Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peddy789

    őstag

    Helo,
    1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor leginkább mely játékok?)
    Diablo 2 Resurected, Wow classic tbc, mg majd ki tudja milyen jatekok, de foleg jatek.
    2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!
    gtx2070, alaplap valoszinuleg csere, monitor ultra wqhd felbontas, 3440 x 1440,
    3. Mennyi pénzt szánsz rá?
    max 150k, de nem akarok foloslegesen kolteni
    4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
    Csak uj
    5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
    Nem

    A kerdesem foleg hogy van e mar ertelme cserelnem az i5-8400-at? Most akarok ssd-t rendelni, mert kicsit tele vannak a jelenlegi hard drivok, es eszrevettem hogy egeszen lementek az arak miota neztem oket.
    Az ujabb SSD-khez viszont ugy olvastam hogy az uj alaplapok is jobbak lehetnek, jelenleg Fatal1ty B450 Gaming K4
    Emiatt elgondolkodtam hogy gyorsabbak lennenek e a toltesi idok D2R-ben meg wowban egy ujabb procival. Illetve a beta alat a D2R se volt azert akadas mentes full grafikan, talan itt mar kijon a proci gyengesege?
    Hirtelen osszehasonlitva a Ryzen 5 5600X es i5 8400-at nem latok nagy kulonbseget a single core telejsitmenyben, tekintve hogy ebben az alaplapban stabilan megy folyamatosan a turbo freq ha jol emlekszem az elso core-on. Ha jol sejtem az 5600X utan pedig mar joval tobbet kell fizetni kevesebb teljesitmenyert.

    Osszegezve a proci +200 euro, (regit eladni) tippre az alaplap talan 150-200 euro, igy kijonnek kb 400-ra. Latnek ebbol valami teljesitmeny javulast?

Új hozzászólás Aktív témák