Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri89

    aktív tag

    Sziasztok! Régebben már írtam ebbe a fórumba, de most lenne egy újabb kérdésem, ezért röviden összefoglalnám a dolgokat. Az év elején elütöttek a járdán, az autót vezető ittas volt (1,6 ezrelék), ezért a járdára csapódott, ahol eltalált. Bírósági ítélet most született az ügyben. Nagyjából 1,5 hónapig nem tudtam járni, és jelenleg is maradt egy kb. 5-7cm-es sebhely a bokámon, ami elvileg örökre megmarad már. A bíróság által kirendelt orvos szakértő 60 napban állapította meg a gyógyulásomat, így értelemszerűen 8 napon túlinak minősülnek a sérüléseim. A baleset után felvettem a kapcsolatot a biztosítóval, akkor ugye még nem volt ítélet a kezemben, viszont rendezték a baleset után közvetlenül keletkező plusz költségeimet (szállításom során üzemanyag, gyógyszerek, stb). Most úgy gondoltam, hogy összegyűjtöm a többit, és benyújtom a biztosító felé.

    A neten olvastam rengeteg hirdetést, ahol a kártérítés 40%-áért "mindent" kiszednek a biztosítóból. Őszintén szólva a családban (szerencsére) még soha nem volt baleset, így fogalmam sincs, hogy miért kaphatnék kártérítést, és mennyit. Olvastam olyanokat is, hogy lehet igényelni "nem vagyoni" kártérítést a különböző sérelmek miatt. Ezt hogy érdemes "megfogalmazni", és milyen összeg a reális az esetemben? Bármi ötlet jól jöhet, ha nem muszáj, akkor nem szeretnék csak úgy senkit se gazdagítani a 40%-al :)

    Előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák