Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Mike1223

    csendes tag

    válasz oalex #7082 üzenetére

    Halihó!

    A g10-en a "Kép" menü "További beállítások" részében az alábbi menüpontok vannak:

    w/b high R = világospiros részek fehéregyensúlya
    w/b high B = világoskék részek fehéregyensúlya
    w/b low R = sötétpiros részek fehéregyensúlya
    w/b low B = sötétkék részek fehéregyensúlya
    Gamma = gammagörbe váltása (S-görbe/20./2.2/2.5)

    Szóval igenis lehet állítani a fehéregyensúlyt

    De szerintem egy tv-n ha fehéregyensúlyt kell állítgatni, akkor már eleve baj van. Egy kicsit túl van lihegve mostanában a sok szuper lehetőség a tv-k és más elektronikai eszközök kapcsán is. A túl sok beállítás leginkább arra jó, hogy a gyanútlan (és hozzá nem értő) tulaj jól elállítsa a készüléket és aztán szőrnyűlködjön, meg hogy több pénzt lehessen elkérni a készülékért :).
    Példaként: Fixa ideáim egyike, hogy egy igazán jó erősítőn van egy bekapcsoló gomb meg egy hangerő potméter. Nem több!
    A hangforrás legyen tökéletes és az erősítő azt adja vissza ami a felvételkor elhangzott. Kész!

    Ugyanez a TV-re is igaz (lenne). Természetesen amikor valami ocsmány forrásból alacsony színvonalú képet nézünk a nagy, szuper, új, drága stb... tv-n mint pl. kábeltévéről a Mónika show, akkor azon nincs mit állítani mert sohasem lesz szép a kép. Mert már a forrása rosz minőségű. (Mármint a kábelszolgáltató miatt.) Ha pedig továbbgondoljuk a dolgot, akkor jön az hogy ahány féle valamit nézünk, annyi féle beállítás kell majd. Akkor állítgatom a menü 52 beállítását egyfolytában? Nem.

    Természetesen a tv elhelyezésétől meg a tulaj izlésétől függően lehet állítani fényerőt, színtelítettséget, stb.

    De mégegyszer: a túl sok "fícsör" egyszerű parasztvakítás. Egy tv az ne főzzön ebédet, viszont legyen gyönyörű a képe. A g10-é az. Ezt nem valami tesztből tudom, hanem tapasztalat. Tegnap este elindítottam a "Planet earth" egyik részét nagyfelbontású forrásból, csak mert kiváncsi voltam milyen lesz a képe, aztán nem tudtam kikapcsolni, amig vége nem lett. Pont.

    Természetesen más tévéknek lehet ugyanilyen szép képe. Azt nem tudom, mert azokat nem nézem. De a g10-ről szivesen írok tapasztalatokat ha valaikt érdekel (még ennél is hoszabban).

    Uff én beszéltem!

    Mike

Aktív témák