Hirdetés

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Tim82-vel kipróbáltuk anyám #4230-ban [link] említett laptopjának memória bővíthetőségét, leírom az eredményt, hátha másnak is hasznos lehet:

    - Asus F2HF
    - Intel 940GML chipset (Calistoga-GML)
    - (Merom-1M magos Celeron M 520 van benne gyárilag)
    A max. támogatott memória 2GB !

    Egy 2GB-os modul + egy 512MB-os modullal elindult ugyan, de csak 2GB-ot látott a Win.
    Utána viszont valahogy (ez nem nagyon derült ki hogyan, mert óvatosan szereltük :F ) a ki-be szerelésekkel sikerült leamortizálnunk az 512MB-os modult, úgyhogy az elromlott.

    A hiba jelentkezésekor először (az első 2 bekapcsolásnál - de ugye kb. rögtön ki is kapcsoltam ahogy láttam) grafikai hiba jelent meg a képen. Ebből van egy olyan gyanúm, hogy nem a modul érintkezői sérültek meg, hanem inkább a modulon lévő chipek BGA tokozása közül adta meg magát valamelyik.
    Szerintetek ?
    Ugye ilyesmi grafikai hibák szoktak lenni asztali gépnél a VRAM tokozás-hibájánál is (a sütögetős módszerrel állítólag néhány hétre javítható a probléma).
    Jelen esetben az integrált GPU miatt ez ugye a normál ram egyben. Csak az a furcsa, hogy indult el ilyen Ram hibával a gép 2x.
    Ez utána a két grafikai hibás bekapcsolás után viszont többet nem kapcsolt be, jelzőfény ment, de a kijelzőn semmi sem jelent meg. Tim82 gépébe beszerve ugyanezt produkálta ez a modul.
    Még az a szerencse, hogy csak egy 512M-es volt, így nem egy nagy veszteség, de akkor is furcsa, hogyan romlott el. :(

    Most végül került bele 2db 1GB-os 800MHz-es Kingston, teljesen jól megy, ráadásul Dual Channelben (bár nem mintha ezen az 1 magos procin sokat dobna a DC...)

    Ja és még egyszer óriási köszönet Tim82-nek, hogy ki tudtam próbálni a 2GB-os moduljával a gépet. :R
    (És a hiba kiderítése miatt elég hosszúra is nyúlt a próbálgatás...)

Új hozzászólás Aktív témák