Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomsza

    csendes tag

    válasz buherton #156 üzenetére

    Hali, kössz az infot, és ha trabant trafót teszek bele akkor milyent tegyek bele?(sok választás ugyebár nincs :DDD ) szal mivel (ugynéz ki hogy maradok a megszakitó állt. vezérelt tranzisztorosnál) a kb 1amper helyett, a tranzisztor miatt 6-7amper fog valszeg átmenni rajta -tehát ebből következik hogy a gyári trafó primer és szekunder tekercse melegedni fog, (hát te azt mondod hogy leég, én nemtudom),de akkor értelem szerűen nagyobb menetszámú tekercs ebből köv.- nagyobb trafót kéne bele tenni, de nemtom milyen van a trabantban szal az tutira jó bele?
    a motoros kolágák számára levezetem a különbséget (nagyon helyesen montad a különbségeket buherton) :D
    na szal a hall jeladós a hall efektus elvén működik, forog egy mágnes , és van egy fix hall ic, ha elhalad közvetlenül előtte a mágnes(annál jobb minél közelebb) akkor a hall ic kitöltési tényezővel azaz egy négyszögjellel vezérli az elektronikát ami lehetővé teszi a megfelelő szikraszámot(amire ugye a sima megszakitó a magas fordulaton bekövetkező prell -/lebegés/ jelenség miatt közelsem tud teljesíteni, meghát ugye idővel be is éghet)
    szal nincs benn kopó alkatrész , intenziv a szikra /vastagabb a több amper miatt/,
    a megszakitó álltal vezéreltnél, ugyan van kopó alkatrész-maga a megszakitó, de mivel ugymond a kis árammal vezéreljük a nagyobb áramot ezért ezis tökéletes megoldás, ja és 6000ft-ért már bárki számára beszerezhető, (persze bontóból akár 2ropiért is szerezhetsz hall jeladósat -úgy mint a májer haverom) :))
    igen a primer tekercs(asszem 15 - 1 pontok) ellenállása(ha nem szakadt) pár ohmos lehet(kb.3-6ig)
    a szekunder tekercsé(asszem 1 - 4) meg kilo ohmos (ennek a pontos értékét nemtom mert trafónként változik, autónál 5kohm -szal etz esetében is kb ennyi))
    ja.. én 30as keverékkel megyek, mindenki azt mongya h jó a 40-50is, dehát mitbánomén hogy füstöl.. szal így kevésbé kopik, de nemtom majd lehet h megpróbálom 40essel, de én megy oan vok hogy megyek mintr a golyó ami a csövön kifér -szal naon félek hogy egyszer besül a dugó.... vélemények?

    addig meg a legjobbakat!

Új hozzászólás Aktív témák