Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • cascada

    senior tag

    Sziasztok!

    Intel Vs. AMD Dilemmában vagyok :) (iponból kellene mindenképpen választanom a szállítás miatt.)

    LAP: MSI H55M-E33 - 20.362Ft
    CPU: INTEL Core i3-530 2.93Ghz 1156 BOX - 27.287Ft

    Vs.

    LAP: MSI 785GM-E65 - 21.926Ft
    AMD Athlon II X4 640 3.0Ghz AM3 BOX - 25.503Ft

    Külön videokártya nem lenne benne, mert jóformán csak filmnézésre, netezésre lenne.
    Az AMD-s konfighoz MSI 785GM-E51 alaplapot választotam volna, ha lenne jelenleg az iPonban. Korábban ~16k körül volt. Talán várok 1-2 napot, hátha visszakerül az árlistába.

    Fontos szempont lenne, hogy halk legyen a gép. Egy winyó lenne benne és egy COOLERMASTER RC-335 háza lenne. Én ezt a tápot néztem ki hozzá, de nem tudom mennyire halk: CHIEFTEC CTG-400-80P 400W BOX
    A házhoz egy ventit adnak csak, úgyhogy még egy ilyen fog belekerülni: COOLINK SWiF2 120P úgy tudom ez halk. Esetleg van nála halkabb? Kb ilyen áron?

    A gépnek ki kell bírnia min 6 évet, úgyhogy nem szeretnék gyengébb procit venni. Jó tudom hosszú idő és a gépcsere mondjuk 2-3 év mulva jobb lenne, mert az alkatrészekért kapnék is valamit, de jelenleg ez a lehetőség több okból sem jöhet szóba :)

    AMD Athlon II X2 245 2.90Ghz AM3 BOX processzor olcsóbb lenne sokkal, de félek, hogy nem lehet vele 6 évre tervezni :)

    Köszönöm előre is a válaszokat! :)

Aktív témák