Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgordon

    senior tag

    Sziasztok! Segítsetek megérteni pár alap dolgot, leírom hogy gondolom, hogy tudom, és javítsatok ki!

    Intel Core 2 Duo E8500 (3,16 Ghz), 1066-os Kingmax ramok, Asus P45 chipset-es alaplap.

    Most az FSB 333, 9.5x szorzó, így 3,16 Ghz-en megy alapból. Ram 1066-on, FSB:Ram szorzó 5:8 arányú.

    A célom, hogy minél jobb arányú legyen az FSB:Ram aránya. Ahogy így fejben számolgattam, egy biztos megoldásnak tűnik: 333 helyett 533-as FSB, de akkor a proci 5,1 Ghz körülin menne. Erre nincs szükségem, úgy érzem :) Ha 533 lenne az FSB, akkor a ram az 1:2 lenne?

    A proci bírja a tunning-ot, alap fesz-en 4.6 Ghz-ig, kb 490 FSB-ig húztam, stabil volt.

    Most mit jelent valójában ez a fsb:ram szorzó? Kipróbáltam, ugyanezt a ram-ot 800 Mhz-en, jobb időzítésekkel CL5-ön, és 1066-on CL6-on, de 1066-on A super pi látványosan gyorsabb volt.

    Van értelme alacsonyabb frekvencián használni 1066-nál a DDR2-es ramot, csak hogy jobb legyen az FSB arány?

    Aki átlátja ezt az egészet, mi lenne ELVILEG a legjobb? Milyen FSB:ram arány tudok kihozni, és mi fog gyorsabb lenni?

    Az új Kingmax-aim mennek 1200 Mhz-en is, ha több volt-ot adok nekik, de én úgy akarok mind procit, mind ram-ot tunningolni, hogy nem adok több voltot nekik, ram-nak max 1.9-et az 1.8 helyett.

    Én eddig úgy tunning-oltam, hogy egyszerűben az FSB-t feljebb vettem, és érezhetően gyorsult a gép. Ha fagyott, lejjebb vettem, vissza. Aztán a ram-ot nézegettem, Mhz-et feljebb, kb ennyi.

    Ha húzom az FSB-t, a ram sebessége is változik. Van értelme mondjuk proci FSB-t felvinni, de ram sebességet meg lejjebb, 800-1066 közé?

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák