Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lakisoft #974 üzenetére

    Na, megnéztem.
    Nagyon kíváncsi lennék: szerinted konkrétan miben fejlődött "nagyon sokat"?
    Nagyjából semmi különbséget nem láttam ahhoz képest, mint amikor legutóbb próbáltam.
    Még új júzert sem lehet hozzáadni, jogait menedzselni, pedig azt még a korábban mutatott, böngészőben kezelhető DBNinjával is lehet, persze nem is beszélve a phpMyAdminról, ahol elég normálisan van ez is megoldva.
    Mondjuk az tetszik, hogy ott van a táblákra jobb klikkelve a "Select Rows - Limit 1000", tehát hogy nem kell külön rányomni a query futtatására, mint a DBNinjában, de asszem ez elég alapvető elvárás. Meg a phpMyAdminban azt is be lehet állítani, hogy egy átlagos selectnél defaultból hány rekordot kérdezzen le (tök hülye számokat is be lehet állítani, pl. 37).
    A rekordok szerkesztése viszont tényleg kényelmes.
    Az is tetszik, ahogy pl. egy UPDATE vagy INSERT query összeállításában segít, hogy mutatja a default értékeket is: http://i.imgur.com/32k8O.png.
    De mondjuk elvileg még ez is alapvető elvárás lehet egy ilyen proginál (még ha ingyenes is).
    Az is jó, hogy a szintaktikai hibákat egyből jelzi az editorban - ez sem egy hű de nagy valami.
    DE ami kifejezetten hiányzik, hogy én nem találtam grafikus alapú query-összeállítót, ami van a dbForge Studio for MySQL-ben - persze utóbbi nyilván többek közt ezért sem ingyenes. Habár most ugrik be, az Microsoft SQL Server 2012 Express-ben található SQL Management Studio is tök ingyenes, mégis tudja ezt... (lehet, hogy most jön a hivatkozási alap, hogy a Microsoftnak több a tőkéje)

    Ami viszont szerintem alapvető elvárás, az a korábban említett user-létrehozás, meg az, hogy importálni lehessen normálisan a MySQL dumpokat, a tömörített változatokat is (.gz), mint ahogy phpMyAdminban tök egyszerűen lehet is, kb. három klikk. De itt csak olyat találtam, hogy meg lehet nyitni egy .sql-fájlt, és azt le is lehet futtatni (OK, végül is így importálhatom a rekordokat), DE a tömörített állományokat (.gz) már el sem fogadja. Hát ez mi?

    Szóval én ezek miatt nem vagyok túlságosan elragadtatva a MySQL Workbench-től, mert a böngészőalapú phpMyAdmin az alapvető, elvárható funkciókból (lásd utóbbi kettő) még mindig többet tud, még ha lassabb is.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • PazsitZ

    addikt

    válasz Sk8erPeter #975 üzenetére

    user letrehozas, komplett elore konfiguralt jogosultsag szintekkel van. Szerintem korabban is volt.
    Tomoritett fajl import nem tudom van-e alapbol, de nem tudom miert akkora gond ez.
    A grafikus query osszeallitot meg hagyjuk mar, elhiszen, h lehet vele jot jatszani, de azon tul...

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

  • lakisoft

    veterán

    válasz Sk8erPeter #975 üzenetére

    Nem azt mondtam rá hogy tökéletes hanem hogy jól használható. :R

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz PazsitZ #976 üzenetére

    "user letrehozas, komplett elore konfiguralt jogosultsag szintekkel van. "
    Hol?
    Csak gyorsan végigkattintgattam, simán lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de én nem találtam.

    "Tomoritett fajl import nem tudom van-e alapbol, de nem tudom miert akkora gond ez."
    Nem értem a kérdést. Hogyhogy miért gond? Ha egy tömörített dumpot akarok importálni, akkor már hogyne lenne gond? :DDD Ha phpMyAdminban meg tudták oldani, nem igazán értem, itt miért nem. De már a felvetésedet sem igazán látom be, hogy miért ne lenne gond.

    "A grafikus query osszeallitot meg hagyjuk mar, elhiszen, h lehet vele jot jatszani, de azon tul..."
    Azontúl is nagyon hasznos, sokszor jóval gyorsabb, mint kézzel megírni egy rohadt komplex query-t. A gyakorlatban is vettem már hasznát pl. dbForge-nál, amikor tényleg nagyon sok táblát kellett összekapcsolni egy számtalan paramétert, beállítást összekapcsoló query-hez.
    Gondolom azért mondod, hogy csak játékra jó, mert nem volt még olyan igény, amire hasznát vehetted volna. Ettől még nem kell ilyen szélsőséges kijelentést tenni, mert számolhatnál azzal is, hogy nincs igazad. Még mindig jobb egy elég jól összepakolt, rohadt nagy query-t átírni pár helyen, mint kézzel, hibákkal lepötyögni a teljeset mindenféle segítség nélkül.
    Talán ha kipróbálnád egyszer... :)

    (#977) lakisoft : OK. ;)

    Sk8erPeter

  • lakisoft

    veterán

    válasz Sk8erPeter #978 üzenetére

    Meg kell írni a hiányosságokat a fejlesztőcsapatnak hátha ráharapnak és megcsinálják. :K

Új hozzászólás Aktív témák