Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Beírom ide is, hátha kapok még valami jó tippet.
    Egy kicsi, de viszonylag erős konfigot kellene összeraknom. Nem HTPC célra lesz, hanem általánosra ill. kis Autoacad, Photoshop, Visual Studio, stb.. használatra.
    - i3-2100
    - ITX lap
    - 2x2GB ram
    - 1 HDD
    - 1 ODD

    VGA-t első körben nem tervezek vele, szerintem elég lesz az IGP (Autocad is inkább 2D-ben kell, nem 3D-ben), de ha később szükség lehet rá, akkor vmi alsó-közép VGA bekerülhet.

    Házak, amiket eddig néztem:
    - Spire Powercube (v. Antler MI-008, ahogy néztem ua.)
    - Codegen MX-31

    Ezeknél max 1 slotos vga fér be később, az is eléggé be van zárva, a Spire-n szellőzés sincs vga oldalon a házon, az MX-31-en van. Plussz az általános szellőzésük sem annyira jó ránézésre. Az is fontos lenne, hogy azért ne süljön meg a cucc és halk lehessen.

    Van vmi kicsit nagyobb ház? Silverstone SG05-öt néztem, az pont megfelelő lenne, de elég drága. Egyéb ötlet? Esetleg mATX-ben egy kis kocka ház? (sajnos mATX-ből a legtöbb ház túl nagy már.). Ami javíthat még a fentieken, ha a gyári táp helyett kapnak egy kicsi TFX tápot. Így a Powercube-ban is több hely maradna a procihűtésre.

    MX-31-ben bőven lenne hely, főleg TFX táppal, ott a slim ODD, ami nem annyira szimpatikus.

Új hozzászólás Aktív témák