Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peddy789

    őstag

    1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor leginkább mely játékok?) Jatek
    2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!
    ROG STRIX B660-A GAMING WIFI D4
    Monitor 3440*1440 uwqhd felbontas, max 100hz
    Sapphire rx 7900XT nitro+
    corsair 1000w RMx gold
    Arctic liquid freezer iii 360
    3. Mennyi pénzt szánsz rá? 140k korul?
    4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
    Mindketto jatszik
    5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
    Nem

    Hello, gondolkodok hogy a jelnlegi i512400-at erdemes lenne e lecserelnem egy i5-14600k-ra. (14600kf amazonon jelenleg 266 font - 122k huf) Sajnos tisztaban vagyok vele hogy szar volt a felhozatal a 12400 ota, es ryzen procik sokkal jobbak lennenek, de nemtudom erdemes e az AM5 fele mennem, mert akkor alaplap, es DDR5 memoria csere is szukseges lenne. Es ahogy neztem az AM5 alaplapok jelenleg meg nagyon borsos aron mennek.
    Erdemes esetleg egy 14600k-ban gondolkodnom es azzal kihuzni a kovetkezo par evet ? Az alaplapom elvileg tamogatja, frissitettem biost, igy elvileg egy drop in upgrade lenne. Ugy okoskodtam hogy a jelenlegi processzorom talan elmegy 40 ezer korul, igy "csak" 100k lenne kb egy 14600k.
    Amit nem igazan tudok hogy ez mennyire illik a 7900XT-hez. Szamit ilyen magas felbontason egyaltalan a cpu? Neha ranezve bizony 100% porog a proci, a gpu kihasznaltsag meg valtozo, de bevallom nem nagyon csinaltam komplett meres logokat hogy megnezzem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák