Hirdetés

Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok Újra!
    Pár napja olvasgatom a fórumot, fórumokat.
    Az már lejött, hogy ha komolyabb gépet akar az ember, de pénztárca kímélőt, akkor i3-2100..
    De úgy döntöttem, egyelőre elvagyok én még ezzel az öreg vassal..

    Viszont barátnőm anyukájának gépének kellene egy kis vérfrissítés.
    Ami kellene:
    - Alaplap
    - Proci
    - Memo
    - esetleg egy táp, mert ami benne van CM az már igencsak régi, púposak a kondik.
    30-35 ezer a keret (barátosnőm venné neki..)

    Elvárások:

    Alaplap:
    - legyen rajta IDE csati, mert a mostani HDD árak mellet maradna ami most van winyó
    - legyen rajta sata, és azt kezelje rendesen, mert a meglévő DVD viszont már satás (win, driverek instalja..)
    - Legyen integrált hang, videó kari rajta, mert ami most van a gépben "vga" (Geforce FX 5200 128m), egyrészt asszem még agp-s,meg nem egy izom,így ha jól sejtem, ennél a mostani integráltak is jobbak már, így erre ha nem kell, nem költenénk. az alaplapi lenne használva..
    - tudja a core unlockot (pláne, ha a sempron-ra jön a szavazat!)

    Amire használva lenne:
    Szövegszerkesztés, netes dolgok, egyszerűbb kis kép szerkesztések(nem photoshop) esetleg filmezés, nagyon egyszerű, kis primitív játékok.
    Felbontás: nem tudom hirtelen, de nem nagy, mert egy max 19-es tft monitorjuk van.
    Oprendszer winxp, mert abból van jogtiszta nekik, és szeretnék azt felrakni, ezért gondolom memó elég is lenne 2, esetleg 3 giga..(ha jól tudom 4-et már nem kezel a 32b win Xp)

    És akkor ShellKretor nagyúr, és akik nem szeretnek olvasgatni, bonyolultabb szövegekbe belemenni,azok a következőket lépjék át, és ajánljanak maguktól valamit! :R :B
    Nem rosszindulatú megjegyzés, viccnek szánom, maximális tiszteletem mellett! Nem semmi azért amennyi időt itt eltöltötök a gépek ajánlásával, a sok kérdés elviselésével! :R :C

    Ezek a "követelmények",és árlisták, apró, hosszú böngészése alapján úgy látom, alsó árszegmensben intel rész kilőve.
    Nem is a procik miatt, inkább azért,mert nem találtam 15-18 ezerig olyan intel lapot amin van IDE csati is..(ha tudtok, és az jobb, jöhet!)

    Így maradt két proci, amit kinéztem apróból:

    AMD Sempron 145 @ AMD Athlon II X2 445 9.5k vs AMD Athlon2 X2 250 BOX: 12.990,
    Melyik lenne a jobb, erősebb?
    aztán a nagyobb dilema, az alaplap:
    ASROCK N68-S3 UCC 12k
    ASROCK N68-GE3 UCC13k

    ahogy elnézem, ez a kettő szinte tök egyforma, nforce630a/GF7025"vga",
    Ami különbség, a második gigabites lan, 7csatis hang, több USB, több memó slot, ezért ha jól sejtem, az lenne az érdemesebb. (márcsak a párhuzamos port miatt is, mert van egy régi lézer nyomtatójuk, ami ha jól rémlik olyan csatis..)
    Aztán van még itt egy ilyen, hogy ASUS M4N68T-M LE V2,és GIGABYTE GA-M68MT-D3 ezek árban, és ahogy elnézem tudásban is az N68-S3-al vanak pariban,klónok, max a 3 év gari a plusz, meg a soros-párhuzamos port együttese..?!

    Aztán találtam még ilyet:
    ASROCK 760GM-GS3
    Ennek már más a chipszetje...760G+radeon hd3000 .
    másban szinte tök ugyanaz mint a N68-s3, meg az előző asus, giga lap...
    Melyik set az erősebb, megbízhatóbb? ti melyik lapot ajánlanátok ezek közűl? (vagy ha van valmi más tuti befutó, ilyen árban, tudásban, jöhet..)

    Én jelenleg az ASROCK N68-GE3 UCC felé hajlok, ha az az "erősebb vga"-s. :B
    Előre is köszi mindenkinek a türelmét aki ideáig elolvasta, illetve aki add segítséget! :R

Aktív témák