskategória), akkor az simán kerül ennyibe. Naggggyon simán.

    Nem megmondóember akartam lenni, de mikor az összes mondatodba bele lehet kötni a féligazságok miatt, amellett már nem tudtam szó nélkül elmenni. Persze tudom, hogy ez nem a Te termékkategóriád és nem a Te igényeidnek megfelelő eszköz, de csak azért szídni a snowboardosokat, mert Te síelsz, az egy kicsit túlzás.

    ,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

  • #20655360

    törölt tag

    A fene venné fel, ha már előtte volt vagy 100 emberen. Én ilyen egyszerű lélek vagyok. :)

  • Hiftu

    senior tag

    válasz #20655360 #18 üzenetére

    Én is csak akkor venném fel, ha előttem tisztítják le. Akkor is gondolkodnék rajta.

    Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

  • #72042496

    törölt tag

    válasz menpee #17 üzenetére

    Én is kiöntöm tálba, de amikor félreteszem például, akkor ránézek az asztalra. Ugyanez az italnál. De mondom, ez egy apróság. A fő gond a pixeltenger és hogy alig van a VR-hoz olyan tartalom, ami lekötné az embert.

    Egyébként én teljesen megértem itt edward-ot is. Leírta, hogy nem lát benne fantáziát, innentől kezdve fölösleges győzködni a másikat. Majd az idő eldönti, hogy elterjed-e a VR, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Jó ötlet, mert a többség biztos nem fog beruházni félmillió forintot valamibe, amiről lehet hogy 5 perc múlva kiderül számára hogy nem érte meg megvenni. A gond, hogy így is csak a potenciális vásárlók pár százalékának tudják bemutatni a dolgot.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • ALBY

    senior tag

    válasz edward2 #7 üzenetére

    Nem helyette, hanem mellette!
    Nem beszélt senki a TV-k leváltásáról, ez egy másik technológia, és egy plusz lehetőség.

    Attól hogy valakinek van autója még vehet bicajt is. Valaki csak bicajt vesz, valaki meg csak autót.

    Ha te nem akarsz élni vele, nem veszel. Ha te tévét akarsz venni az is pont jó, te döntesz (többnyire).

    Ha én szeretnék emésztőgödörásás közben mozizni, akkor meg ez lehet egy megoldás,
    tökmindegy van-e otthon amúgy tévém.

    Egyékként olyan helyzetekre akartam célozni, amikor egy rendes és nagy tévét nem bírsz használni,
    mert nem fér a hálószobába sehová, vagy mert éjjel van,
    vagy mert például egy koliszobába sincs hová tenni tévét, egy sisakkal meg sokkal durvábban lehet kockulni ;)

    Színházba is az élethűbb, háromdésebb élményért járunk,
    ott szoktunk pudingot falni a műsor közben :D

    Továbbfejlődhet majd egyszer a VR annyira hogy értelmetlen legyen a TV (is), az már inkáb a kiterjesztett valóság témaköre nem csak VR. De ez még nem mostanában lesz.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák