- Szelek helyett a nosztalgia szárnyán érkezik a SilverStone legújabb miditornya
- Rapid triggeres, analóg főgombokat kap a Logitech legfrissebb egere
- Gondolatot olvasna Elon Musk új Neuralink chipje
- Korrektnek látszó, ésszel árazott egeret dobott piacra a Corsair
- Multifunkciós segédkijelzőt villantott a Lian Li
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen TV-t vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Szelek helyett a nosztalgia szárnyán érkezik a SilverStone legújabb miditornya
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen egeret válasszak?
- Fujifilm X
- Házimozi haladó szinten
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
A tápoknak érdemes jobban utánanézni, mert az hogy 95, 120, vagy 150W-os önmagában nem elégséges információ. Pláne panel- és picotápok esetén, melyek képességeit gyakran az utolsó 'cseppig' ki akarjuk használni. Nem mindegy, hogy melyik ág mennyire terhelhető. Pl. ez is hiába 120W-os, ha a 12V-os ágon (amiből a mai processzorok, VGA-k elsősorban táplálkoznak) jellemzően mindössze 4A-t tud. Az már egy I3-530-nak is kevés.
Kutakodtam a neten kicsit, hogy miként lehetne AC-DC adapterrel és panel-/picotáppal biztosítani pl. egy 73W-os fogyasztási osztályba sorolt I3/I5 processzor, meg egy 108W-os TDP-jű HD5770 tápellátását, s az alábbi megoldásra akadtam:
"I've opted to use a PicoPSU 120, but since the Pico is thermally limited, I've taken the 12v from the brick to directly power the PCIE and atx 12v needs. The pico powers the motherboard+fans and a single hard drive, while the brick gives 12v power directly to the GPU and CPU. " (az illető HD5770-et használ)
Tehát nem tűnik lehetetlen küldetésnek. A panel-/picotápból így nem kell feltétlenül 200-220W-os, elég ha az AC-DC adapter akkora. Pl. egy Dell DA-2-es.
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Eredeti játékok OFF topik
- World of Tanks - MMO
- Gondolatot olvasna Elon Musk új Neuralink chipje
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- PlayStation 5
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Milyen TV-t vegyek?
- Amazon
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1333MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) Samsung 3200MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1600MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Ripjaws V 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Microsoft Surface Pro 6 fekete
- BESZÁMÍTÁS! GB H610M i3 13100F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 6GB Cooler Master MB320L ARGB ADATA 600W
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3400, 94% Akkumulátor
- LENOVO Legion Pro 5 16IRX8 - 16" WQXGA 240Hz - i5-13500HX - 16GB - 1TB - RTX 4060 - 9 Hó garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3063
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest