Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • oalex

    senior tag

    Tiszteltetem a guru kollégáknak!

    Plazma vásárlás előtt álok. Még jó, hogy benéztem ide, mert majdnem LCD lett a dologból, de pár oldalt itt végig böngészve meggyőződtem arról, hogy a Plazma lesz nekem a nyerőbb.

    Az lenne a kérdésem, hogy 2.5m nézőtávból van e értelme 42'-on a Full HD nak, vagy ezen a távolság/méret -en nem látszik meg a HD ready és a Full HD közti különbség (természetesen egy 1080p forrás esetében értem a kérdést)?

    A válaszokat előre is köszönöm.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #6982 üzenetére

    Kedves DM-Fan!

    Köszönöm a válasz. Úgy látom nagyon sok embernek vagy is a segítségére.

    50" túl sokba kerül a most válság miatt megcsapat pénztárcámnak. Hidd el, tudom milyen a nagy képernyő. Most egy 56" (140cm) Projektort adom el, és annak a árát kiegészítve szeretném meg venni a plazmát. Még csak nem is luxus kiadás, hanem a projektor helyére szeretnénk egy kétszemélyes étkezőt. És a plazmát meg egy közelibb pontra tenni (azért csak 2.5m).

    Lehet, hogy rossz helyen nézelődőm, de lényegében csak 200K fölött találtam 50' plazmát.

    Ezért gondolkodom a 42' ban. Kérlek kukkants rá erre a linkre. Szerinte itt inkább spóroljam meg a 10-30e ft különbséget a Full HD és a Ready közt (ügye, elvileg a PZ8 is az, vagy az csak valami marketing csalás).

    Azt az infót kaptam, hogy a lényeges, hogy ügyeljek a 24p tudásra. Valamiért ezt nagyon kevés-helyen látom felsorolva, hogy melyik tudja és melyik nem. A felsoroltak közül valamelyik képes erre?

    Üdv.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #6987 üzenetére

    nagyon köszönöm részletes tájékoztatást. :R

    Nem 200e a max hanem 150e volt, ebből let 200e max ami az innen onnan össze vakart 10e-ből talán ki jön. 230e már sajnos ki van zárva (szerencsétlen válság, ha nem lenne akkor nem szaroznék a 200e TV-kel).
    Aztán kell ügye egy állvány is meg egy WDTV vagy inkább R.C.Ryan Playon!HD. Ezek is zabálják a pénzt. Még szerencse, hogy házimozi az van.

    Esetleg más modellek közül még érdemes valamit meg kukkantanom. Vagy ér/érték arányban a Pana a pálma plazmában? Samu, LG, Philips-ben mikben érdemes gondolkodni (persze idei modell, mert ismerem magam és nem szeretnék átunna azon idegeskedni, hogy gagyi a képe, vagy gyenge a kontraszt)?

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #6990 üzenetére

    "Amúgy az idei Pana plazmák közt már vannak olyan panelesek (NeoPDP), amelyek a Pioneer technológiáját használják."

    Ez gondolom a G10 ek (42G10, 50G10). Olvastam róla teszteket, agyon vannak dícséreve, de ha jól tudom meg is kérik az árát (250-300e) :(

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #6990 üzenetére

    Még ha egy pillantást vetnél ezekre: [link]
    Csak a gondolat kedvéért. Hátha a most közeledő a szülinapomra kapok pár borítékot (de akkor tuti, hogy a földre fogom tenni, mert állványra egy fillér sem marad).

    Ott van köztük különösen a TH-46PY8PA, azért 46' on, ilyen közéről már csak látszik valami, nem? Mondjuk nem tudom, hogy milyen régi/elavult modell az. Inkább legyen jó/természetese a kép mint más.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    Hosszas mérlegelés és persze az itt kapót hasznos jó tanácsok után, az a legvalószínűbb, hogy 42X10 lesz belőle. Így marad pénz egy WDTV-re :D

    Már csak az a kérdésem, hogy mi a különbség a kettő közt, mert nem találok róla semmit: TX-P42X10E és TX-P42X10Y? :F Érdekes, hogy össz-visz 1ezer forint van a kettő közt.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #7016 üzenetére

    köszi akkor az lesz (az árgép szerint csak annyi a különbség árba, érdekes).

    Még annyi, ha esetleg tudod, hogy ebben is van olyan Eco vagy Ambi-light vagy mi a fenének hivják... tudod, hogy érzékeli a környezeti fényt és akkor nem kell este/nappal állítgatni manuálisan a kontrasztot, hanem magától csinálja. Vagy az csak a S10-től van?

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7022 üzenetére

    Gép a másik szobában van.

    WDTV nem csak mkv, hanem szinten minden más formátumot tud: MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264), MTS, TP, TS.

    Blue-ray nem kell nekem.

    és még a különböző feliratokat is.

    Szóval ezért ;)

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz BaliJack #7034 üzenetére

    Nekem is a 46G10 az álmom, de teljesen megfizethetetlen. Így valószeg maradok a 42x10-nél. Még az s10 is túl lépi a kereteimet. Azonban azt akartam neked javasolni, hogy ha egy mód van rá, akkor próbáld meg össze kaparni az ár különbséget (még ha 2 hónapig nem cigizhetsz miatta).

    DM-fan és a avforumon olvasót okosságokból tudom, hogy a S10 az ugye a tavalyi Vr 3 as motort használja, ami többek közt csak 900 vonalat tud, míg a G10 és V10 a VR Pro 4-et. Ami a komplett 1080 vonalat.

    Hosszútávon szerintem nagyon idegesíteni fog a tudat/látszat, hogy míg a tv elvileg 1080p, de igazából mozgóképből nem látsz annyit (csak ha fényképet nézegetsz). ÉS hiba tolsz rá BLueray-t vagy 1080p MKV, bármilyen közel ülsz hozzá, még mindig hiányozni fog belőle az eredeti anyag bizonyos részletei (pld., hogy Batman-nek rácsos a szája :DDD ).

    Valamint, hogy a SD-ben még a X10 is veri (abban is VR 4 vagy, csak nem a Pro, de így is az idei) Főleg a feketés, ha jól olvastam. Magyarul technikailag nem nagyon lesz előnye a S10-nek, kivéve hogy 46 (ahogyan DM is írta csak 10cm).

    Vagy kis plusz zsé és jöhet a G10
    Vagy 42x10 és még marad pénzed állványra meg közép kategóriás házimozira.
    Ha meg csak elmondani akarod a haveroknak, hogy Full HD-s a tv-d akkor ott a u10-es (ami az S10 akciózót változata, nagyon minimális különbséggel). Pana csak azért gyártotta a S10/U10, hogy belépő szintű áron rá írhassa, hogy Full HD.
    Illetve ha találsz még 4'-nyi helyet az átmérőnek akkor jöhet a 50x10, persze, csak ha megvan a néző távolság is (azaz nem 1.5 méterről néznéd, mert akkor már megint jól jönne a Full HD 50'-on).

    Én rengeteg olvasás után ide lyukadtam ki, csak gondoltam megosztom veled.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7037 üzenetére

    sz.v.sz. abból adódhat a Panasonic népszerűsége, hogy sokáig a Pio mellet Ö volt az akinél normális volt a fekete szín, valamint a többinek borzalmasan tükröződött a felülete. Ebben szerintem a mai napra beérte az LG és a Samsung is. Amennyit olvastam róluk (főleg a közép-felső kategóriákban). Csak a fejekben ott van még a múlt imázsa, de lassan eloszlik és nem csipöböl fog menni a Pana ajánlgatás.

    Szerintem az általad linkelt LG tökéletese jó. Ha lenne annyi pénzem akkor azt is mindenképpen számításba venném. Mindegyik gyártónak meg van a maga előnye/hátránya, de ezek lassan elmosódnak. LG-nek például a színbeállítási lehetőségeit dicsérik nagyon (és még csak nem is kell a szerviz menübe turkálni), amivel nagyon közel hozható a valódi színekhez (elemben a pana, csak szürke állítást tesz lehetővé). Valamint a re-scale motort is dicsérik (ai te is írtál, hogy a SD adásból is szép képet csinál). Nem utolsó sorban pedig a Menü rendszere az egyik legszebb/jobb). Samsungnak ugyan így meg vannak a maga finomságai, pld. extra tudásban Ö virít a legjobban (dvix lejátszás USB-ről, stb.)

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz BaliJack #7039 üzenetére

    Hát kár, hogy nem fér el a 50' 3m tényleg az lenne a nyerő.
    De nem hiszem, hogy a 42==>46 közti 4' annyit javítana vagy rontana a dolgon tényleg csak 10cm. Az olyan gyorsan elfelejti/megszokja az agyunk hogy teljesen lényegtelen. Feltűnő is csak akkor lenne, ha egymás mellet lenne a mind a kettő.

    Továbbá ahogyan lentebb is írták, néz körül más márkánál is, hogy van e 46-os (samu, LG), tényleg jókat lehet olvasni az új sorozatokról.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7037 üzenetére

    "Ha vki látta élőben vagy hallotta hogy egy ismerősnek tönkre ment az lg tv-je írjon "

    Erre még annyi jutott eszembe, hogy van egy ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, és Benzinkutak és hasonlókhoz telepít(et) tv-ket.
    Ö teljes mértékben az LG-re esküszik, már ami a megbízhatóságot illeti, messze abból kellet a legkevesebbet gariztatni (nem emlékszem jól az arányokra, talán 100-ból 1 et). Paná-ból sokkal többet.

    Persze ez még nem tudományos statisztika, de azért elég gyakorlatias tapasztalat.

    Azért nehéz jól mérlegelni és talán ezért nem zeng nagyon az LG megbízhatóságáról, az online világ, mármint ami a plazmákat illeti, mert él/élt a Pana hype (természetesen nem minden ok nélkül, öreg harcos a szakmában) és ezért abból többet vetek, azok akik írogatnak is véleményt a fórumokon. Viszont pont ezért nem azzal találkozik az ember, hogy nagyon lehúzzák az LG-t, hanem, hogy nincs nagyon róla vélemény, legalább is messze nem annyi. Ha megbízhatatlan lenne, akkor annak azért lenne vízhangja. Egyszóval simán meg lehet még azt s kockáztatni, hogy jobb mint a pana ezen a téren, de az igazság oda át van :U

    Talán DM kollégánk többet tud erről mondani, mert Ö (a jelek szerint) nagyon benne van a témában (bár feltételezem, hogy neki is inkább panás tapasztalatai vannak).

    Nekem ez jött le az olvasásaim alapján.

    Azonban soha ne feledjük, hogy Murphy él: "ami elromolhat az el is romlik"

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz KTTech #7042 üzenetére

    Én azt láttam, hogy a tulajok/tesztelők jó része (főleg akinek az LG vel is volt dolga) azt hiányolja, hogy nem lehet ezen felül még a szineket is kalibrálni, mint például az LG-nél. Azt mondtam volna, hogy jobb? Visszavonom! Azt akartam mondani, hogy más :))

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz KTTech #7042 üzenetére

    kicsit bővebben a témáról: [link]

    Elég részletes/profi a kalibrálási rész ecsetelése.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz KTTech #7046 üzenetére

    Pardon, a jelenlegi fizetőképes kereteim miatt le vagyok korlátozva a nem NeoPDP szintekre és így a fejemben is ott hasonlítom a dolgokat. X10 stb. és ezekre utaltam a színcsatornák állítási hiányára külön-külön. G10 már természetesen stimmel amit mondasz.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Poplacsek #7054 üzenetére

    Úgy néz ki, hogy mégis találok valami plusz pénzt és így elérhetővé válik számomra is a felső kategória. Így a fókuszom a Panasonic 46G10 ill. az LG 50PS800.
    Majdnem egy árban vannak, az LG kicsit olcsóbb talán.

    Majdnem egyértelműen a Paná-t választottam volna, de...
    Igen, igen tudom, hogy nem reprezentatív a fórumokon készült statisztikák, de engem mégis baromira elbizonytalanított a Paná-ban mire végig olvastam az itt található hozzászólásokat, a szavazásról nem is beszélve (30%meghibásodás, 70% a jó), még ha csak a negyed igaz is akkor is lesújtó.

    Tényleg érdemes végig olvasni a hozzászólásokat, a leggyakoribb probléma a "kép-rezgés/ugrálás" bizonyos jelek mellet és többnyire úgy, hogy más TV készüléken próbálva nem volt velük semmi gond. Ami még ijesztőbb, hogy a legtöbb tulajnak csak néhány hét után jött el a probléma. Van ott olyan (nem is egy ember) aki kicseréltette és az újjal is ugyan az lett.

    Itt egy videó a problémáról. leginkább HD médiáról (WDTV, Xtremer, stb). rá küldőt jeleknél jelentkezik. 1080p 60/50 hz

    És itt csak G10 tulajokról van szól.

    DM, nem mérvadó a PH fórum a G sorozatra meghibásodás miatt, itt nagyon kevesen tudják megfizetni az árát. Csak próbáld meg összeszámolni, hogy hányan írták, hogy G-st vettek.

    Egyszóval én egyre inkább az LG felé hajlok, az meg csak hab a tortán, hogy SD megjelenítésben (amiből a legtöbb lesz 70-80%) a legtöbben (akik egymás mellet próbálták a kettőt) az LG-re szavaznak.

    Tényleg éjjel nappal ezt a témát kutatom újonnan és ha valahol, felmerül a két készülék összehasonlítása, akkor tipikusan az állábihoz hasonló véleményeket hallók. Természetesen átlagolni is tudok (azaz mínusz az fanatikusok és az örök panaszkodok is):

    "Both have a few pros and cons, I saw the G10 and PS8000 (50") side by side and noticed the following.

    The G10 has better black levels, and is more resistant to image retention, input lag is also technically lower but I think it's negligible for all but the hardcorest of hardcore gamers! I'd choose the G10 over the PS8000 for gaming. The PS8000 also had a bit more picture noise than the G10, but I wouldn't make an issue of that unless you were sat really close.

    Otherwise though, the PS8000 has the THX preset, which is great for movies (a little dim for day to day viewing I think), and if you want to take that to another level you have all of the calibration controls available to you, so you can get accurate colour and gamma which can't be achieved on the G10 at all (greyscale can be very good on the G10 if you break into the service menu). Processing on the LG is also a little better so you get what I thought was a slightly better SD picture. I'd take the LG for general SD viewing.

    So, for gaming the G10 is the best choice in my opinion, and the LG for general SD viewing. For movies they both have their own pros and cons and you need to think about what you want."

    Mint írtam ez csak egy vélemény és nem az etalon, de kb. ehhez hasonlókat olvasok mindenűt. És mind kettőnek meg van a maga baja (bele értve a meghibásodásokat is).

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #7052 üzenetére

    Egyébként ilyen formában ez sem igaz, mert a G és V sorozatú Pana-knál is állítható külön az RGB komponensenként.

    Segítenél ebben. Kicsit próbáltam átunna érdeklődni és eddig mindenkitől azt a választ kaptam, hogy a színt nem lehet a Panákon, még a G sorozaton sem állítani.

    "The G10 and V10 also lack the colour management system. The greyscale can only be done in the service menu, which is a bit fiddly apparently"

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz todie #7062 üzenetére

    Hoppá, azt nem is láttam. Köszi. Így mindjárt más :))

    Tényleg a új firmware ezt már javítja. Marad a zúgás. ;]

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    A saját dogámba dőltem. Végig olvastam a PS8000 fórumát is és azzal még több nyavalya lehet. Táncoló pixelek, zöld kép zaj, nem fogok rajta játszani, de a IR mégis erős (nem beégésre gondolok, csak olyan, hogy a ürge bekapcsol a BR és annak a logo a boot-olásik ott van 1 percig és mire a filmre vált még pár másodpercig ott marad a képen halványan). stb.

    Vissza az egész marad, a 46G10 :)) Hosszútávon sokat jelent a jobb feket. Zúgást meg vagy kifogom vagy nem, de úgysem csendben nézi az ember. Ha meg nagyon el durvul akkor ott a 2 év gari (gondolom ilyen esetben is lehet azt érvényesíteni).

    Rohadt bőség zavar tehet az egészről. :O :O :O

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz shez #7069 üzenetére

    Nem tudom, hogy mit jelent igazából:
    2 év teljes-körű garancia
    +1 év díjmentes szerviz (mind az alkatrész, mind a javítás ingyenes)

    Mármint, hogy mi a különbség a tejleskörű és a "mind az alkatrész, mind a javítás ingyenes" közt.
    Minden esetre nekem nem ér meg plusz 60e az a plusz 1 év.
    2év hivatalos gyárival 320e, náluk meg 380e a 2+1 :F, pofátlan.

    Edit: ja a 46G10-ről beszélek.

    Tényleg a G10 és G15 közt mi a különbség? Persze utána tudok nézni, csak hátha valaki kívülről fújja. Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz shez #7071 üzenetére

    Köszi, hogy felhívtad a figyelmemet erre, valóban csak 1 év, plusz 1 év munkadíj nélkül.
    Ezt nem értem? miért tér el a különböző boltokban, meg kérdeztem, hogy Magyar e, azt mondták, hogy.

    1éve garival azért nem szívesen vállalom be. Akkor már inkább többet fizetek.

    Arra a kérdésemre nem válaszoltál, hogy például az általad linkelt oldalon mi a különbség az első 2 év (jótállás) és a harmadik és (ingyen javítás, ingyen alkatrész) között?

    Ha már itt tartunk. El tudná nekem valaki mondani, hogy milyen/hogyan lehet ingyen HD adást fogni kis hazánkban? Sajnos UPC direct van és azon biztos nincsen ilyen. Viszont be van kötve Fibernet (ingyen, mert el felejtették ki kötni), de szerintem azon sincs alapból HD adás.

    Esetleg valamilyen plusz vevővel mit lehet befogni?

    A föld-felszíni adás az mit jelent? Kábel vagy antenna?

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #7078 üzenetére

    Köszi.

    DM ne haragudj, hogy ezzel fárasztalak, de én még mindig nem értem. A másik forumon írogatok egy sráccal és most ezt kaptam válaszúl. Mikor neki is be linkeltem az általad említett tesztet.

    "No-one's wrong - he is reviewing a G10E, which has different firmware, and even then that's not a colour management system - those controls are for setting the greyscale and gamma."

    Most akkor mi van? Engem csak azért érdekel a dolog (és ezért firtatom), mert tanulni akarok. Már 99%, hogy a 46G10 lesz.

    Tényleg G10 G15 közti különbséget te sem tudod?

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz KTTech #7046 üzenetére

    További infó a szín állítással kapcsolatosan:

    You can calibrate greyscale in the service menu, and you can adjust the 'colour' control (saturation), but there's no CMS.

    Lehet nektek ez többet mond mint nekem.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7087 üzenetére

    Leginkább az avforums-ot olvasom mert rengeteg a tulajdonos és az első kézből kapót infó.

    Az érintett LG (50ps8000) linkje: [link]

    Mindenképpen olvasd végig. Sőt kezd a közepétől, mivel az elején még csak a megjelenésről hablatyolnak, aztán idővel jön a fekete leves. De mint tudjuk nincs olyan készülék ami 100% még a Pio sem.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Mike1223 #7086 üzenetére

    w/b high R = világospiros részek fehéregyensúlya
    w/b high B = világoskék részek fehéregyensúlya
    w/b low R = sötétpiros részek fehéregyensúlya
    w/b low B = sötétkék részek fehéregyensúlya
    Gamma = gammagörbe váltása (S-görbe/20./2.2/2.5)

    Na itt kuszálok, mert nekem ez már magas. Pedig tényleg meg akartam tanulni. Majd utána olvasok valahol a témának. Amit Ö írt, az, hogy a színeknek csak a saturációját (saturation, nem tudom, hogy magyarul ezt hogy hívják, talán telítettség) lehet állítani.

    A többi résszel tisztában vagyok és egyet is értek, már mint a túl sok állítás sem jó.

    Te melyik G10-et vetted? Örülök, hogy elegedet vagy, mert én is ilyet szeretnék. SD minősége milyen (sima tv adás, Divx)?

    Amúgy akartam már kérdezni, hogy a Up-scalet hogyan oldjátok meg, hogy ne végezne dupla munkát a két külön készülék. Arra gondolok, hogy az WDTV vagy egy Sat-vevő vagy akár Xbox is fel növeli a képet ha az van beállítva neki, hogy TV:1080p tud. De aztán gondolom, hogy erre maga a TV is képes és ha már ilyen drága akkor feltételezem, hogy mind ezt jobb procival végzi. De ha már egyszer az xbox is up-scalel (540p==>1080p) akkor a TV már nem fog? Hogy is van ez?

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #7095 üzenetére

    köszönöm a részletes válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #7114 üzenetére

    Még egyszer köszi a sok tanácsot.
    Nem bírtam tovább. Ma megrendeltem a 46G10-et. Elvileg holnap után meg is kapom. :B

    Remélem, hogy minden álmomat valóra váltja és nem kezd el zúgni rövid időn belül ;]

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7117 üzenetére

    Akkor már inkább a ezt: [link]

    Ez a csúcs modell 58" :Y és 700e körül van a boltban (bár ha jól láttam még alig lehet kapni). Nem kell előre fizetni, csak átvételnél. Nyerte a srác (dolgozói sorsolás) és a Samsung gyár előtt fogják kiosztani. Ha valaki le tudja nyelni a 58" akkor ez jó vétel.

    Egy bibije van csak, hogy 5 nap a gari (de az hivatalos Samsung. Már utána érdeklődtem), annyi idő alatt meg csak kijön ha valami nagy baj van.

    És nem mondjátok, hogy ha kocsit mentek venni. Módjuk van 20milliód egy új M6-osra és valaki oda hoz egy zsír újat 10m ért, hogy csak 5 nap gari van rá a 3 év helyet. Sokan elfognák. Ezt is így kell felfogni.

    Nagyon új modell ezért nem nagyon van róla tesz. Itt hirdeti egy srác a Vaterán is 500e ért és más az is nagyon akciós.

    Ezen vagy csak HD-t néz az ember, vagy mésziről nézi :DDD mert el tudom képzelni 1.5m ről SD műsor milyen lehet.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    Kérdés az uraknak. Tudom, hogy valamelyest számít a HDMI kábel minősége. Milyet érdemes venni?

    Ha jó tudom, akkor 1e-tól a 25e-ig vannak árban

    Azért nem vihetem túlzásba mert 3 darab is kell (HD Media player, UPC Satelit vevő, DVD/Házimozi).

    Ha valaki tud jó javasolni azt meg köszönném (+ beszerzési forrásnak/link is örülnék).

    DM? Más hozzáértő?

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    Tudom, tudom a kereső a barátom: PH HDMI Topic

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz almostsaint #7128 üzenetére

    Nekem holnap (azaz ma) érkezik a 46G10 :C
    Alig várom.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7140 üzenetére

    Nálunk (szomszéddal együtt) meg volt a felavatás. Kém Játszma 1080p-n ;]
    Hát mit mondjak G10 :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

    Most meg csak a 1,5Terás winyokra kell a pénz a sok mkv-hez ;] sosem ér véget a kiadás :O

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7142 üzenetére

    320e volt és még 10e ért kaptam ajándékot mellé: egy 5e-os komoly HDMI kábel arany, zaj-szűrő meg minden és 5e vásárlási utalványt). Apropó, kérjél tőlük ajánlatot is írd meg, hogy a PH-ról vagy (keresd Krisztiánt), akkor adnak kedvezményt. Én meg 3,500.- ért át passzolom neked az 5e vásárlási utalványt. Akkor annyival is beljebb vagy.

    A BlueRay lemezeken spóroltam össze a TV árát. Jó lesz az mkv ;]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    Hogy az a Ku******** Roha****** Állat.........@%##°%&

    Még nem telt el 24 óra de már sikerűt a macskának le amortizálnia.
    Hogy ez miért nem jutott az eszembe. Tegnap nem is érdekelte (csak a dobozával játszott).

    A másik szobán voltam, hallóm hogy a TV körül kavar. Oda megyek és Bum, 7db. 20cm macska köröm nyom a képernyő bal oldalán. :O :O :O :O :O

    Kettőt sikerült letörölni, de 5 az sajnos bele vésődött a felületébe (a szürke felületi bevonatba).

    Még jó, hogy nem a TV közepén van. Annak az egynek örülök, hogy TV-zés közben csak akkor látható ha keresi az ember (szerencsére nagyon vékony) és nem zavaró.

    Viszont kikapcsolt állapotban egyértelműen látszik. Mint ha rajta lenne 5 db. hosszú hajszál a képernyőn egy egy centitől egymástól.

    Állítsatok meg, mert kinyírom a dögöt! Csak pénzbe kerül, zabál, amortizál és WC-zik.

    Ez min 50e mínusz az aktuális piaci árából, ha bármikor el kívánom adni. Mondjuk két v múlva ha 140e egy ilyen használtan, akkor ezt csak 90e tudnám eladni amiatt, mert van egy kur** macskám, aki kíváncsi volt, hogy miért olyan fényes az a tégla alakú tárgy.

    Mind-gyárt sírok. :( :( Miért nem a hátulját kapargatta? :W

    Lehet, hogy falra kellet volna szerelni? Módjuk ez 2m is ugrik simán, nekifutás nélkül. :W :W :W

    Gondolom kizárt, hogy lehet vele valamit kezdeni, mármint a karccal? Teszek fel képet, hátha valakinek még van macskája.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz oalex #7146 üzenetére

    Mortal Kombat

    Kék oldalon: Panasonic 46G10 (más néven: dögös)

    Piros oldalon: Kármen (más néven: az ördögi inkarnáció)

    .................................................

    FIGHT!!! ;]

    FINISH HIM!!!

    Kármen wins! FLAWLESS VICTORY!!!

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz oalex #7147 üzenetére

    Ahogy írtam, TV-zés közben nem látszik (szerencsére):

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    Esetleg ha valami szürkés-barna (a bevonat hoz hasonló színű) krétával be radírozom a karcot, majd le törlöm?

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz szelesjanos #7151 üzenetére

    :DDD :DDD

    Én vagyok az nyugodtabb természetű. Asszony haza jön munkából, tuti hogy ki leheli a lelkét a macskának. Már a macska helyet is félek, hogy mi lesz vele.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz DM-Fan #7156 üzenetére

    "Két lábon ágaskodott a képernyő szélénél és úgy élezte a karmait a panelen?"

    Úgy ahogyan mondod. Meg nézte, hogy milyen anyagból van. És igen, öntörvényű dög. Valamint rengeteg pénzbe kerül.

    De mégis a legrosszabb az egészben. És igazából ez bánt. Hogy egy volt kolléganőm kerti udvarába dobták be. Még csak 2 hetes volt. Emlékszem esett is az eső, Ö meg persze ilyenkor még nem is lát. De olyan élet akarata volt, hogy 2 napon keresztű nyivákot (étlen/szomjan), míg nem meg találták.

    A kolléganőm elmesélte, hogy meg találta, de hogy 4 óránként kell szoptatni és Ö is sajnos dolgozik. Erre én (sajnos az állatok és az idős emberek a gyengéim) át vállaltam, mert a feleségem ép munkahely váltás közben volt és még egy hónapig otthon lesz. Így Ö tudja szoptatni. Eredetileg úgy volt, hogy csak 1-2 hónapra lesz nálunk, aztán vissza visszük a csajhoz. Meg is próbáltuk, de a dög éhség sztrájkba kezdett. 3 napon keresztül nem volt hajlandó enni. Pedig ugyan azt a (kedvenc márkáját) kapta. Ezért kénytelenek voltunk vissza hozni.

    Magyarul, gyakorlatilag is nekünk köszönheti az életét.
    Erre ezt így hálálja meg. Arról már nem is beszélek, hogy a bérelt lakásunkon mi csinálta a tapétával. Csak miatta újra kell tapétázni és le festeni ha költözünk (min. 1 milló ft.).

    Csak, hogy szemléltessem, hogy honnan indult...

    Ki gondolta volna, hogy ilyen ártatlanul is ki tud nézni egy ördög fajzat.

    Még a Franky (papagáj, ami ügye, mint madár, esküdt ellensége a macskáknak) sem látta benne a fenyegetést, úgy ahogyan mi sem.

    Itt sem kapirgált még semmit

    Azért egy hónaposan már meg villant benne a gyártója (Omen) akarata. Még csak fele akkora volt mint a Franky, de már piszkálta a kíváncsiság.

    Na és (pedig még nem teljes méret) már szó szerint terrorizálja a papagáj. Azóta felügyelet nélkül már ki sem engedhettük a kalitkából, mert rögtön beindulnak Kármen ösztönei és játék szernek nézi azt a madarat, aminek olyan erős csőre/csípése van, hogy egy ember kisujját le tudná csípni.

    Itt meg már egyértelmű volt, hogy nem az Isten teremtette (a szeme is rosszul ál). Emlékszem, hogy amikor ezt a képet csináltam, ahogy ki mentem a szobából, Ö azzal szórakozott, hogy az utánam (lassan) tipegő papagájt, nekifutásból át ugorja. szegénykém (Franky), a torkában vert a szíve mikor felvettem. Azóta kell a felügyelet.:

    ...Na ígérem, hogy itt befejeztem az off-olást a képekkel együtt. :R :R
    Csak meg kellet osztanom veletek a tragédiámat. Még jól jöhet valakinek. Én tuti, hogy elővigyázatosabb lettem volna, ha ebben a fórumba ilyen képekkel találkozom (még a vásárlás előtt).

    Egyébként, annyi szerencse tényleg van, hogy filmezés közben semmi nem látszik, valamint ha nem mész oda 10cm re a képernyőtől akkor nem veszed észre. Este meg szinte keresnie kellet rajta a feleségemnek. Ha nem megyek oda ma, a gyári micro-szálas kendővel törölgetni akkor még nekem sem tűnt volna fel napokig. A fényképen is csak úgy sikerült megmutatnom, hogy a fényképezőgépet Macro-ba tettem és 10-15cm ről fotóztam és akkor is csak oldal szögből látszik.

    Valószínűleg veszek egy 2mm plexi lapot és azt a képernyő méretére vágom, majd rá csavarozok két kampót és TV-zés után rá akasztom. Képernyő védő, a szó-szoros értelmében. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz tlala #7170 üzenetére

    "Amikor majd öregkorodban üldögélsz a kerti székedben, akkor a macskád és Franky papagájod még mindig eszedbe fog jutni, és még akkor is mosolyra késztet minden kis felidézett hülyeségük"

    Nagyon kedves vagy és tök igazad. Annyi érdekesség képen, hogy ezek közül (én, macska, papagáj) a papagáj az aki öreg körára a a másik kettőre (ránk) fog emlékezni. Mivel túl él mi-nyájunkat. 70év felet is élnek a Jákok és Ö még csak 9 én meg 35 ;]

    Majd az unokáimmal lesz, de hogy mosolyogni fog e, azt nem tudom.

    Kis story: Sokat beszél, de van amikor saját magát is felül múlja. Múltkor néztük a LOKI meccset és amikor az első Gólt rúgták, akkor azt mondta jó hangosan, hogy "hoppá!!". Egy másik alkalommal nem akarta befogni a száját, egy hétvégén, asszony meg szeretett volna még aludni (nem rikácsol, csak beszél össze vissza). Ezért kijött az asszony a szobából, ér rá szólt, hogy maradjon már csendbe, erre a papagáj vissza vágót, hogy "nem mész a helyedre" Ezek a pillanatok, minden materiális tárgyat (bármilyen drága is legyen) felülmúlnak,

    Amúgy, rövid távra meg lesz ma a megoldás. 2mm plexire két kis kampót rá szerelek (szépen meg csinálom, egy hozzá nem értőnek, fel sem fog tűnni, hogy nem a tv része) és azt rá akasztjuk a tv-re mikor nem nézzük. Azt kapirgálhatja.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Dexar007 #7184 üzenetére

    9éve 250e. (lol, tényleg így bele gondolva annyi mint egy jobb plazma tv:)

    Nagyon sokat tud, nem tudnám felsorolni. Tudod a Jákó a legokosabb papagáj A tudósok szerint annyi az IQ-ja mint egy 5 éves gyereknek). Van olyan (elég híres is) amelyik kb. 3000 szót tud, meg 50-ig számolni, össze adni, kivonni.

    Gyerekkori álmom volt és azért vettem ilyet. Volt már pár kalandunk is. De azt hosszú lenne itt elmesélnem.

    Na DM-Fan a madarakhoz legalább jobban értek mint te:), Most te is tanulhatsz egy picit, ha már annyit tanítottál nekem a plazmával kapcsolatosan.:

    A papagáj monogám típus. Életre választ párt. Soha ne vegyél papagájt párban, mert soha az életbe nem fog megszólalni, csak a párjával fog kommunikálni és ügye az nem emberi hangon beszél:). Persze, vannak kivételek, de nagyon ritka.

    Amúgy (pont a monogámia miatt) nem igazán örülne egy párnak (ha már hozzá szokót az emberhez), annak van nagyobb valószínűsége, hogy élete végéig harcba lennének, mint annak, hogy pár év után össze barátkoznak.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Typhoon47 #7193 üzenetére

    Nem, csak 40e vel több, azt írtad, hogy 250 van rá, a PS8000 pedig 292.000Ft ért kapható. 1+1 év garival. És még kapsz mellé 5e ft értékben HDMI kábelt (amit úgyis kéne venned) valamit vásárlási utalványt szintén 5e ért. Így igazából csak 30e vel több. Érdemes megfontolni.

    Panát abban az árban és 50' csak tavalyi modell/chippel van az X meg az S sorozat. Annál szerintem azért jobban jársz a LG-vel.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7192 üzenetére

    Ezek szerint döntöttél és meg is rendelted?

    Hiába prédikáltam fél órán keresztű neked tegnap :B

    Nagyon kíváncsi vagyok a beszámolódra. Szerintem nem lesz vele semmi gond és örülni fogsz neki. :R

    Edit: pardon, egyel előbb U és S akartam írni, nem X-et.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz shez #7241 üzenetére

    Bocsesz. Eddig csak filmeztem és nem láttam a fórumot:)

    Szóval a válaszok...

    Kiváló
    Kiváló
    Nem
    Igen
    Nem igazán
    nem használom
    Hibátlan (ez nem LCD, az a probléma az LCD-k nl van)
    Digitalko (a legolcsóbb és kedves társaság)
    Igen!!!! csak a macskát dobnám ki előtte :P

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Seb3s #7288 üzenetére

    Nagy gratula! Nagyon örülök, hogy elégedet vagy.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

Aktív témák