Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gajamaco

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy ilyenem: [link]
    Most jött vissza a szervízből alaplap cserével.
    Két éve megvan de már a kezdettől fogva gondjaim voltak vele. Olykor belassult, asszem néha le is fagyott, a bluetooth kapcsolat meg hangátvitelt közben flappingelt. Most nem tudom hogy milyen ezzel a vadiúj alaplappal mert még nem próbálgattam.
    A lényeg hogy egy szervizes ember azt állította hogy nem annyira jók azok a gépek amiken egy alaplapra van integrálva minden mert könnyebben hibásodnak meg és akkor kaki az egész gép. (?)
    Na mármost azon gondolkodom hogy ezt eladnám és vennék helyette egy netbookot de nem tudom hogy valóban jobban járnék-e vele.
    Ki töltöttem ezt a kérdéssort:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    100.000
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Internet, olvasás-tanulás, munka, filmnézés.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    no
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    jó volna
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    10 col körül a könnyebb hordozhatóság miatt
    (8) Netbook tömege?
    2-3 kg
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    mind1
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    no optika, nem kell nagy tárhely max 100gb
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    hdmi (talán webkamera)
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    no
    (13) Eddig kinézett netbookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó netbookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    ha jó minőségű akkor a használt is jó lehet

    Köszönöm a választ! :)

Új hozzászólás Aktív témák