Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Micka21 #13180 üzenetére

    "ha értenék hozzá már megcsináltam volna h másokon is segítsek"

    Mindenki így van vele egészen addig, amíg nem ért hozzá. Utána már vagy ideje nincsen, vagy motivációja, vagy csak segíteni nem akar másokon. ;]

    (#13182) hunfatal: 10.00 óta létező bug és nem csak a könyvjelző sávon, hanem a levelező oldalsávon (RSS faviconok), Vizuális füleken (a gyári ikonok, mint levelező, könyvjelzőkezelő, letöltéskezelő, stb.), valamint néha a sima taboknál is eltűnik, de ez utóbbi a legritkább.

    Leginkább akkor figyelhető meg, mikor túl sok oldalt nyitsz meg, vagy túl erőforrásigényes oldalakat (videóstreamek, stb.), sokat cachel a böngésző, a Windows pedig kilapozza, mert az még sokszor önmagát (pl. shell) is kilapozza.

    Jelentettem már nekik vagy 3x, de a legutolsó is úgy bő fél éve volt, szóval nyugodtan nyomhatsz nekik te is egyet. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13190 üzenetére

    "Aztaqrva, tényleg. De az sem rossz, hogy sikerült reprodukálnod a hibát, és ezzel tulajdonképpen rájöttél az okára."

    Na, ha csak ilyen bugok maradnának a véglegesekben, én annyira boldog lennék. :DDD

    "Akkor jön rá, mekkora szopás is van vele, előbb kitalálni, hogyan is kellene az egészet megoldani"

    Mint mondtam, nem tudom, de például a Live Gallery-t sem javította senki, aztán végül én írtam egy userCSS-t (kemény 3 percembe került). Tudom, CSS, nem pedig JavaScript, de nem is azt kértem, hogy fejlessz mondjuk egy Website Monitor-t (amit évek óta szeretnék), ami azért nem kis munka, de mondjuk egy PH-s kiegben átírni a függvényneveket az Operás megfelelőjére szerintem nem olyan hosszú idő.

    Ott van például a Szégyenfal. A hibák egy részét (JS tudás nélkül) simán tudnám javítani, ha lenne hozzáférésem az FTP szerverükhöz. De ők esetenként több, mint 1 évig rá se néznek.

    Én ingyen kijavítanám a hibát, ellenben ők havi szinten kapnak valamennyi fizetést a munkájukért.

    Na az ilyenek dühítenek.

    "viszont továbbra is úgy gondolom, hogy az ilyen jellegű dolgokra, mint az autocomplete és hasonlók, ugyanez annyira azért nem igaz"

    1. Mivel újabban a kikapcsolhatósággal nem igazán foglalkoznak, én inkább tiltakozom minden ellen, ami számomra nem kell. Az autoresize is kikapcsolhatatlanul keseríti az életemet. Másoknak a Tab Stacking keseríti az életét, nekem az, hogy opcionálisan nem automatikus (pedig egyszer, pár build erejéig az volt).

    2. Addig én is mellette voltam, amíg csak userJS volt, hogy opcionálisan legyen ilyen lehetőség, de most már csak 1 kattintás. Ha csak 1 napot is venne igénybe ilyesmi implementálása, akkor már inkább implementáljanak helyette olyat, mint oldalspecifikus: illeszkedés, on demand plugin, zoom, képek engedélyezése, stb.), amiket nem lehet pótolni, vagy nem úgy.

    3. Volt már a Firefoxban, a Safariban kétszer is és nagyon durva módon és az IE8-ban is arra példa, hogy autocomplete funkción keresztül adatokat tudott lopni az oldal. Szóval szerintem nem olyan egyszerű az. Ellentétben a Local Storage biztonságosabb, mert az kliensoldalon van és egy specifikációban ritkább a bug, mint egy folyamatosan fejlesztett szoftverben.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13193 üzenetére

    Egyébként nem értem. Az nem erőforrásigényes, hogy mind a több tízezer (vagy százezer) aktív user minden egyes hozzászólása után betölt még egy lapot a szerverről, amiben tájékoztat arról, hogy a hozzászólás sikeres volt? Ha ott van úgyis sikeres volt, ha meg sikertelen, akkor meg úgyis látod, hogy nem küldte el. Ezt ki lehetne kerülni.

    Az időkorlát jó ötlet, mivel az ellenőrzés tényleg erőforrás igényes lenne.

    "Hogyan is tudnám ezt beállítani, hogy minden böngésző engedélyezve legyen alapból, ne tiltott állapotból induljanak?"

    1. Omlaszd össze újra ezen az oldalon és válassz ki mást.

    2. Az operaprefs.ini-ben biztos van valami bejegyzés, csak nem tudom mit kell keresni és azt sem, hogy melyik szekcióban. Az összeomlasztás gyorsabb. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13200 üzenetére

    Talán el kéne indítani hozzá a Dragonfly-t (jobbklikk->Inspect Element).

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13200 üzenetére

    "egy kiíratás aztán már tényleg nem nagy dolog, és nem is vesz igénybe komoly erőforrásokat."

    Nem pont erre gondoltam, hanem az adatforgalomra. Ha csak 50 kilobájt az oldal, akkor is több gigával lehet számolni napi szinten.

    "azért ilyesmire is gondolhatnának, hogy kicsit modernizálják a dolgokat."

    Ezt mondd az elavult böngészőket használóknak...

    A Facebook megteheti, mert divat ilyen oldalakon böngészni és a közösség húz mindenkit.

    A PH-t nem divat olvasni. Az IE userek majd mennek a HWSW-re vagy az SG-re, vagy oda, ahol hozzá tudnak szólni.

    "Ugyanígy lehetne értesítés a PH-ba beillesztve olyan topicokról, amikre fel vagy iratkozva - és akkor nem kéne kiegészítő hozzá..."

    Ilyen van, csak sajnos e-mailes.

    Személyreszabott RSS-nek jobban örülnék.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13204 üzenetére

    "Tudom, hogy van e-mailes értesítő, egy ideje már használom..."

    És azt véletlenül nem tudod, hogy ez mennyire erőforrásigényes? Mármint ha feliratkozok egy témára, akkor arról egyenként kapok e-mailt minden hozzászólásnál és nem csak az elsőről, amíg nem látogatom meg újra az adott topicot.

    A másik, ehhez kapcsolódó kérdés: Ismersz olyan Gmail Labs kiegészítőt (vagy akármi mást), amivel megoldható, hogy az adott címről beérkező levelek tartalmát ellenőrizve, ha csak minimum 0 maximum 10 számjegyben tér el, akkor csak a legkorábban érkezettet tartsa meg, a többit törölje.

    "Ha abba az irányba húz a közösség, hogy normális böngészőt használjanak az emberek, akkor az jelen esetben talán éppen nem probléma."

    Úgy értettem, hogy az emberek a Facebookért még az egyéni preferenciájukat is feladják (függetlenül attól, hogy jó-e, vagy sem, sokan például Operát is dobták, amikor bugos volt a fostalicska Flash miatt a Farmville), ellenben egy IT portálért (ami habár az anyagi javak miatt kicsit elbulvárosodott, de még mindig sok hasznos teszt és kiveséző írás olvasható, amiből sokat lehet tanulni) nem fognak úgy böngészőt váltani. Főleg mivel sajnos (és ez is oka az elbulvárosodásnak) az olvasótábor nagy részét ezek a TLDR effektusban szenvedő emberek teszik ki, akik kifejezetten imádják az eleve flamekeltő írásokat, ahol elismételhetik a már 50 korábbi, hasonló cikkben is 10x megcáfolt fixaideáikat, ezzel 3, bizonyos esetekben (Apple cikkek, warez cikkek) 4 számjegyű hozzászólásszámot generálva.

    (#13207) Sk8erPeter: Nálam is csak 2 giga RAM van. Blokkold a külső scripteket, azzal is sokat nyersz.

    Más: Nem gondolkoztál még rajta, hogy valami olyan elrendezést használ, ami jobban kedvez a sok fülednek? Ha az oldalra rendezett füleket megszokás miatt nem is, de legalább valami olyan skint, ahol nem zsugorodnak össze ennyi tabnál a faviconok a bezáró gombtól (esetleg a bezáró gomb kikapcsolása, ha nem kell), az új fül eszköztárak, menügomb elrejtése, szintén helyspórolás céljából?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Laybee #13211 üzenetére

    "Egyik hogy van két gmail fiókom és használom a gmail account kiterjesztés de az csak 1 fiókot tud. Van ennél jobb kieg?"

    Passz, de ha több fiókod van, miért nem használod inkább a beépített levelezőjét IMAP protokollal? A kliensben elkövetett változások a szerveren is végbemennek, egyfajta ős "cloud".

    "Azt hittem, kevesebb adatforgalommal beéri mint a többi, erre akartam kilyukadni."

    A fejlett cachelési mechanizmusának köszönhetően Opera Turbo nélkül is beéri kevesebbel.

    Persze nem ennyivel kevesebbel, mint 200 vs 80 mega, de például Operában volt először (még a modemes korszakban lehetett nagy hasznát venni, de sok esetben most is hasznos lehet) A képek kikapcsolása és képek engedélyezése között egy "gyorsítótárazott képek" opció, amivel a már korábban letöltött képeket felhasználta újra, tehát például egy oldalon nem kellett újratölteni (sem ellenőrző csomagot küldeni), hogy az avatarok, az oldal háttere, vagy ilyesmit ne töltse le újra, de mégis legyen kép.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Laybee #13218 üzenetére

    Tanuló spamszűrője van. Jelöld ki a leveleket (Spam nézetben Ctrl+A) és kattints a "Nem Spam" gombra.

  • Penge_4

    veterán

    válasz scott_free #13221 üzenetére

    Ctrl+Enter sem működik?

    A wand nem sokat változott működésben, csak GUI terén (már popup helyett beúszó figyelmeztető van, kombinált gombok, ilyesmi). Maximum biztonság terén.

    Végső esetben próbáld meg, hogy Ctrl+F12->Űrlapok->Jelszókezelő-nél kitörlöd az összes Facebookhoz tartozó elmentett jelszót, majd a Facebook főoldalán próbálsz meg belépni.

    Nem használom a Facebookot, de elég sokan használják ahhoz, hogy ha általános hibajelenség lenne, akkor már rengetegen szóltak volna miatta.

    Szerintem csak az lehet, hogy ők módosítottak valamit, az Opera pedig (biztonsági okokból) érzékeny az ilyesmire.

    (#13222) Gubek-Einste: Orbitot nem használok (helyette JDownloadert, ami együttműködik vele), ahhoz nem tudok hozzászólni, csak ehhez:

    "A váltás ellen szól a Facebook-kal való lassú működés, weboldalak lassú betöltése, Adblock Plus hiánya és a könyvjelzők ikonjainak alapértelmezett képe, nem a weboldalak fav ikonjait látom."

    - Milyen weboldalt tölt be lassan?
    - 9.0 óta van benne beépített tartalomblokkoló, nincs is túlzottan eldugva, jobbklikk->Tartalom blokkolása
    - Ezt a listát lehetett manuálisan bővíteni, 11.10-től viszont automatikusan is lehet, ezzel.
    - A könyvjelző ikonokkal nem értem mit akarsz mondani és mire célzol. A könyvjelzők faviconjaival nálam nincs semmi probléma. Ha a gyorshívóra gondolsz (a kontextusból erre következtetek), ott is minden megoldható.

    Ha mégis a könyvjelzőkre, akkor pedig Ctrl+F12->Haladó->Böngészés->Lap ikonok

    (#13223) Lajkó22: Mit értesz az alatt, hogy "nem jött be"? Hátha van megoldás.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13230 üzenetére

    "Nem várom el, hogy mindent megcsináljanak, amit valaki kiböffent, de vannak könnyen megoldható dolgok (most ez plusz egy mező a keresőnél, és plusz egy lehetséges query, hát hű de nagy dolog, kb. 10 perc az egészet megírni, de halál komolyan)."

    Jellemző az ilyesmi. Egy másik fórumon van egy admin, aki már lassan kikészül idegileg, mert legalább 30 alkalommal leírta, hogy "használjátok a link gombot, ha linket szúrtok be", de persze egy csomóan nem foglalkoznak vele (ráadásul nem is IT fórum, tehát még felróni se lehet nagyon a felhasználók hozzá nem értését).

    Ez még hagyján, de van egy korlát, hogy 60 karakter után új sorba tördeli az egybefüggő szöveget függetlenül attól, hogy még ha "w"-vel rakod is ki csak a doboz feléig ér el (mivel nem fix széles betűtípus). Állítólag a layout védelme miatt van, gondolom word-wrap-ról még nem hallott.

    Írtam már neki, hogy implementáljon egy linkifier scriptet (még azon az ótvar blog.hu-n is megoldották), de nem, mert csak azért sem. :D Pedig amennyi ezzel kapcsolatos kommentet már leírt...

    "Próbálták lemásolni a Fácsét, de nagyon erőltetett szánalmas próbálkozás volt. AJAX? Ugyan már... Az luxus."

    A múltkor a myvipet láttam valahol. Na az lett az igazi Facebook klón. :DDD

    "Most konkrétan mely külső scriptekre gondolsz?"

    Főként webstatok, Google Adsense és társai. Minden oldalon átlagban legalább 5 ilyen, az oldal működéséhez szükségtelen script töltődik fut le (lásd: Ghostery adatbázis, pedig az még csak nem is ismeri mindet).

    Ezek sok lapnál összeadódnak és elég erősen megdobják a memóriaigényt.

    "Ha tudsz mutatni ilyen skint, szívesen kipróbálom."

    Van sok, itt nézelődj. Aktiválás után jobbklikk fülsávon->Rendezés->Balra/Jobbra (amelyik szimpatikus), majd ismét jobbklikk->Rendezés->Felülre

    Ezt azért kell eljátszani, mert 9.5-től van egy ilyen bug, hogy a nagyon minimalista skineknél (bizonyos padding érték alatt) a tabok nem zsugorodnak össze elsőre, csak újraindítás, vagy a fenti művelet elvégzése után.

    "Ez mi is?"

    A + gomb, amivel új fület nyitsz és ahogy látom még a menügomb mellett is van egy, ami még teljesen ki is írja, hogy "Új fül". Ez sok helyet foglal.

    Az Opera menügombról ha a szöveget eltünteted, azzal is helyet spórolsz, de az egészet eltüntetheted, akkor az Alt billentyűvel bárhol előhozhatod (azt szerencsére még a Flash sem nyúlja le).

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #13251 üzenetére

    Nem megoldás. Én például egyedi ikont használok néhányon, néhányon pedig jó lenne az automatikus frissítés.

    Egyébként érdekes dologra jöttem rá. Ha beállítom mondjuk 5 másodpercre, akkor frissül.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #13257 üzenetére

    workaround: Állítsd be egy másodpercre!

    Frissül az, de csak akkor, ha az előtérben vagy a háttérben meg van nyitva egy gyorshívó lap.

    Tehát nyitsz egy új lapot, vársz 1 másodpercet, befrissül, aminek be kell frissülnie és ennyi.

    Ha többet adsz meg, az még jobb, mert akkor meg tudod nyitni bármelyiket, vagy új címet beírni, aztán ha vársz pár másodpercet, szépen befrissülnek azok az elemek is, amiknél be van állítva automatikus frissítés.

    ps: Ez a bug nagyon tetszik így most már, mivel így lehet használni olyan oldalakon is, ahol az első frissítés után eltárolódik a cookie és a második frissítésnél már eltűnnek az unread jelzések. :K

    De amilyen peches vagyok, javítani fogják és nem lesz lehetőségem visszaállítani. Website Monitort meg nem ír senki. Ez van... :(

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13269 üzenetére

    "akkor igencsak idegesítő, ha linkké válik ez a cím, mivel nyilvánvalóan nem létező címre mutat."

    Ez többnyire ritkább eset, mint az, hogy valaki linket akar beszúrni, ráadásul aki ilyen példákat ír fórumba, az valószínűleg tudja használni a BBCode-okat és az is simán megoldható, hogy code tagek között ne linkesítsen.

    De ezért mondtam, hogy nem IT fórumról van szó, tehát az ilyen példa előfordulási esélye nulla. Ellentétben napi szintű probléma, hogy valaki nem tud linkelni, csak beszúrja a címsorból kimásolt címet.

    Amúgy a lényeg nem is ez volt, hanem az, hogy az admin képes hónapok óta bosszankodni ilyesmin ahelyett, hogy rászánna az életéből kemény 1 napot (és akkor gondolom sokat mondtam), hogy implementáljon egy linkesítő scriptet.

    "valamelyik sarkában ott éktelenkedik az otromba nagy disznó myvip-pecsét."

    Az 1024*768 felbontású képek, aminek a bal felső sarkában van egy 240*320 pixeles CIF kamerával készült kép se semmi. És azért nem BMP formátumú, mert XP SP2-től (vagy nem tudom mikortól) az MS Paint már alapértelmezésben JPG formátumba ment. :D

    Olyanokon, mint Kép neve - Másolat.JPG már meg sem lepődik az ember. :DDD

    "Mi lehet ennek az oka?"

    Szerintem valami nagyon nehezen reprodukálható core bugot fedeztél fel, amit egy a Prohardveren (és csak ott) használt JS függvény hoz elő Operában és azt is csak bizonyos mennyiségű memóriahasználat felett (ezt behatárolhatod az opera:memdebug oldalon).

    "Most hirtelen nem találom, hol is tüntetem el az Opera gombról a szöveget?"

    Jobbklikk->Testreszabás->Megjelenítés->Stílus legördülő->Csak kép

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #13273 üzenetére

    "Véletlenül nem olvastál arról panaszokat, hogy a billentyűzetes navigációval mostanában nem stimmel valami?"

    Spatial navigation volt párszor, de csak javítások. Például, hogy most már nem jelöli ki az üres, elrejtett elemeket (amik nem linkek), ezt tapasztaltam én is párszor régebben.

    De a spatial navigation (WASD billentyűk a régi billentyűparancsokkal) nem 100%-ban fedi a Shift+iránygombok navigációt.

    "A Magyar Operán a levelezős cikkben milyen skint használtál?"

    Általam módosított Omelion-t (mivel a fejlesztője már azt sem frissíti). [link]

    ps: A UserJS hogy halad? Azt írtad, sűrűn szóljak rád. :D

    (#13274) Sk8erPeter: "Bizonyára az ilyen ember szabadidejében Kant kategorikus imperatívusz elméletén gondolkodik."

    [link], [link]

    "Na, de épp azt mondom, hogy azóta rájöttem, hogy nemcsak Prohardveren jelentkezik a para."

    Akkor keress azonosságot az oldalak között a scriptekben. :DD

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13279 üzenetére

    "Erre a korábbira nem tudsz mondani valamit, hogy miért nem lehet bepipálni a kiterjesztések indítását?"

    operaprefs.ini túrás, vagy teljes uninstall, majd install. Mást nem.

    "Operánál várható, hogy lehet esetleg beépített pdf-olvasó, amit Chrome-nál is fejlesztettek, és ami mellesleg nagyon hasznos? (Nem kell plugin, illetve nem kell lementeni.)"

    Ezt le ne merd írni még egyszer, a végén még képesek és megvalósítják és az Operából lesz egy 20 megás telepítővel rendelkező bloatware, ami hordoz magában egy nagy biztonsági rést. :DDD

    Egyébként vannak rá cuccok, például LinkRedirector, vagy még vagy 5 különböző megoldás az adott célra, hogy a Google nézőkéjében nyissa meg a PDF, DOC, PPS és egyéb fájlokat.

    Tény, hogy nem olyan, de az emberek többségének bőven jó. Akik meg napi szinten nyitnak meg PDF-et a böngészőjükben és fontos számukra a professzionális megjelenés (amit még a mai napig nem tudok, hogy mi, mert még nem fedeztem fel különbséget az Adobe és a Google Viewer között ezen a téren, de elismerem, nem nézek túl sok PDF-et) azok olyan kevesen vannak, hogy simán telepíthetik az Adobe Readert (elvégre úgyis telepítik, mivel szükségük van a professzionális megjelenítésre), vagy keresnek belőle portable változatot (biztos van olyan is), de teljesen felesleges. :DDD

    "Vajon még ebben az évtizedben elkészül Operához az XMarks kiterjesztés?"

    Előbb a File API legyen teljes, különben nem tudom hogy gondoltad, hogy majd egy webes nyelveken alapuló cucc képes lesz egy third-party szolgáltatónak elküldeni bármit is a böngésződből, amire te nem adtál engedélyt. Ez nem a Firefox, ahol az ilyen "biztonsági rések" természetesek, vagy a Chrome, ahol ez evidens. Bár utóbbi elég irigy ahhoz, hogy ilyenkor figyelmeztessen, elvégre csak ő gyűjthet adatokat szó nélkül. :DDD

    FileReader API már van (részleges), szóval ha ez végleges lesz, akkor már nem lesz akadálya, hogy az XMarks fejlesztői írjanak Operához is ilyen kiegészítőt.

    (#13280) mohoyoyo: IMAP-ot és a POP3-at tiltsd le. Csak azért, mert szerintem valahol még azelőtt letölti a leveleket, hogy át tudná irányítani.

    Ha a My Opera beállításaid nem lennének jók, akkor a kliensben hibaüzenetet kapnál, hogy nem tudja letölteni a leveleket.

    (#13281) Kuruc2: Nem lehet. Vagyis igen, válassz egyet ezek közül.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #13284 üzenetére

    Azért, mert a jelenlegi állapot szerint ezt ne is építsék be, legalábbis ha nem üti a jelenlegi megoldást, ami nehéz lehet, mivel még egy olyan funkciónál se képesek ilyesmire, ami előtte nem is létezett (image auto resize), vagy Tab Stacking.

    A Zoom jelenleg úgy működik (ez alá tartozik az Illeszkedés és a Képek megjelenítésének módja (None/Cached/Show) is, hogy nem domainspecifikus ugyan, de tabspecifikus.

    Mindegyiknél jó lenne domainspecifikus mód IS, de úgy, hogy a tabspecifikus mód megmarad, mert Firefoxban ez az első olyan, amit kikapcsolok, Chrome-ban nem tudom kikapcsolni, tehát egy ok a többi 99 közül, hogy miért tartom hulladéknak.

    Ha megnyitok egy 200*300-as képet és ránagyítok, akkor nem szeretném ha az adott oldal összes oldalán 800x-os Zoom-ra állna be.

    Ha ez egy képmegosztón volt, akkor utána meg lesek, hogy egy HD film screenshotján miért csak a bal felső sarokban lévő fűszál/csatornafedél látszik premier plánban. :D

    Tehát ez számomra maximum úgy lenne elképzelhető, hogy az oldal tulajdonságaiban egy legördülőmenüből. Akkor viszont az új felhasználók számára nem lenne magától értetődő.

    Ja, és ebben az esetben is megmaradna a tabspecifikusság, tehát a kettő nem bírálná felül egymást.

    Gondolod, jelenlegi állapotukban erre képesek a fejlesztők? Én már nem merek semmit beírni a wishlistre. Még a legegyszerűbb kérésemet is elbarmolták (engem ugyan nem érint, de másokat igen).

    "lásd: Bookmarks Bar a fülek alatt és nem felett, 11es verzióval végre megéltük"

    Ahelyett, hogy azt éltük volna meg, hogy az opera:button protokolt terjesztik ki és teszik lehetővé a középsőklikket és a specifikus környezeti menüt és nem dedikált könyvjelzősávokat hoznak létre, amik így, vagy úgy, 30+ pixelt elvesznek a vertikális térből, ráadásul csak virtuálisan vannak rajta a könyvjelzők, tehát még törölni sem lehet róla közvetlenül.

    "Az az egyetlen fordítós kieg, amivel textboxba írt szöveget is lehet fordítani."

    Ott a HyperTranslate

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #13288 üzenetére

    "Bezzeg a pinned tabokat 1 pixelnyi klikkelés közbeni véletlen mozgatással is csoportosítani lehet, ahhoz nem kell plusz billentyű"

    Vagy például forráskódnézetben történő kijelöléskor átméretezni az oldalsávot. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #13292 üzenetére

    Igen, ismert bug. Még béta előtt jelentettem. Úgy néz ki nem volt elég prioritása (vagy bonyolult a javítása), hogy a véglegesben javítsák.

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #13294 üzenetére

    "Akkor viszont szeretném tudni a trükköket, hogyan érdemes jelenleg "védekezni" ellene"

    CCleanernek van ikontörlő funkciója, ami megtartja azokat a faviconokat, amik el vannak mentve könyvjelzőként.

    (#13296) Sk8erPeter: "Na jó, nem, végül is igazad van, ez biztonsági rést jelent, de az Adobe pdf-olvasójáról is állandóan azt lehet hallani, hogy már megint újabb rést fedeztek fel rajta. Most az mitől jobb?"

    Attól, hogy azt nem muszáj telepíteni, ellentétben egy beépített megoldást kicsit nehezebb lenne leirtani. Főleg ha ezt tehetnéd meg minden alkalommal, amikor előzetest telepítesz (mondjuk hetente 3x, egy idő után kicsit fárasztó lenne).

    "Adobe Readert meg sajnos elvből nem akarok felrakni, bár nem tudom, ott jobb lenne-e egyáltalán a helyzet az ékezetes karaktereket tartalmazó szövegek kimismásolásakor."

    Az biztos, mivel a Chrome is Adobe Readert használ, csak így (hogy beépítik, akár a Flash-t) elhiszik a felhasználók, hogy biztonságosabb, mintha külsőleg telepítené ezeket, de ahogy néha (még csak nem is gyakran) beleolvasok a hivatalos blogjukba, ahol a changelogot írják elég gyakori hogy valami kitörjön abból a hypervédett processzből. :DDD

    "És lehetne egy véglegesítő, kivételeket tartalmazó lista, az ezekben szereplő kiegészítéseknek mindig engedélyezném az adatküldéseket (mint pl. az Xmarks), vagy épp mindig tiltanám (mondjuk utóbbi helyett valszeg inkább repülne az adott extension)."

    A Chrome-ról beszélünk. Még registry kulcs, vagy akármi más sincs, amivel elő lehetne benne bármilyen advanced funkciót hozni. :D

    "Attól, hogy egyelőre ez a rész nincs kész Operánál, nem lesz biztonságosabb az adatforgalom... Vagy csak ezt a részt nem tetted hozzá, hogy mitől lesz jobb."

    Nem, félreértetted. Nem ettől lesz biztonságosabb, hanem attól, hogy ugyanúgy megkérdezi majd, ahogy például widgetek telepítésénél, hogy melyik fér hozzá a fájlrendszerhez és melyik nem.

    Viszont File API nélkül egyáltalán lehetősége sincs hozzáférni, mert az Opera nem fog belső API-t írni, hogy third-party cégek igényét elégítse ki vele.

    Ha lesz File API, akkor viszont közvetlenül (ha a user engedélyt ad rá) lesz olvasási joga a bookmarks.adr fájlon, amit ennél fogva fel tud dolgozni és fel tud tölteni az Xmarks szerverére.

    Amúgy meg számomra egészen 11.10-ig a File API volt az, amit a legjobban vártam, hogy végre külső .exe nélkül is le lehessen tárolni CSS-ben is a blokkolt DIV-eket, ne csak Local Storageban. Aztán jött a 11.10, ami jól tönkretett mindent szokás szerint. Lebutították a többi böngésző szintjére és már a display: none szabállyal elrejtett elemeknek is betölti a tartalmát már az előtt, hogy megjelennének.

    Miért? Mert pár magát webfejlesztőnek mondó &@#˘^˘^## nem képes a visibility tulajdonságot használni (ami épp arra való, hogy ha valamilyen elemet meg akarsz majd a későbbiek folyamán külön betöltés nélkül jeleníteni, például egy hover background egy menün).

    Szóval most már szinte értelmetlen az egész, üres, szövegeket tartalmazó DIV-eket lehet blokkolni...

    Itt lehet egyébként szavazni

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13300 üzenetére

    Passz, valamikor még régebben írták, hogy a Flash után a PDF plugint is integrálják, mert az Adobe-ot nem tartják elég biztonságosnak. Ebből nekem az jött le, hogy az van benne.

    "Akkor ezek szerint szerinted én is egy "&@#˘^˘^##" vagyok, ahogy az összes többi?"

    Tudom mi a különbség a kettő között (egyébként van "collapse" állapota is).

    Attól függ, mire használod. Ha egy menüre, ami mouseoverre átváltozik valami mássá, akkor igen. Ha olyan dolgokra, amiket nem probléma, ha a böngésző akkor kezd el betölteni, amikor a display tulajdonság értéke megváltozik, akkor nem.

    Ettől függetlenül igen, hülyeségnek tartom, mert ha csak nem reklámbizniszből élsz, akkor csak hátrányod származik belőle. Most pedig az Opera is beállt a sorba, tehát lőttek a reklámblokkolásnak. Már csak URL alapján lehet, de úgy nem, hogy szabvány banner méretű bannereket blokkoljon a CSS és el sem kezdődik a betöltődése. Sajnos betöltődik, csak nem jelenik meg. Hát köszi, ki vagyok vele segítve. Pár főverzió múlva ugyanolyan hulladék lesz belőle, mint a Chrome-ból. :((( Már csak azt remélem, hogy addigra a Firefox fejlődik valamit sebesség (programműködés) terén. Ott legalább ilyen alap funkciót még nem tettek tönkre és van CSS selector API az ABP-ben.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Namelesske #13303 üzenetére

    "Lefogadom, hogy nem szinkronizált le semmit."

    Nálam is ugyanez van, gondolom valamit fejlesztenek, az ilyen sosem véletlen. Amúgy szinkronizál, most néztem a link.opera.com-on és ott vannak a tegnapi módosításaim.

    "Nem tud valaki valami CSS-t vagy UJS-t vagy extensiont amivel középre lehet igazítani a balra igazított weboldalakt?"

    Globális megoldás, ami normális is, nehéz lenne. Kapcsold be az oldalsávot, vagy tegyél valamit a helyére, hogy ne legyen olyan zavaró, vagy írj feedbacket a webmesternek, mást nem tudsz.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13311 üzenetére

    "Könyörgöm, magyarázd már el, miért származna hátrányom abból, ha a display:none-t használom, ha már ezt is jobban tudod."

    Neked semmi, csak az Operát használó látogatóidnak. Egyébként nem sok, ezért is nem értem, miért módosították a régi működést és miért pont most.

    Annyi "hátrányod" származik belőle, amit már korábban mondtam, hogy ha lassú a szerver (tehát ilyen PH sebességű oldalakon fel se tűnik), akkor 1-2 másodpecig villog a placeholder és a kép dimenziói közötti méretek között a layout azon része ami fölött az egérmutató van, ha display:none-t használtál.

    A másik hátrány, hogy képgalériákban az első alkalommal, amíg be nem cachelt minden képet, áttűnés helyett a fentről lefelé képrenderelést kapod.

    Ehhez képest még a parser is nagyobb problémákat okoz, ami hol XML-nek értelmez egy oldalt, hol egy lezáratlan taget nem zár le.

    "Talán amikor mondjuk rákattintottál egy elemre, és annak a visibility-je (vagy display tulajdonsága) megváltozott, intézett egy AJAX-kérést a szerver felé, és letöltötte konkrétan csak azt a tartalmat, vagy mi?"

    visibility-nél nem, displaynél viszont pontosan ez történt. Ilyenkor rendezett egy AJAX kérést a szerver felé és letöltötte az oldal további elemeit.

    Próbáld ki, tölts le egy Opera 11.00-t az archívumból és vesd össze a 11.10-zel.

    "És akkor egy Opera-fannal kevesebb lesz, áttérsz a Fájörfoxra?"

    Vicces nagyon, csak tudod mikor olyan tróger módon vannak megoldva a reklámbannerek, hogy az egyetlen biztos pont az egészben a elem ID-je/Class-ja, vagy még az se, csak az nth-child, akkor rengeteg szopástól kíméled meg magad azzal, ha a DIV-et csapod ki, ami mögött így nem töltődik be a minden újratöltésnél cserélődő banner, amiből van 30+ különböző és egyik sem adserverről jön le, hanem imageshack-ről és társairól, amit necces lenne tiltani.

    A reklámblokkolás pedig nagyon érzékeny pont nálam.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13311 üzenetére

    Azt még elfelejtettem hozzátenni: nem vagyok Opera fan, de ezt már rengetegszer leírtam. Egyéni preferencia alapján döntöttem az Opera mellett.

    És épp ellenkezőleg: Akkor lennék fanboy, ha az Operát megdicsérném ugyanazért (vagy csak ebben az esetben eltekintenék afelől, ami miatt (többek között) a Chrome-ot minden alkalommal lehúzom, mikor valaki előhozza a témát.

    Vagyis, hogy most már az Opera (az URL Filter-től eltekintve, ami rendesen blokkol ugyan, de napjaink habzószájú hirdetői között kevés, mint mackósajtban a brummogás) ezen a téren nem különbözik a többi böngészőtől. Sem az IE-től, sem a Firefoxtól, sem a Safaritól és (fáj ilyet írni), de a Chrome-tól sem.

    De ezt már régebben párszor kiveséztük ebben a topicban. Az Operában folyamatosan tesznek tönkre olyan dolgokat, amik habár egyfelől lehetnek pozitívak is, de mivel nincs alternatíva a régi működés által akár mellékhatásként (ez a display:none jó példa erre) funkcionáló fícsörre, ezért negatív érzés támad bennem és nem csak bennem, lásd Desktop Team kommentek, vagy wishlist.

    A legdühítőbb az egészben, hogy ezekről a dolgokról egy csomóan nem is tudnak (lásd: Chrome-ban is vígan használják a reklámblokkolót annak tudatában, hogy az valóban blokkolja a reklámokat, nem csak elrejti), vagy csak jelentéktelennek tartják, miközben rajtam kívül még több ezren használják.

    A második, hogy ha ennek még hangot is adok, akkor még én vagyok leoltva, hogy rossz példát mutatok az új Opera usereknek, mert azt veszik le, hogy az Opera szar. Pedig összességében véve még mindig vannak benne olyan funkciók, ami miatt ezt használom, nem valamelyik másikat.

    Csak azok az újdonságok, amik számomra is pozitívak (ilyen 9.5 óta ezek voltak):
    - Új JS motor
    - HTML compose az M2-ben.
    - illegal-url hülyeség kiiktatása.
    - Normális fájlmentőablak.
    - RSS ráncfelvarrás

    Ezek (illetve hiányai) napi használat során csípték a szemem.

    Ezeken kívül a többi újítás, mint Unite, vagy kiegészítők, új gyorshívó vagy akármilyen nagyobb horderejű cucc (a HTML5-ös implementációkat leszámítva, ami így is-úgy is evolúciós folyamat), egyfelől pozitív változás ha már van választhatnék, 1-1 bizonyos bugfixért elcserélném ezeket az újításokat. Szóval amolyan talán évente 1 alkalommal hasznát veszem, illetve ha már van, akkor miért ne. Tehát nem kötődöm igazán hozzá.

    Vannak viszont ismét olyan mellékhatások, amikről az előtt nem tudtam, illetve nem alakult ki bennem igény irántuk, de ma már nehéz lenne élni nélkülük. Meglepő módon a felhasználók többsége erről is vagy nem tud, vagy csak futólag hallott:

    - Non-modal dialogs: Ma már meghalnék nélküle. Emiatt minimum 200%-kal nőtt bennem endorfin szint egy-egy JS alert láttán. Még mindig utálom őket, de ma már nem pörög le a szemem előtt, hogy szívesen látnám egy megtörtént eseteket feldolgozó trancsírozós horrorban azt, aki kitalálta a JS alert függvényt és azt is, aki 2011-ben még mindig alkalmazza.

    - On Demand Plugin: Attól függetlenül, hogy kezdetleges implementációja és bugjai miatt nem tudom használni, de hatalmas ötletnek tartom és amint oldalspecifikus lesz és javítják az swfobject bugot, azonnal használni fogom, mivel RSS-ben is blokkol.

    - Full Transparency: Nem vagyok a csilivili híve, de mivel az Aero GPU alapon működik és kikapcsolva is csak +50 mega memóriát spóroltam és mert kellemes a felülete (ellentétben az XP-s Lunával, amitől elhányom magam), ezért meghagytam. Szóval hasznos tud lenni (főleg, mivel már javították a scrollozási teljesítményt), hogy Aero Peek nélkül is látom a grafikonokat.

    - Tab Stacking: Ez is kezdetleges implementáció, de az automatikus csoportosítás egy élmény volt, amíg ki nem vették a véglegesig. Állítólag majd a jövőben még visszakerül.

    - Visual Tabs: Oldalra rendezett fülsávnál meglepő módon hasznos, kombinálva egy userJS-sel, ami frissíti x másodpercenként az előnézeti kép tartalmát.

    Mielőtt arra következtetnél, hogy nem használok egy csomó mindent, elmondom, hogy igen, csak rengeteg mindenre bőven kielégítő volt a korábbi bütykölés. Például beépülőket a mai napig plugin-ignore.ini-vel blokkolok (stabilabb), vagy a gyorshívót is tudtam korábban is bütykölni, illetve a menüsávot is el tudtam tüntetni és még pár tízezer karakterig sorolhatnám mi mindent tudtam, tehát számomra nem jelentettek pozitívumot.

    Valamint vannak olyanok is, amik közvetlenül nem érintenek, de olyan szempontból igen, hogy kevésbé kell már a hozzá nem értők szájába rágnom, hogyan navigáljon el az AppDatába (ami alapértelmezésben még rejtve is van), hanem csak be kell pipálnia egy checkboxot uninstallnál és meg van oldva a problémája, nekik többnyire úgysem fontos a backup.

    Több hirtelen nem ugrik be. Szóval látható a felhasználási szokásaim nem igazán illenek rá az átlagfelhasználó szokásaira.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Kuruc2 #13314 üzenetére

    Ctrl+F12->Weblapok fül

    Illeszkedést kapcsold ki, a Nagyítást pedig állítsd vissza 100%-ra.

    (#13317) Dluinet: Megoldás? Kérd meg az oldalak fejlesztőit, hogy írják meg normálisan és akkor nem fog "szarakodni".

    A Google is ott ugrál, mint a "szabványok" élharcosa a Gmail pedig maximum elrettentő példának jó. Ki használ 2011-ben frameset-et? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz F34R #13318 üzenetére

    Igen. Ez a non-modal dialógus a neve, amit meg is említettem. És tényleg, most nézem, Firefoxban is van már ilyen. :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz olivera88 #13321 üzenetére

    Megjelent az új verzió. Frissítsd 11.10-re.

    (#13323) Dictator^: Amit te keresel az a Typed History. Itt tudod módosítani: opera:config#UserPrefs|MaxDirectHistoryLines

  • Penge_4

    veterán

    válasz Laybee #13325 üzenetére

    Felrakva a Szégyenfalra.

    (#13326) Dictator^: Gépfüggő. Ha SSD-d van, akkor szerintem semmit. :D Amúgy mint minden, ha vinyó lassú és onnan olvassa, akkor nyilván lassulni fog.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Kuruc2 #13332 üzenetére

    8 oldal, ami nem megy, valahogy csak túl lehet élni nélkülük. Mennyi az esélye, hogy mindet, vagy többségüket pont egy és ugyanazon felhasználó látogatja?

    Ezen kívül 4 problémás és 2 esztétikai hiba. A többit meg egy sima maszkolással meg lehet oldani.

    "Jó ez naív-an hangzik, de azért szép álom."

    Voltak/vannak rá kísérletek. Avant Browser, Maxthon, vagy ott volt például az Orca browser. De azok olyanok is...

    "Ugyanahhoz a domain-hez beírom a másik adatokat, arra is megjegyzést kattolok, és legközelebb a legutóbbit kínálja fel."

    Akkor ott valami baj van, mivel alapból nem is lenne szabad neki semmit sem felkínálni, csak besárgítani a kereteket. Majd ilyenkor Ctrl+Enter-t nyomva feldobni egy popupot, ahonnan kiválaszthatod melyik kell, ha egynél több van.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Kuruc2 #13338 üzenetére

    4 különféle módja van annak, hogy belépj. Az egyik a Ctrl+Enter, azért írtam azt, mert az mindenhol működik.

    Van még a Gyors Előre, amit 3 különböző módon kiadhatsz:
    - Space billentyű
    - Mozdulatparancs
    - FlipForward (lenyomod a bal egérgombot és mialatt nyomva tartod megnyomod a jobb egérgombot). A FlipBack ugyanez fordítva.

    És amit lejjebb is mondtak, a kulcs ikonra kattintás.

    "Ennek az oka hogy újabb operaverzióm van mint moltam-nak akkor, vagy az hogy xp-m van? Vagy valami más?"

    Az, hogy azóta mióta a cikk készült már kétszer átalakult a gyorshívó.

    Itt vannak a skinek, válogass, hátha találsz olyat, amiben frissültek a gyorshívó képek. Az Omelionban hasonlóak, csak az árnyék más.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #13341 üzenetére

    Nem kell hozzá Aero, elég ha XP-n beállít egy hátteret a gyorshívónak.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #13346 üzenetére

    Ha jól értem, itt hasonló a probléma. XML-ként próbálja parsolni, majd a "Reparse document as HTML" azért nem működik, mert az első sor üres. Vagy nem?

    ps: Az URL Filter API-t nem tanulmányoztad véletlenül? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    Tegyük jobbá az Operát!

    (#13348) dqdb: Csak mert a display:none kompatibilissé tételével kilőtték CSS alapú blokkolást, ami habár valóban nem azt a célt szolgálta, amire mi használtuk, de a segítségével Firefox szintű reklámblokkolási lehetőségek álltak a rendelkezésünkre. Jó lenne pótolni valahogy. Mert ez így nagyon gáz. De lehet, hogy csak nekem csípi a szemem, hogy betöltődik a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Kuruc2 #13350 üzenetére

    Biztos... Google Translate-et többnyire csak auto->english módban használok, ha kínai, orosz, német, koreai, stb. oldalakat akarok elolvasni. Úgy viszonylag korrekt a fordítás. Magyarra olyan gyenge, hogy a pornolize-n nem röhögök annyit, mint ezen.

    A középső klikk sajnos nem működik egyik eszköztáron sem (a Personal és Bookmarks bar-t leszámítva, de azok nem igazi eszköztárak).

    A Shift+klikk és Ctrl+Shift+klikk működik, de a Vissza gombon még az sem.

    Régi (9.2x kompatibilis billentyűparancsokkal) Ctrl+Alt+Shift+N paranccsal lehet duplikálni a fület és utána Alt+balra nyíllal, Backspace-szel, vagy Shift+Z-vel lehet visszalépni az előzményekben (mivel azokat örökli a duplikált fül).

    Az ilyen berögződéseket egyébként minden szoftverváltásnál célszerű átértékelni, hogy valójában mi is a célunk, amit véghez akarunk vele vinni. Például megnyithatod új lapon az új oldalt és akkor a régi lap megmarad és nem kell középső klikkel később új lapon megnyitni az előzményt.

    Ne spórolj a tabokkal, azért vannak, hogy használd. Széles monitoron érdemes valamelyik oldalra tenni a fülsávot, ha nem ódzkodsz nagyon tőle, mert több fül elfér és hosszabb címeket látsz egymás mellett.

    A zoom problémádra pedig kipróbálhatod esetleg a cleanPages kiegészítőt (mivel eredetileg az a célod, hogy messziről olvasd a weboldalak tartalmát).

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #13380 üzenetére

    Shift+F12->Eszköztárak->Folyamatsáv->Pop-up at bottom

    Hogy miért nem ez a default azt amúgy nem értem, de az egyetlen pozitívum, hogy ezt az elmebetegséget az Opera kezdte és a többi vette át tőle, nem pedig fordítva.

    Pedig részletese folyamatsáv nélkül élni nem tudnék.

  • Penge_4

    veterán

    válasz fatal` #13382 üzenetére

    Shift+klikkel blokkolsz (csak az adott bannert), vagy sima klikkel a heurisztikus felismerésre hagyod?

    Amúgy elvileg ha már kézzel vettél fel szabályt, ami szigorúbb, mint a blokkolás, amit véghez akarsz vinni (értsd: mikor a Block Content-re rákattintasz akkor megjelenik egy blocked jelzővel az is, ami már blokkolva van kézzel, de azt hiába unblockolod, nem fog belebarmolni a kézzel felvett szabályba (és ez így van jól)).

    11.10 óta kiiktattam az összes userCSS-met és a kizárólag üres diveket blokkolom csak (és a megosztásos gombokat, mert azok csípik a szemem, de annyit nem érnek, hogy egyenként vegyem fel őket urlfilterbe).

    Jobb ez így, attól, hogy nem látom, még ott van az a rohadt banner és miatta töltődik a 2 másodperc alatt betöltődő oldal 20 másodpercig, szóval innentől már ez jobban zavar, mint az, hogy megjelenik-e, vagy sem.

    Az Opera ért a hangulatteremtéshez. Nemsokára jön a hardvergyorsított (ha egyáltalán működik majd 7600GT-vel, nem úgy, mint a Labs) 11.50 az új parserrel és mekkora királyság lesz.

    Gyorsabban parsolja majd a hardvergyorsított bannereket. Ha ettől nem borulok térdre, akkor semmitől. :DD

    Nálam az SG-n legutóbb egy euakcio.swf nevű Flash akart megjelenni (ha nem lenne letiltva), aztán zavart az a sok pixel szürkeség, úgyhogy végül felvettem, de azóta már eltűnt, úgyhogy töröltem is, most a 11.10 óta úgyis hízott az urlfilterem.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #13391 üzenetére

    Nem blokkol, csak elrejt. URL alapon tudsz csak blokkolni. Régen is sajátosság miatt lehetett DIV alapon blokkolni, ami elsősorban adatforgalom spórolás és betöltési idő spórolás miatt volt benne, nem azért, hogy mi reklámokat blokkoljunk vele.

    Ezt szavak nélkül is tökéletesen kifejezte valamelyik moderátor (még a nevét sem vállalta), egy lekezelő Reason: Thread turned into a bash fest. Time for a cooldown period. szöveggel.

    [link]

    ps: A sima UserCSS-től nem blokkol szebben, néha, teljesen random időközönként és oldalakon (próbálom egy ideje reprodukálni) felvillan 1-1 üres DIV mielőtt eltűnik, ha a renderelés azonnalira van állítva és ez is: opera:config#UserPrefs|StyledFirstUpdateTimeout

    Például IMDb-n néha mikor egy linkről ugrok akkor felül a fejléc fölött megjelenik egy nagy fehér üresség (a blokkolt iframe kerete), ami pár tizedmásodperc után eltűnik. F5-re már van, amikor nem villan fel, vagy tényleg csak egy pillanatra.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #13394 üzenetére

    Nem. Az összes általad felsorolt tulajdonság a Flexbox alá tartozik.

    Egyébként ez a legátfogóbb oldal azzal kapcsolatban, hogy melyik böngésző mit támogat.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz piqla #13399 üzenetére

    Az "Application" szekció alá hoztad létre a parancsot, nem pedig a "Mail Window" alá, ugye?
    Mert utóbbi esetén evidens, hogy csak a Mail Window-ban fog működni, az "Application" pedig globális.

    Ez azért van, hogy egy adott billentyűparancsot lehessen több különböző feladatra használni, mivel az specifikus szekciók felülbírálják a globális(abb) működéseket.

    De ennek leginkább akkor volt jelentősége, amikor még voltak egygombos billentyűparancsok. Most is bekapcsolható, de az eredeti 9.2x kompatibilis már nem alapértelmezett.

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #13401 üzenetére

    1. Plusz adatforgalom, tehát mobilnetnél egyáltalán nem jó, minden más netnél pedig szintén idegesítő, főleg ha lassú a reklámszerver, mert az oldal bejönne 1 másodperc alatt, de a reklám miatt töltődik 10 másodpercig.

    2. Már leírtam jó párszor eloszlatandó a félreértéseket: A letöltéssel a reklámozó cégek, mint a Google járnak jól. A hirdetők, akik az egész internetmarketing mozgatórugói, mivel ha nem hirdetnek, akkor nincs mit hirdetni, (kicsit olyasmi a viszony a kettő között, mint a zenész/színész és a kiadók között) egyáltalán nem járnak jól, sőt, különösen rosszul járnak vele.

    Mivel ők általában megjelenés alapján fizetnek. Ha pedig letöltődik, akkor az megjelenésnek számít függetlenül attól, hogy látta-e a látogató, vagy sem.

    Tehát amíg (és hangsúlyozom, mielőtt nekem támadna bárki) a reklámot blokkoló látogatók aránya alacsony (ez IT oldalakon nem így van, de az összes többin igen), addig jó hatással van az Adblock egy weboldalra, mert potenciálisan növeli a konverziót.

    Ehhez persze az szükséges, hogy aki blokkolja a reklámokat az valóban gyűlölje a reklámokat és ne legyen befolyásolható egyén. Tehát a "felteszem Gizikének az Adblockot" itt nem játszik, ahogy leginkább a "Filterlistát, de azonnal!!4444" vérpistikék sem.

    Én (személyes vélemény) továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy aki elég elszánt és eléggé gyűlöli a reklámokat ahhoz, hogy manuálisan készítsen magának egy listát az megérdemli, hogy blokkolja, mivel ő személy szerint nem káros az oldalra. Ha valamit vásárol azt általában nem reklámok miatt teszi, hanem mert szüksége van rá és guglizik, hogy a legjobb vételt tudhassa magáénak, nem pedig egy banneren keresztül vásárol.

    A Google-nek ez azért biznisz, mert a hirdetők így több kreditet vesznek (több pénzért), mert alacsony a konverzió. A Google pedig széttárja a kezét és a csúnya gonosz reklámblokkolókra mutogat.

    Pedig ha nem csináltak volna "next-next-finish" tömegterméket az Adblockból, akkor nem így lenne.

    Wladimir Palant nincs akkora hatással a webes marketingpiacra, mint az, aki a Google Chrome-os Adblockot fejleszti.

    3. Az Opera Adblocknál azért maradt ott, mert az csak URL Filter API alapon működik, a NoAds DIV alapon működött, a NoAds Advanced pedig (mivel 11.10 óta elbarmolták a display:none-t) kombinált URL Filter API és DIV alapon.

    A blokkolt DIV-ek tartalma 11.10 óta letöltődik, de az konstans címeket már URL Filter API alapon blokkolja.

    Például az ucoz.ru-n volt egy olyan, ahol fkljsdfkljsdflksdjflsdjfklsd.ucoz.ru/images/fksdljflsdkfjsdkl.png volt a banner, ahol a random generált karaktersor minden újratöltésnél változott.

    A *.ucoz.ru/images/* címet pedig nem blokkolhattad, mert az oldal ingyenes tárhelyszolgáltató, mint az ATW vagy az UltraWeb, tehát akkor a felhasznalonev.ucoz.ru sem töltődne be.

    Meg van még egy rakás gennyláda oldal, akik így oldják meg. Erre volt jó a régi display:none működés.

    (#13403) sekli: Ha van benne ilyen, akkor igen: opera:config#ISP|Id
    Ide a pontos iPhone user agentet kell írnod.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #13407 üzenetére

    Erre így nehéz válaszolni. Az elnevezések stimmelnek? Az access origin meg van adva a PH és lapcsaládjára a config.xml-ben?

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #13410 üzenetére

    Nem csak egyet lehet, de akkor valahogy szerintem definiálni kéne, hogy melyiket hívja meg, illetve milyen sorrendbe meg ilyesmi.

    Az Opera alapvetően szigorúbb ilyen szempontból, mint a többi böngésző.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #13412 üzenetére

    Nem tudom, de szerintem jobban jársz a Dev Operán. Én jelenleg még csak Hello World kategóriájú cuccokat fejlesztettem (meg alapszintű példakiegészítőket módosítottam). A régebbi PH-s kiegészítőnek is csak a struktúráját alakítottam át a leírás szerint, meg config.xml, index.html és a mappanevet, a kiegészítő elindult, az ikon megjelent az akkori NoAds-ból kiollózott módosítás segítségével és a popup is, de innentől nem lehetett vele mit kezdeni.

    Viszont az access origin meg volt adva (subdomain="true"-val), szóval le kellett neki futnia és ha jól emlékszem le is futott, mert a konzolban ott volt a hiba, amikor betöltöttem a PH valamelyik oldalát.

  • Penge_4

    veterán

    válasz grabber #13417 üzenetére

    A 4-5 lap között nézelődj, melyik okoz memóriaszivárgást és jelentsd.

  • Penge_4

    veterán

    válasz sekli #13419 üzenetére

    Vagyis NoAds?

    Alt+Shift+P és a Site Specific fülről kitörölsz mindent, majd Save.

  • Penge_4

    veterán

    válasz sekli #13421 üzenetére

    Ja, akkor a profilodban a styles\user\Adblock+.css fájlt nyisd meg és az aljáról töröld ki az adott domainhez tartozó sorokat.

Új hozzászólás Aktív témák