Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #23335 üzenetére

    "Az ilyen "helyezgessünk át mindent, illetve tiltsunk le minden szolgáltatást, ami háttértárra írással kapcsolatos"-jellegű tanácsok igazán releváns mértékben nem növelik az SSD élettartamát"

    Újabban már nem csak MLC, de TLC is van, ami még az MLC-től is rövidebb élettartammal bír.

    Nyilván aki úgy kalkulál, hogy vesz egy SSD-t 2-3 évre és utána cseréli, illetve (pont a vezérlőhiba meg váratlan dolgok miatt) még addig is backupol rendszeresen annak felesleges kímélnie, mert ugyanúgy a szeméttelepre fog kerülni, vagy a sufniba/sarokba, mint ma is számos, még bőven jó hardver. Ez mondjuk Svédországban történt eset, de biztosra veszem, hogy itthon is vannak szép számmal olyan környékek, ahol ilyen gépet már kidobnak.

    De aki összespórolt egy SSD-re, mert hallotta, hogy a régi gépe attól gyorsul a legjobban (és nem is használ különösebben RAM igényes alkalmazásokat, a böngészőt is csak átlaguser módjára), az valószínűleg már nem így gondolkodik, mert még ha a régi gép ki is nyiffan, az SSD-t örökli majd az új. Illetve örökölné és feltehetőleg nem 20-30%-os kondícióval szeretné belehelyezni abba a gépbe amire megint kiadott egy rakás pénzt. És így tovább...

    "Azóta mi a tapasztalatod a Linuxos "új" Operával?"

    Van benne egy nagyon idegesítő bug, háttérben megnyitásra kiírja a tab title-jébe, hogy "Loading", de az, hogy egyáltalán nem tölt még a legkevesebb, de az URL sáv üres. Szóval ha bezártam a szülő tabo(ka)t, akkor kezdhetek mindent elölről.

    Van még egy fura dolog, itt a PH-n néha elég magas a CPU használat.

    "Nem egészen értem, mi a probléma, sokszor kattintok én is középső klikkel Facebookon az értesítőimre, és új lapon nyitja meg, ahogy kell. Most is kipróbáltam, és az elvártak szerint működik."

    Lightboxos képekre kattints pl. középső klikkel.

    "Ha tapasztaltál már ilyet Firefoxon is, akkor meg nem igazán értem az összefüggést, hogy miért Chrome-ból áthozott hülyeség lenne"

    Mert Firefoxban is azután jelent meg, hogy elkezdett Chrome-osodni.

    "Olyan probléma mondjuk előállhat, hogy kliensoldali kód kezeli a linkre kattintásokat, és mondjuk a böngésző alapértelmezett viselkedése ilyen tekintetben felül van bírálva, de az már az oldal hibája."

    Igen erről van szó. Az Opera arra volt felkészítve, hogy a webfejlesztő gyakran hülye. Pl. volt régebben linkeltem egy oldalt (talán neked) és arra írtad, hogy pont a többi böngésző kezeli normálisan, mert a webfejlesztő megtiltotta a szöveg kijelölését. Na mármost, az ilyen esetekben engem nem érdekel, hogy a webfejlesztő mit tilt meg. A kódkövetés addig legyen szigorú, amíg az ésszerű és logikus. Régebben ezzel nem igazán volt gond, mert normális emberek alkották a szabványokat és komoly procedúrákon kellett átesnie egy-egy draft-nak, mire ajánlás lett belőle. Most a Google meg az Apple írja őket.

    "és úgy tesz, mintha a Prohardver szervereinek számítana, hogy egy buzinagy hsz.-be rakom a válaszaimat, vagy pedig szétbontom áttekinthető módon."

    Ha csak te csinálod, akkor nem, ha viszont mindenki, akkor káosz lesz a fórumon és az újoncokból egyből Jómunkásember lesz. ;] Inkább a multiidézést/multiválaszt kéne már megcsinálni.

    (#23362) Sk8erPeter: "Például bizonyos fájlok újból és újból történő letöltése, például esetedben egy reboot után."

    Mert a gyakorlatban el lesz végezve, mert a hülye reklámok miatt az oldal kikényszeríti a rendszeres újratöltést. Ha meg böngészőn belül írod felül (már ahol van rá lehetőség), akkor a lényeges tartalom sem cserélődik/frissül, csak Ctrl+F5-re, akkor meg ugyanott vagy, mintha nem cachelnél.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #23392 üzenetére

    "Opera Developer 24.x, most épp Chrome alól írok, mert az Operában túl sok fül nyílna meg egyből ahhoz, hogy most el akarjam indítani."

    Tehát akkor nem a Lazy tab loadinggal függ össze.

    "De eddig nem ezekről volt szó, hanem az értesítőkről, hogy jön ez ahhoz?"

    Úgy, hogy nem használok Facebookot, így lövésem sincs, hogy az ottani értesítések milyen kóddal vannak megoldva. Ezek szerint azoknak meg kellene nyílnia a háttérben...

    "De a kijelölés letiltását mindig is gyűlöltem, menjen a ×csába, aki más szokásokra akar nevelni."

    Pedig gondolj bele. Szegény, éhbérért (reklámbevételek) dolgozó újságírónak most ellopják a szellemi termékét. Így meg legalább a technikai analfabéták elől védte magát. ;]

    "Neked mégis mibe kerül külön hsz.-be írni, ha egy más embernek válaszolsz, más felvetéseire?"

    Akkor jön a következő kérdés. Ugyanazon user különböző hsz-eire viszont egy hsz-ben válaszolunk? Mert ha igen, akkor értelmetlen, mert ugyanúgy végig kell verekedni magunkat 20-30+ hozzászóláson és ráadásul még a kronológiai sorrend is megbomlik, ami miatt kihagyhatunk régebbi, de mások által írt hsz-eket.

    Ha viszont külön-külön, akkor a végén már átláthatatlan lenne az egész, mert most te válaszolsz 3 embernek külön-külön, én válaszolok 3x a te külön-külön írt hsz-eidre és az én válaszomra még válaszol rajtad kívül 2 ember, így már 9-9 hsz keletkezik.

    "Ha nagyon összefüggnek a témák, és olyan, mintha egyszerre több emberrel is megvitatnál valamit, akkor még megértem, de ha más jellegű válaszokat adsz, akkor nem értem, miért zavar téged egy másik hsz. fejléce, amivel legalább követhető is egy thread."

    Mert általában a topic jellegéből adódóan maximum ilyen általános, lokálos/fáradt gőzös topicokban van erre gyakrabban esély. Máskülönben azért valamelyest releváns a téma.

  • Penge_4

    veterán

    válasz utas666 #23414 üzenetére

    "annak én se örülnék, ha a videókat is SSD-re cachelné, mert azokból már egész szép mennyiség is összejöhet és pont hogy nem kell gyorsan előszedni, szóval lehet jogosultsága a HDD-nek"

    Ott a pont. Megnéz az ember egy nap 10-15 YouTube videót 1080p minőségben és máris megvan a napi 60 gigás limit a 10 év garanciás SSD-re. És mindezt miért? A nagy semmiért. Mert maximum a gigabiten szocializálódott tizenéves generáció vesz észre különbséget, mert hiába lassabb a HDD, amikor az átlagos webhely-kliens közti kommunikációtól még így is gyorsabb.

  • Penge_4

    veterán

    válasz anorche1 #23579 üzenetére

    Főleg, mivel nem is a beépített torrent kliensre kínál alternatívát, sokkal inkább a Unite fájlmegosztós részére.

  • Penge_4

    veterán

    Tudja valaki, hogy a Login Data fájlban mit takar a következő 4 érték:
    display_name
    avatar_url
    federation_url
    is_zero_click

    ?

    A Chrome-hoz képest ebben tér el a kettő egymástól.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #24024 üzenetére

    Mennyit lobbiztam anno hasonlóan agresszív marketingstratégiáért. De Tetzchner sajnos nem volt rá vevő. Láthatjuk mi lett a vége... :U

    (#24026) aizen92: "talán több memóriát fogyaszt, de inkább memóriából, minthogy HDD pörgesse, mint a chrome ( néha fagyasztotta is a gépet )."

    Ha 10 éve valaki azt mondja, hogy 2015-ben a böngésző miatt kell az embernek 16 giga RAM-mal tervezni (már ha azon kívül mást is akar még futtatni a háttérben, esetleg néha virtuális gépen is böngészni és előreláthatólag 3-4 évig is használni a megvásárolt vasat, mielőtt valaki belekötne, hogy már megint túlzok), akkor valószínűleg nem hittem volna neki.

    Notit nem is érdemes legalább 512 gigás (SLC-s) SSD nélkül (rendszernek + minimum 1TB HDD) venni. Mert hiába akár egy AlienWare szintű Core i7-es, 32 giga RAM-os, SLI VGA-s, QHD-s, erőgép, ha az 5400 rpm-es energiatakarékos HDD agyoncsapja az egész élményt. Ha meg már ennyi pénzt kiad(na) érte az ember, akkor felmerül benne a kérdés, hogy miért nem érintőképernyős és dokkolható külön a képernyő tabletként. Ha meg dokkolható lenne, akkor meg miért nincs belőle 18-21 colos méretben, amihez normális billentyűzet társul, numerikus keypaddal? És ha mindez létezik, akkor simán lehetne benne első-hátsó kamera is (a hátsó az Lumia 1020 szintű), meg SIM kártya foglalat is. És legyen akkor már LTE képes is, elvégre ha tabletként is funkcionál, akkor abban is legyen csúcs. Ha meg már egy SIM kártya foglalatot beletesznek, akkor mehet bele 2, hogy Dual SIM módban is üzemelhessen. Ehhez pedig társulhatna valami nagyon erős aksi, a hátulján meg lehetne egy e-Ink kijelző, mint a YotaPhone-okon, hogy ha csak pl. olvasgat rajta az ember, akkor minimálisan merüljön. És olyan hűtési rendszer és légcsatornák hozzá, ami hidegen tartja mindezt 100%-os terhelésen a legnagyobb kánikulában is.

    Csak kár, hogy ilyeneket nem gyártanak. Pedig biztosra veszem, hogy lenne rá igény. :K

    (#24029) amadeus11: "Nem nagyon hiszek egyik felhős marhaságban sem"

    De attól még ők hisznek benned.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #24031 üzenetére

    "Chrome-ot most inkább nem említem, mert ők is elég irritáló módon oldják meg"

    Pontosabban ugyanígy, annyi különbséggel, hogy ők az Adobe-bal borultak össze, így a kvázi-kikerülhetetlen Flash Playerrel feltelepül, ha nem figyelsz.

    "hanem szimplán alattomos, gusztustalan, tolakodó és visszatetszést keltő."

    Akárcsak számos celeb, akiknek azért mindannyian irigyeljük ha mást nem is, de a bankszámlájukat minimum. ;]

    "Csak úgy simán figyelemfelkeltő és jól sikerült (vagy felőlem lehet szar is) reklámokat nem lehetne nyomatni inkább agresszív módon?"

    De lehetne azt is és a kettő együtt lenne optimális, de ilyesmire csak a Google, Microsoft és Apple méretű mamutcégeknek van pénzük. Sokkal olcsóbb pár garázsfejlesztővel megegyezni, akik az ingyenesség fejében ilyesmit tesznek.

    Az egyszerű gondolkodású ember (ebből van több) meg ilyenkor úgy gondolkozik, hogy "Köcsög FreeFileSync/CCleaner/akámi, ezt se telepítem többet, mert rohadt bloatware, nekik tényleg semmi sem szent? Ba**ák meg az anyjukat 2 centért!" nem pedig úgy, hogy "Csóri FreeFileSync/CCleaner/akármi jobban rá van utalva a parazita programok gyártóitól kapott zsére, hogy Vér István is ingyen használhassa."

  • Penge_4

    veterán

    válasz bluobluo75 #24051 üzenetére

    "még mindig jobb mint a digi ami városon kívül halott!"

    Ettől még a Telenor mobilnetjével is jobban jársz (már ha kijössz 100 gigából és átütemezed a letöltéseidet éjfél és reggel 8 közé.

    Az ilyen szolgáltatókat miért nem oszlatja fel valami gazdasági versenyhivatal? Miért csak a nagyokra vonatkozik? Párszáz/párezer fős falvakat/kistelepüléseket ki lehet zsákmányolni uzsoranettel, büntetlenül? (költői kérdés)

  • Penge_4

    veterán

    Ugyan nem böngészőspecifikus a dolog, de mivel az Adobe Flash topic nem pörög, így itt kérdezem:

    Ugyan nem mai darab már a gépem, de nem tudja valaki mi a bánatért (esetleg bug vagy fícsör) van, hogy egy YouTube videó 480p-nél 40-50% körül (egész pontosan a GPU processz, az érintett tab 10% körül), 720p+ felbontásnál pedig kb 90-100%-ra pörgeti a CPU-t és akad, főleg teljes képernyőn ha böngészőből nézem. Ellenben ha SMPlayerből vagy VLC-ből, akkor kb. 5% sincs a CPU terhelés akár 1080p-be sem.
    Hihetetlen agymunkával rájöttem, hogy ilyenkor valószínűleg a GPU-t használja a CPU helyett.
    Másik evidens feltételezés, hogy ha az elvileg low profile GT430-am nem vált fel ilyenkor 405MHz-ről (medium) és mégis akadásmentes és még csak nem is melegszik, ellenben pl. szimpla smooth scroll esetén (igaz, a gyári változatot Operából már kivették, de mikor az about:flags-ben bekapcsolható volt se volt jobb) felvált high performance (730MHz) módba és a CPU-t is kb. szintén 50%-ra tüskézi, akkor itt valamit nagyon elcsesztek optimalizáció terén.

    Értem én, hogy fogyasztói társadalom meg cseréljem le a régi vasat, de azért ne kelljen már Core i7 meg GTX 980 egy böngésző röccenésmentes futtatásához.

    (#24056) bluobluo75: "A diginek, UPC-nek kéne terjeszkednie vidékre, nem sz@rakodni ilyen árú nettel!"

    Ebben már az EU a hibás. Könnyelműen osztogatja a milliárdokat, de nem szab normális feltételeket. Meghúz egy távoli határidőt, hogy x év múlva legyen mindenhol szélessávú internet. De azt nem, hogy az egyébként is hátrányos helyzetű településeken ne 5x-ös áron üzemeltessen valami FaluNet kft. aki valami tespedő multi x éve kiépített infrastruktúráját bérli.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz LonGleY #24162 üzenetére

    "Ez mind a 12-es Operára igaz."

    Az újat meg nincs olyan épkézláb indok (leszámítva a "csúnyagonoszgoogle"-t), ami indokolná, hogy a Chrome-mal szemben használjuk.

    A gyorshívót kinyírták, a mozdulatparancsok gagyik maradtak, akár külső programmal pótolhatók, a könyvjelzőkezelőt meg mire bevezették, addigra a Google csinált egy majdnem ugyanolyat, ami pár dologban még jobb is.

    Már mondtam, hogy a Chromium alapokra nem lehet nagyon 12-es Operát rekonstruálni, de a szomorú tény, hogy az elmúlt években még csak meg sem próbálták. Akár egy Comodo-t, akár még egy sima SRWare Iron-t nézek is, ott legalább még ha meg is rekedtek egy szinten, de csináltak valamit. Az Operánál meg csak a kínlódás, bénázás meg ígérgetés megy. Pedig az említett garázscégeknél azért nekik még mindig nagyobb az apparátusuk és tapasztalatuk, még ha a nagyokhoz nem is mérhető.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #24240 üzenetére

    "Részletek és kerülő megoldás itt."

    Először is köszi, hogy ennyi szabadidőt szánsz arra, hogy használhatóbbá tedd az Operát.

    Anno mikor szóba került az Otter Browser, akkor írtad, hogy WebKit alá írták meg és így nem lesz kompatibilis a Blink motorral. Most találtam a todo-ban egy idevágó részt: "Blink backend (with upcoming QtWebEngine, when API will be useful)"

    Továbbra is ugyanaz a véleményed, mint eddig? Mert a böngésző amúgy szépen fejlődik és ahogy látom, már több önkéntes is csatlakozott kisebb-nagyobb mértékben az eredetileg 1 emberesnek indult projekthez.

    (#24250) AtHoS: " jegyzetek megfelelő kezelése"

    Én erre a célra a Google Keep-et használom. Kényelmesen hozzáférhető oldalsáv hiányában nem az igazi, viszont legalább Google (ami még az apokalipszist is túléli és külön regisztrációt sem igényel), tehát nem kell sokat vesződni vele. Böngészőbe integrálható oldalsáv viszont gondolom a fizetős változatoknál sincs.

    Jelszókezelőre nem találtam normális megoldást. A LastPass-ról nincsenek túl jó véleménnyel, szóval ott max. olyan adatokat érdemes tárolni, amiket nem félsz elveszíteni. A formkezelése fejlettebb, mint a Wand volt, viszont elég gyakran mellélő, az autologint utólag kell kikapcsolni, ami bosszantó, hogy pl. inkognitó módban bejelentkezik helyettem, ráadásként meg a kiegészítő egymagában megzabál 100 mega körül.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz AtHoS #24253 üzenetére

    Technikai akadályát egyiknek sem látom, viszont asztali Chrome-hoz még normális kiegészítője sincs neki, egyedül egy hivatalos App

    Androidon viszont offline is olvasható (ahogy előttem is írták).

  • Penge_4

    veterán

    válasz bluobluo75 #24344 üzenetére

    "Már hónapok óta várom mikor dobnak már ki egy olyan verziót, amire azt mondhatom, hogy végre lecserélhetem rá a mostani 12.17-es operám"

    Ezzel szerintem több esélyed lesz...Otter Browser

  • Penge_4

    veterán

    válasz bluobluo75 #24352 üzenetére

    Semelyik. Ezt egy lengyel srác fejleszti, akinek az a célja, hogy újraalkossa az Opera 12 funkcionalitását webkit/blink alapokon. El kell döntened, hogy a piros O betűhöz, vagy ahhoz ragaszkodsz, amit képviselt egykor.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #24438 üzenetére

    "a többször is emlegetett Otter Browserben én személy szerint semmit sem látok"

    Pedig anno azt mondtad, hogy a WebKit miatt zsákutca és a QtWebEngine-re való átállással újra kell majd írni az egészet, most mégis átálltak rá. A garázsprojekt jellege miatt én sem gondolom, hogy ne nyomnák el a nagyok, de viszont Emdek nagy segítség lenne, ha becsatlakozna a Vivaldi projektbe.

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #24662 üzenetére

    "Eddig az oldalsáv technikailag nem volt megvalósítható a hivatalos álláspont szerint (= ezzel az érvvel próbálták meg hülyére venni az embereket), nemrég megjelent a Vivaldi TP1-ben, erre hirtelen az új Operában is megváltozott a tudomány állása, és extension API is lett hozzá."

    A végén még kiderül, hogy nem is olyan selejt az a Chromium alap, csak a weblap renderelő funkciókon túl nem nagyon foglalkoztak vele. :D Mondjuk a memóriahasználattal igazán kezdhetnének valamit, meg a Vivaldi UI-ja még mindig baromi lassú.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #24669 üzenetére

    Nem mondtam ellent. Meglátjuk, mi lesz belőle, egyelőre 3 év után most látom először azt, hogy tényleg méretükhöz méltóan elkezdtek valamit csinálni, de a 12-es Operától még mindig nagyon messze vagyunk.

    Ráadásul a kommentekből az jött le, hogy az is panaszkodott a Vivaldi lassúságára, aki Core i7-es géppel, 32 GB RAM-mal és SSD-vel nyomja. Szóval nem az én őskövület gépem miatt lassú, hanem ki tudja milyen mélyen nyúltak bele a Chromium lelkébe.

    Valamint azt sem tagadtam soha, hogy bármiből lehet bármit csinálni elegendő mennyiségű munkaórával, csak a kérdés, hogy megéri-e. Elvégre azért döntöttek a kompatibilitáson túl a Chromium alap mellett, hogy a legtöbb időt az veszi majd el, hogy a buta Chromium alapot összekombinálják a feature setjükkel minden verzióváltáskor, hogy böngészőt forgassanak belőle, akkor majdhogynem ugyanott vagyunk.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #24671 üzenetére

    "csak nem tudtam sosem, hogy mire alapoztad ezt az állításodat attól még, mert sok memóriát kajál, és mert egyszerű volt mindig is a Chromium, pedig ez eleve mindig is koncepció volt."

    Pont ezek miatt, de azt mindig is mondtam, hogy nem vagyok programozó és nem is látok bele a kódjába. De pl. a memóriahasználatnak ellentétesnek kéne lennie a faék egyszerűséggel. A telepítő és a program méreténél még megértem, hogy a modularitás meg a jobban olvasható struktúra miatt nagy, de attól még a memóriahasználat olyan durva mértékű, hogy még azt is bőven túlszárnyalja, ami úgy az egész szoftveriparban folyik az elmúlt években, pedig az se semmi.

    "így meg érthető, hogy nem voltak lelkes önkéntesek, akik csak úgy nekiestek volna Opera-szintű böngészőt alkotni a Blinkre alapozva."

    Ennek az Otter pont ellentmond, ami ráadásul egyemberes projektnek indult és nézd már hol tart. Ez is afelé terelte a gyanút, hogy a Blinkkel van a gáz, nem a lelkes önkéntesekből hiány.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #24677 üzenetére

    "Csodálkoznék, ha egy Chromiumban, Firefoxban a teljes kód 5%-ánál több jutna a UI-ra"

    Ezt nem gondoltam volna. Sejtettem, hogy nem a nagy része az UI, de eddig olyan 40, max 50 százalékra tippeltem volna. Mondjuk a régi Operát, nem a Firefoxot vagy a Chrome-ot alapul véve.

    Gyors böngésző volt az O12 is, csak a komplexebb oldalakkal nem boldogult. Azt viszont a mai napig nem értem, hogy 1: Ha a privacyt leszámítjuk, miért is nem elosztott szerverek végzik a webkettes oldalakon a bobyolult számításokat meg memóriaigényes dolgokat? Nem ez lenne a felhőmánia egyik értelme, hogy egy vékonyklienssel vagy egy low end cuccal is normálisan tudd használni és ne kliensoldalon (sokszor redundánsan) történjen a "munka" neheze?

    Ma már olyan oldalak vannak, ahol feltöltöd a forrásfájlt és pár perc alatt brutál célhardverek lekódolják neked a 4K videót. Ezek pedig minél inkább elterjednek, annál lejjebb nyomja a piac az árakat és annál inkább felesleges lesz otthonra átlagfelhasználóknak nagy teljesítményű gép. A folyamat már régen elkezdődött. És emiatt még sokkal viccesebb, hogy ma már a normál netezési igényt legkompromisszummentesebben kiszolgáló gép a legolcsóbban kihozva egy gnóm, akár egy passzív hűtésű Bay Trail processzorral, sima IGP-vel ám minimum 16 GB RAM-mal. És persze SSD-vel, de az ma már egy még működő P4-es gépen is sokat dob.

    2: Egy Google Docst meg egy Office365-öt még megértek, hogy ott azért webalkalmazásról van szó. De mondjuk egy Facebook mitől zabál annyit? Egy nyavalyás oldal, ami legtöbbször szövegeket meg képeket jelenít meg.

    Egy tumblr mitől zabál annyit, mikor az még a FB-től is faékebb és csak infinite scroll meg beágyazott gifek vannak ott? Gifeket anno Win98SE alatt P1es gépen, ACDSee-ben is nézegettünk.

    De ma már eljutottunk oda, hogy egy 444.hu, ami egy egyszerű hírportál is megeszik 3-400 megát a beágyazott Disqus kommentdobozzal.

    Mitől van ez? Mi indokolja ezt a mértékű erőforrásigény növekedést?

    Milyen áthidalhatatlan technológiai akadályai vannak annak, hogy normális mértékű legyen újra a memóriaigény? Mert a gazdaságit már sokszor, sok topicban hallottam, hogy nyugat-európai és amerikai piacra termelnek elsősorban, ott meg sűrűn cserélik a vasat és nem éri meg optimalizálni, de nem lehet csak ennyi, mert akkor az emberiség tényleg pusztulásra érett.

    Valami technikai oknak is kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    Opera Mini server upgrade "We’ve upgraded our Opera Mini servers to a new version of our Presto rendering engine."[...]"The Mini servers now use Ragnarök, our implementation of the HTML5 parsing algorithm." :Y

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #24688 üzenetére

    "mitől olyan lenyűgözőek számodra, mert tulajdonképpen semmi extrát nem tud azonkívül, hogy gyors."

    Mert ha megnézed a beállításait, egy az egyben a régi Operát mintázza, ami majd egyszer elkészül a jövőben. A többinél nincs ilyen törekvés.

    "Minek kellene szerinted renderelnie az adott oldalt, minek kellene az animációkat, videókat megjelenítenie, stb., ha nem a böngésződnek (vagy más programnak, ami a te gépeden fut)?"

    Ha nem feltétlenül muszáj, akkor semmiképp sem a kliensgépnek. Ez mondjuk Flash, de HTML5 fronton se jobb jelenleg a helyzet.

    "Amúgy komolyan érdekel, mit értesz azalatt, hogy "redundánsan" történik a munka neheze?"

    Ott van pl. az Opera Mini, ami a másik véglet, de példának jó lesz. Ott a szerver végez minden munkát és a nagyon gyenge hardverű telefon csak a kész oldalt kapja meg. Valami hasonlóra gondoltam, csak nem a szövegek, képek meg videók (amennyiben van hardveres támogatás hozzá) lennének tömörítve a szerver által, hanem a felesleges sallang.

    "Igen, és utána a 4K videót hol fogod lejátszani szerinted?"

    Lejátszani egy kínai tablet is letudja (vagyis letudná ha lenne 4K felbontású kijelzője), viszont kódolni, vagy akár csak rarokat tömöríteni próbáltál már ARM-es eszközön? Na látod...

  • Penge_4

    veterán

    válasz LonGleY #24692 üzenetére

    "sokkal jobb egy nomális böngésző, főleg ha egy rendes reszponzív oldalt nézegetünk)."

    Én is imádom, hogy egy 444.hu-s oldal 300 megát eszik és ha megnyitok belőle 5-öt a háttérben akkor már összefossa magát az egész OS... Tudom, tudom, őskövület, kapjam be...

    (#24693) Sk8erPeter: "tehát ha fórumon segíteni akarsz valakinek, hogy egy beállítás hol található, nem egy URL-t küldesz el, hanem szépen részletesen blablázol róla, hogy hova kattintson, és azután hova). Remek! Ezt kéne értékelni? "

    Nem tudtam, hogy ennyire támogatod funkcionális analfabéta emberek kinevelését. Éppen elég probléma, hogy a közoktatásban az informatika a béka segge alatt van a Marianna ároktól is mélyebben, de ezt még fejeljük meg az "instant get" megoldásokkal. Hajrá! Aztán ne csodálkozzunk, ha a napalm helyett a botnetektől lesz melegünk, mert már a szomszéd Pistike okostelefonja és tabletje is Bitcoint fog bányászni vagy tökömtudja mit csinálni, mert az alapvető alapismeretek is hiányozni fognak. Bezzeg a Neumann elvek meg az MS-DOS. Azt be kell vágni, mint a szorzótáblát.

    Amúgy halkan jegyzem meg, a beállítás jobb esetben egy kiemelt oldal. Ergo: Nekem ne tabokon ugráljon végig (amiből van 68 nyitva), hanem legyen egy dedikált ablak, mert sokkal logikusabb. A megnyitott lapok között vannak google találatok, munkaügyi dolgok, IT Café, PH, Index, email, RSS, random fos és így tovább. De oldal, ami külön kiemelt ablak státuszt kapott az csak kettő. A böngésző ablak a maga 68+ tabjával és a beállítások ablak a beállítások széles tárházával. Alt+Tabbal váltok ezek között, Ctrl+Tabbal vagy egérrel a többi között.

    Felhasználói szokások különböznek. Nekem a gyakran nyitott oldalak egy dedikált mappában voltak az oldalsáv könyvjelző fa nézetében. Nem volt szükségem még gyorshívóra sem, ezért is voltam semleges ezzel az agyonhypeolt fícsörrel szemben. Fa nézetből nyitottam a sokezer könyvjelzőm közül azokat, amiket gyakran látogattam. Rávittem az egeret és tooltipben láttam, hogy mikor látogattam utoljára (és mikor hoztam létre). Nekem ez sokkal fontosabb volt, mint a csilivili szar.

    De tovább megyek. Mióta nincs "Info" panel, azóta legalább 10-15 alkalommal lett volna szükségem arra, hogy meghatározzam egy szerveren lévő fájl utolsó módosításának dátumát. És azóta érzem csak hiányát.

    "Igaz, hogy az utcán kell állnod, hülyének néznek és még a kirakat is mocskos, de azé' jó lesz az vidékre."

    Viccelődhetsz, de akkor is logikusabb egy szerverparkot fenntartani, mint x (tíz/száz)millió kliens(gépe)t szopatni.

    "lásd YouTube különböző minőségű videói. De ez az adott oldalt fejlesztő emberkék felelőssége."

    Jó példa rá, hogy ma egy 10 wattot fogyasztó kínai tablet flawless viszi a 720p YouTube videót (de akár az 1080p-t is), eközben a P3-as, P4-es gép összefossa magát már a 480-as alatt is, egy C2D pedig nyíg 100-150 wattot zabálva(!!!) 80-90%-os tüskékkel a HD videóknál.

    * bónuszként berántod ugyanezt VLC-be vagy Potplayerbe, 5%-os CPU tüskékkel low end GPU-ra támaszkodva flawless megy egy bármilyen őskövületen is.

    "pl. egy CSS3 segítségével mutatott animáció esetén?"

    Lehet belőle lite-osított verzió. Ilyeneknek meg jobb helyen CPU-t és grafikus magot kellene terhelniük és nem RAM-ot zabálniuk. Szóval még mindig nem magyarázat arra, hogy egy Facebook vagy Tumblr képes megenni egy 8 GB RAM-os gépet.

    "Az Opera Mini szerverein átfutó tartalom után te egy tömörített szart kapsz meg."

    Ami max képeknél és videóknál feltűnő, a szöveg ugyanúgy betűkből fog állni. Akkor miért is kell egy Indexnek/444-nek 200 mega fölött zabálnia?

    "Mit jelent a "felesleges sallang"? Szerinted ezt hogyan lehet egyértelműen beazonosítani, hogy ki mit ért ezen?"

    Én mondjuk úgy tenném, hogy TXT = annyi bájt, ahány karakter. Disqus doboz: Annyi megabájt, ahány hozzászólás: Ez pedig ultra gáz.

    "annyit jöttetek itt a fosprogramozós, multifikázós szokásos érvekkel, meg az Otterrel, meg hasonló szintű hablattyal, hogy aztán már nem lett komolyan vehető, amiket írtál."

    Ha Svédországban kukáznék, akkor biztos én is optimistább lennék, sajnos ittHUN (ahol max. P1-es gépeket dobnak kuka mellé) ennek kb. fele teljesítményű vasat nyúzok évek óta és felettébb bosszantó, hogy böngészés miatt kell elég durva upgrade. Nem játék miatt, nem 3D modellezés miatt, nem Photoshop miatt, szimpla böngészés miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #24697 üzenetére

    "Tehát le az olyan beállításoldalakkal is, amikhez közvetlen linket lehet bedobni?"

    Nem értelek. Számomra a Ctrl+F12->Advanced->Keyboard ugyanolyan érthető volt, mintha egy linket kapnék, ami egyenesen oda visz.

    "és azt sem fejted ki, hogy a kliensgépek munkája és erőforrásainak igénybe vétele nélkül mégis hogyan válna lehetővé bármi, amit most a böngésződben látsz."

    Úgy, ahogy anno az internet hőskorában, amikor 32MB RAM-mal felszerelt gépekkel is lehetett netezni? Igen, voltak akkoriban is képek, mozgóképek és még beágyazott videók is előfordultak néha.

    "Amúgy beragadtál a Facebook/Tumblr/Index/444 négyszögbe, mintha ezek felépítése vagy erőforrás-igénye alapján általánosítani kellene, most ezzel sem tudok mit kezdeni."

    Pedig ezekkel kéne, ugyanis ezek állnak a mondandóm kereszttüzében. Tudod én vagyok az, aki a másik oldalról, nem a programozó/fejlesztő szemszögéből, hanem az átlagfelhasználó és a poweruser szemszögéből nézem a dolgokat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #24700 üzenetére

    Sima beállításokról, nem pedig konfigurációs beállításokról volt szó. Egyébként valóban egyről beszélünk, csak azért kötöttem bele, mert úgy jött le az egész, hogy ilyen triviális apróságon pörögsz, hogy most ablakban vagy tabon nyílik-e meg a beállítások (amikor a Core ott is ugyanaz a Chromium, vagyis nincs elvi akadálya, hogy ha neked úgy tetszik kihúzz egy "Settings" linket a könyvjelzősávra és az onnantól tabon nyílik. Nem néztem meg, hogy lehet-e ilyet, lehet, hogy egyelőre nem, de elvi akadálya nincs.

    Ellenben van sok más ennél sokkal nagyobb hiányosság. Kezdetben a GUI lassúsága meg a memóriafogyasztás, de még azon túl is.

    Milyen alapvető hiányosságaim vannak az internet működéséről? Az, hogy a szöveg továbbra is szöveg, a kép továbbra is kép, a videó továbbra is videó, csak a körítés, a sallang változott? Egyszerűsített példával élek? Igen. De miért ne lenne attól még helytálló?

    A 32 megás példámat meg nem úgy kell érteni, hogy ma is azon kéne elfutnia egy Docs vagy Google Maps szintű webalkalmazásnak, csak azt, hogy legalább a mostani fogyasztás felére illene levinni a memóriaigényeket.

Új hozzászólás Aktív témák