Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgordon

    senior tag

    válasz barnam_ #19550 üzenetére

    Nekem van fogyasztásmérőm, és brutál sokat számít, hogy idle állapotban leveszi a proci fogyasztását... Ilyen 100 wattok ugrálhatnak... Ha DirectX-es terhelés is van, akkor felmegy 300 watt környékére a fogyasztás, az azért nem kevés...

    Egy minimális tunning, és a fogyasztás másfélszer, kétszer annyi lesz... Ha nem hiszed, mér le magadnak...

    És a legnagyobb hiba a tunningban, hogy tunning üzemmódban nem működnek a fogyasztáscsökkentő lehetőségek...

    Tehát lehet választani: 10-30-40%-kal gyorsabb PC, amit vagy érzel, vagy nem, és brutális fogyasztás, vagy normál órajel, fogyasztáscsökkentés, és lehető legkevesebb áramfogyasztás.

    Ha mondjuk valaki bekapcsolva hagyja a gépét és töltöget le, nekem kb 1% procit eszik, és leveszi az órajelem 2 Ghz alá, meg lekapcsol több mindent... de tunning üzemmódban... akkor is pld 4 Ghz-es órajelen megy minden... az 1% processzorterheltségért...

    Tehát azon a gépen, ami tunning-olva van, nagy luxus bekapcsolva hagyni és letölteni... kivéve, ha nem te fizeted a villanyszámlát... :)

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák